Κρατήσεις σε λογαριασμό όψεως Εθνικής

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
27/12 πάω στο ΑΤΜ της Πειραιώς να δω αν μπήκαν κάποια (λιγα) χρήματα που περίμενα.Ειχε 105 ευρω.Δεν μπήκαν τα λεφτά. Με ρωτάει θέλετε αλλη συναλλαγή; Πατάω "ναι" και σηκώνω τα 100.Βγαίνει το χαρτάκι και μου είχε χρεώσει δυο φορές απο 0,60. Σε μια χώρα που εχουν παει οι μισθοί στο πεντακοσάρικο μου πήραν 1,20 ετσι για πλάκα.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.228
Reaction score
27.806
Είχα να κάνω 3 πληρωμές μέσω ebanking συνολικά 249,50 €
Πάω στο ΑΤΜ και καταθέτω 250 ευρώ με online κατάθεση.
Έρχομαι και μπαίνω στον υπολογιστή για να μοιράσω το ποσό σε 3 πληρωμές και βλέπω 4,75 € λιγότερα.
Ψάχνω αιτιολογία, αλλά πουθενά.
Παίρνω τηλ. στο κατάστημα και μου λέει ένας ευγενέστατος κύριος ότι μάλλον είναι από υπόλοιπο λόγω χρήσης της κάρτας σε σουπερμάρκετ, ή κάποια υπέρβαση ποσού και κάτι αοριστίες.
"Μα η κάρτα δεν εγκρίνει οποιαδήποτε πληρωμή έστω και για 1 λεπτό λιγότερο" του λέω.
Και εκτός αυτού δεν θα έπρεπε κάπου να δικαιολογείται αυτό το ποσόν που κρατήθηκε;
Τέλος πάντων δεν βγήκε άκρη και ούτε βρήκα ψάχνοντας σε αναλυτική κατάσταση που πήγαν τα 4,75 €
Τι να πω.
Πρέπει να πάω από το κατάστημα, αλλά ο χρόνος είναι πολύτιμος.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
27/12 πάω στο ΑΤΜ της Πειραιώς να δω αν μπήκαν κάποια (λιγα) χρήματα που περίμενα.Ειχε 105 ευρω.Δεν μπήκαν τα λεφτά. Με ρωτάει θέλετε αλλη συναλλαγή; Πατάω "ναι" και σηκώνω τα 100.Βγαίνει το χαρτάκι και μου είχε χρεώσει δυο φορές απο 0,60. Σε μια χώρα που εχουν παει οι μισθοί στο πεντακοσάρικο μου πήραν 1,20 ετσι για πλάκα.
Λάθος τράπεζα χρησιμοποιείς.
Ποτέ δεν μου έχουν κρατήσει σε Eurobank, Alpha, Εθνική, κι αν μου κρατούσαν θα άδειαζα άμεσα τον λογαριασμό και θα ακύρωνα την κάρτα τους.
 

gid

Μηνύματα
7.411
Reaction score
8.652
Το θέμα είναι, όταν αγανακτισμένος σηκώνεις τα πάντα όλα για να φύγεις, να υπάρχει μια (τουλάχιστον) σωστότερη τράπεζα να τα πας.... Εκεί χρειαζόμαστε ένα σοβαρό κράτος να τους βάλει φρένο στην απληστία τους....
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Λάθος τράπεζα χρησιμοποιείς.
Ποτέ δεν μου έχουν κρατήσει σε Eurobank, Alpha, Εθνική, κι αν μου κρατούσαν θα άδειαζα άμεσα τον λογαριασμό και θα ακύρωνα την κάρτα τους.
Και που θα πηγαινες; εδω η αλλη οπως ειπα (δ/ντρια Εθνικης; ) βγηκε και ειπε στο παραπονουμελο ποπολο της ουρας "ετσι ειναι κι αν δεν σας αρεσει αλλου" - μας εχουν για φτυσιμο κυριολεκτικα, ιδιως τους "μικρους"
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Το ειπαμε: δοκιμη έγινε για να δουν αντιδράσεις...
ε μααα....κύριε Λάκη....
για ψιλικατζήδες μας έχουν τούτοι....
σαν τη δοκιμή των καπιταλ κοντρολς δεν είχε...:lolsign: :lol:

να μαστε γεροί να μας αξιώσει η ιστορία να ξαναζήσουμε τέτοιες στιγμές αδελφοσύνης 24/7 στις ουρές των ΑΤΜ ....
μικρός είναι ο Τσίπρας....υπομονή.....θα ξαναεπιστρέψει ασχετως αν τον πικράναμε :biggrin:
 

Μηνύματα
29.255
Reaction score
23.299
ε μααα....κύριε Λάκη....
για ψιλικατζήδες μας έχουν τούτοι....
σαν τη δοκιμή των καπιταλ κοντρολς δεν είχε...:lolsign: :lol:

να μαστε γεροί να μας αξιώσει η ιστορία να ξαναζήσουμε τέτοιες στιγμές αδελφοσύνης 24/7 στις ουρές των ΑΤΜ ....
μικρός είναι ο Τσίπρας....υπομονή.....θα ξαναεπιστρέψει ασχετως αν τον πικράναμε :biggrin:
ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΔΟΧΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΝΕΣΤΟ.... :p
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Έγινε αντιλογισμος του 5ερω ζητησαν και συγγνωμην για την αναστατωση. Ααααχ τι καλα που δουλευουν ολα τωρα εντος κανονικοτητας:):):)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.688
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top