Κουνουπια





gid

Μηνύματα
7.315
Reaction score
8.540
Βάλτε σίτες στα παράθυρά σας.
Σημαντικό μέτρο αλλά αφενός δεν εξασφαλίζει 100% κι αφετέρου αν δεν αράξει κανεις σε ένα μπαλκόνι το καλοκαίρι πότε θα αράξει; ;)
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Σημαντικό μέτρο αλλά αφενός δεν εξασφαλίζει 100% κι αφετέρου αν δεν αράξει κανεις σε ένα μπαλκόνι το καλοκαίρι πότε θα κάτσει; ;)
Βάλτε σίτες στο μπαλκόνι σας.:D

Αστειεύομαι! ΟΚ, δεν είχα αντιληφθεί εξ αρχής ότι το αντικείμενο του thread αφορά σε προστασία από κουνούπια σε εξωτερικούς χώρους.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.339
Reaction score
30.714
ΟΚ με το unboxing, ριβιού δεν έχει;
Μα σημερα το πηρα που να προλαβω!! ??

Κανω διαφορα πειραματα τις τελευταιες 2 εβδομαδες . Εχω βαλει και ενα μικρο mosquito zapper στην πυλωτη που εχει ηδη αρκετα κουνουπια .
Πανω δεν εχουμε σχεδον κανενα και εχω ηδη ψεκασει το μπαλκονι με K-Othrine

Τωρα ψαχνω για Mosquito Attractant που πιστευω θα κανει την διαφορα .
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Άμα εχεις ψεκάσει δεν θα είναι αντικειμενική η αξιολόγηση.
 




gid

Μηνύματα
7.315
Reaction score
8.540
Η πλάκα είναι ότι η συσκευή έχει σχήμα δίσκου, αλλά οι διαστάσεις δίνονται ως 20χ20χ7 εκατοστά.

Και ναι, ο τετραγωνισμός του κύκλου είναι γεγονός... :)
 







spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.339
Reaction score
30.714
Νιωθω οτι ειστε ετοιμοι να μου πειτε να το φορεσω εγω το αντιπαρασιτικο κολαρο :D

Η αρχη για το σπασιμο του κυκλου των 6 εβδομαδων των κουνουπιων εχει γινει.
IMG_8236.jpg
Ειχε πιασει δυο ειδων πεταλουδιτσες , ενα πρασινο , κατι σαν μυγοσκνιπακια και ενα κουνουπι.
Οι πεταλουδιτσες απελευθερωθηκαν.
Ακομα δεν υπαρχουν κουνουπια πλην απο ενα καθε βραδυ τις τελευταιες 4-5 μερες που ειτε το σκοτωνα το ιδιο βραδυ ειτε την αλλη μερα.
Χθες αυτο που ειχε βαρδια σπιτι μου πηγε στην παγιδα η οποια πρεπει να μενει on συνεχως συμφωνα με τις οδηγιες . Κατω απο τον ανεμιστηρα εχει μια πορτα που ανοιγει με την ροη του αερα ετσι ωστε να μενουν τα εντομα παγιδευμενα κατα την αφαιρεση του κατω μερους .


 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top