Κουνουπια

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Έχετε κατα νού κανα καλό ψεκαστήρι?
Μου πρότειναν αυτό
https://www.skroutz.gr/s/6459179/Gardena-Ψεκαστήρας-Προπιέσεως-5lt.html

μήπως υπάρχει τίποτα καλύτερο σε εφάμιλη τιμή ή φθηνότερο?

Αυτά με τις μπαταρίες που λέει?
https://www.skroutz.gr/s/8289922/Nakayama-NS-8000-010210-8lt.html.
Το έχω κάνα τριάρι χρόνια και δουλεύει απροβλημάτιστα μια με δύο φορές κάθε μήνα.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.719
Πριν λιγες μερες εκανα τον πεμπτο ψεκασμο για φετος με K-Othrine . Τα κουνουπια φετος ηταν ελαχιστα και παστιλια στο υπνοδωματιο βαλαμε 5-6 φορες. Η παγιδα πιανει κουνουπια αλλα νομιζω την μεγαλη διαφορα κανει το καταβρεγμα ολων των εξωτερικων επιφανειων με το K-othrine.
Σημερα καθαρισα και την εντομοπαγιδα με τα εντομα των τελευταιων 15 ημερων , η οποια βασικα εχει εξαλειψει κυριολεκτικα τις νυχτοπεταλουδες . Με τα εντομα που αποξηραινονται μεσα στην παγιδα -αν και εχω προσπαθησει - ειναι αδυνατο να ξεχωρισω ποια ειναι κουνουπια .

IMG_9629.jpg
IMG_9630.jpg
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414







gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Αν περιμένεις να καταρρίψεις το drone πετώντας του ερπύστρια.... καλά να πάθεις....
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Πριν λιγες μερες εκανα τον πεμπτο ψεκασμο για φετος με K-Othrine . Τα κουνουπια φετος ηταν ελαχιστα και παστιλια στο υπνοδωματιο βαλαμε 5-6 φορες. Η παγιδα πιανει κουνουπια αλλα νομιζω την μεγαλη διαφορα κανει το καταβρεγμα ολων των εξωτερικων επιφανειων με το K-othrine.
Σημερα καθαρισα και την εντομοπαγιδα με τα εντομα των τελευταιων 15 ημερων , η οποια βασικα εχει εξαλειψει κυριολεκτικα τις νυχτοπεταλουδες . Με τα εντομα που αποξηραινονται μεσα στην παγιδα -αν και εχω προσπαθησει - ειναι αδυνατο να ξεχωρισω ποια ειναι κουνουπια .

View attachment 140208 View attachment 140209
Αυτό στην Ταϋλάνδη λέγεται "τηγανιά" !!! :laugh:
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.719
Φετος θα παω μονο με ψεκασμους! Ενα τον μηνα σε ολες τις επιφανειες στο μπαλκονι.
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Φετος θα παω μονο με ψεκασμους! Ενα τον μηνα σε ολες τις επιφανειες στο μπαλκονι.

Το χρησιμοποιουσα χρόνια σε προαύλιο χώρο καταστήματος (110 τετραγωνικα περίπου) δεν έμενε τίποτα όρθιο..
Υπόψιν μυρίζει λιγάκι (απ οσο θυμάμαι ) για μερικές ώρες..

Τις επόμενες μέρες μάλλον θα το ξαναχρησιμοποιησω κι εγω για το σπίτι..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062
παίδες για ψεκασμούς καλό είναι να συμβουλεύεστε κανέναν γεωπόνο....θα σας δώσει το καλύτερο φαρμάκι για την περίπτωσή σας...



Το χρησιμοποιουσα χρόνια σε προαύλιο χώρο καταστήματος (110 τετραγωνικα περίπου) δεν έμενε τίποτα όρθιο..
Υπόψιν μυρίζει λιγάκι (απ οσο θυμάμαι ) για μερικές ώρες..

Τις επόμενες μέρες μάλλον θα το ξαναχρησιμοποιησω κι εγω για το σπίτι..
στα σχόλια διαβάζω ότι δεν έχει πλέον καμία σχέση με το παλιό που έβγαζαν..γιατί έχουν μειώσει κατά πολύ την δραστική ουσία
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
παίδες για ψεκασμούς καλό είναι να συμβουλεύεστε κανέναν γεωπόνο....θα σας δώσει το καλύτερο φαρμάκι για την περίπτωσή σας...



στα σχόλια διαβάζω ότι δεν έχει πλέον καμία σχέση με το παλιό που έβγαζαν..γιατί έχουν μειώσει κατά πολύ την δραστική ουσία
Δεν διάβασα καθόλου σχόλια, αλήθεια?

Γεωπόνος φίλος μου το είχε προτείνει τότε.. ;)
 

Μηνύματα
1.364
Reaction score
1.142
Καλησπερα σας.Στο εξοχικό έχω θέμα με τα κουνούπια το βράδυ στο κήπο και ψάχνω να δω τι μπορώ να κάνω.ο κηπος είναι καθαρός χωρίς βρωμιές κτλ αλλά μάλλον λόγο του ότι ποτίζω δέντρα γκαζον κτλ η υγρασία τα τραβάει.δε θέλω να ψεκασω με τπτ.θελω απλα εκεί που κάθομαι να μη μας τρώνε.υπαρχει καμία λύση αξιοπιστη;βλέπω όλοι ματζουνια ρίχνετε.υπαρχει τπτ βιολογικο;
 

Μηνύματα
1.714
Reaction score
761
:gamer:

Καλησπερα σας.Στο εξοχικό έχω θέμα με τα κουνούπια το βράδυ στο κήπο και ψάχνω να δω τι μπορώ να κάνω.ο κηπος είναι καθαρός χωρίς βρωμιές κτλ αλλά μάλλον λόγο του ότι ποτίζω δέντρα γκαζον κτλ η υγρασία τα τραβάει.δε θέλω να ψεκασω με τπτ.θελω απλα εκεί που κάθομαι να μη μας τρώνε.υπαρχει καμία λύση αξιοπιστη;βλέπω όλοι ματζουνια ρίχνετε.υπαρχει τπτ βιολογικο;


 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.924
Καλησπερα σας.Στο εξοχικό έχω θέμα με τα κουνούπια το βράδυ στο κήπο και ψάχνω να δω τι μπορώ να κάνω.ο κηπος είναι καθαρός χωρίς βρωμιές κτλ αλλά μάλλον λόγο του ότι ποτίζω δέντρα γκαζον κτλ η υγρασία τα τραβάει.δε θέλω να ψεκασω με τπτ.θελω απλα εκεί που κάθομαι να μη μας τρώνε.υπαρχει καμία λύση αξιοπιστη;βλέπω όλοι ματζουνια ρίχνετε.υπαρχει τπτ βιολογικο;
Σαμπ πάρε. Δυο τεμάχια.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top