Κυκλοφόρησε το iOS 6

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Εγώ πάλι έβαλα και iOS6 στο 3ετίας 3GS μου.
Δεν είχα πάρει κανένα "hi-tech" Samsung ή Nokia τότε το κορόιδο - να μην το βρίσκω καν στο site του κατασκευαστή τώρα το μοντέλο.
Σωστά. Κάποτε πρέπει να σταματήσουν και οι άλλοι να δίνουν νέα features με το σταγονόμετρο βαφτίζοντάς τα νέες εκδόσεις λογισμικού. Επιτέλους ύστερα από τόσα χρόνια, μπορείς με το κινητό σου να κάνεις το 75% από όσα κάνει κάποιος με ένα android phone των 100€. Έβγαλες καμιά πανοραμική φωτογραφία; :405:

...
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Σωστά. Κάποτε πρέπει να σταματήσουν και οι άλλοι να δίνουν νέα features με το σταγονόμετρο βαφτίζοντάς τα νέες εκδόσεις λογισμικού. Επιτέλους ύστερα από τόσα χρόνια, μπορείς με το κινητό σου να κάνεις το 75% από όσα κάνει κάποιος με ένα android phone των 100€. Έβγαλες καμιά πανοραμική φωτογραφία; :405:

...
Τι να την κάνω την πανοραμική; Τα μωρά μου είναι αδύνατα.. ;p
Πού ήταν το Android phone που λες όταν αγόραζα 3GS; Γιατί στα καταστήματα δεν ήταν.

Άσε μην πιάσω την HP που δύο φορές προσπαθήσει να κάνω update σε κάτι παντόφλες "smartphones" (εκείνα τα χοντρά, γκρι, με τη γραφίδα, που τρέχανε κάτι Windows) και δεν έβγαζα άκρη με τίποτα στο επίσημο site... ;p
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Το ακόμα χειρότερο είναι οτι εκείνα τα windows περίσσεψαν μέχρι και το 2009 αν θυμάμαι καλά.Και τα είχαν ονομάσει φυσικά ΚΑΙ αυτά ....iphone killers.

Όταν οι τίτλοι μοιράζονται και δέν δίνονται τότε αυτά είναι τα αποτελέσματα....
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Ειλικρινά πάντως, ενώ ήμουν ψημένος 100% για το iPhone 5, τώρα αν δε δω το 920 από κοντά δεν αποφασίζω.
Αν αγόραζα αύριο impulse buy θα πήγαινα στο Nokia - άλλωστε πριν το 3GS είχα μόνο Nokia (απο εποχή 6110/3210).
Αλλά πιστεύω το 5άρι της Apple θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής/υποστήριξη από κατασκευαστή.
Και - επίσης σημαντικό - θέλω να δω και πώς θα τα πάει το Windows Market σε σχέση με Apple και Android app markets.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ειλικρινά πάντως, ενώ ήμουν ψημένος 100% για το iPhone 5, τώρα αν δε δω το 920 από κοντά δεν αποφασίζω.
Και καλά θα κάνεις γιατί όπως δείχνουν τα πράγματα τις τεχνολογίες που ενσωματώνει το 920, η apple δεν θα τις βάλει ούτε στο iphone 7s.

...
 




Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Η προφανής λύση είναι πάντως να κάτσετε στην προηγούμενη version μέχρι να λύσουν αυτά τα θέματα. Εκτός αν υπάρχει κάποιο χρήσιμο feature που κάνει το iOS6 καλύτερο του iOS5... το οποίο δεν μπορώ να σκεφτώ.

...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.756
Reaction score
83.586
Απάντηση: Κυκλοφόρησε το iOS 6

Μια χαρά είναι το iOS 6. Τα μειονεκτήματα των χαρτών αφορούν κυρίως τις ΗΠΑ. Τα λάθη που έχει στην Ελλάδα είναι ασήμαντα για μένα. Δεν πρόκειται ποτέ να ζητήσω να μου προτείνει διαδρομή Ηράκλειο Κρήτης-Αθήνα για να διαπιστώσω τις λάθος οδηγίες. Και, τέλος-πάντων, στην Ελλάδα όσες συσκευές παρέχουν υπηρεσίες GPS μέσω 3G είναι ασύμφορες για μεγάλες διαδρομές.
 

Μηνύματα
698
Reaction score
10
Το 6αρι παντως στα ματια μου ειναι πιο ασχημο εμφανισιακα.πιο αχρωμα τα μενου,το πληκτρολογιο του τηλεφωνου κλπ.προσωπικα επειδη εχω το 3gs,και δεν χρησιμοποιω χαρτες δεν καταλαβα καμμια διαφορα προς το καλυτερο.ολη αυτη η βαβουρα μου φανηκε μεγαλη μουφα.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Πάντα οταν γίνεται αρνητική βαβούρα γύρω απο την apple κρύβει μεγάλη μούφα.Σε ένα ολόκληρο λειτουργικό βρίσκουν ένα bug και κάνουν λές και το τηλέφωνο είναι για πέταμα.Φυσικά το ίδιο δέν ισχύει για τα άλλα τηλέφωνα αφού κανένα τηλέφωνο δέν έχει καταφέρει να αρπάξει ακόμα τη δημοσιότητα και το μονοπώλιο του iphone ετσι ώστε "να χτυπηθεί απο τις αγορές".Επίσης μεχρις ότου πάρει χαμπάρι ο χρήστης οτι "γίνεται τζέρτζελος" το τηλέφωνο έχει καταργηθεί και έχει σταματήσει οποιοδήποτε support.
Δέν θα ξεχάσω τότε που έλεγαν οτι κάτι είχε το σήμα.Τελικά αποδείχτηκε οτι όλα τα τηλέφωνα του ανταγωνισμού είχαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Η φήμη ανάγκασε φυσικά την apple να το φτιάξει.Οι άλλοι το έφτιαξαν? Εδώ είναι το μεγάλο ερώτημα....


Προσωπικά δέν χρησιμοποιώ google maps.Τα θεωρώ άθλια.Το ακόμα χειρότερο είναι οτι σου κατεβάζουν και τους χάρτες με ότι συνεπάγεται αυτό.Έχω βάλει το destinator, το navigon και κάτι άλλα που δέν τα έχω καν ανοίξει.
Πιστεύω ακράδαντα οτι και ios6 να βάλω δέν θα χρησιμοποιήσω την εφαρμογή της apple.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Κυκλοφόρησε το iOS 6

τζάμπα μπορείς να βάλεις 100 προγράμματα.... για πλήρωσέ τα να σε δούμε, η Nokia και η Microsoft το δίνουν εντελώς δωρεάν και για off-line και για όποια χώρα θες..
αυτό σημαίνει προστιθέμενη αξία και πλήρης λειτουργία out of the box, όχι το αγοράσαμε και πρέπει να δώσουμε κι' άλλα χρήματα για να λειτουργεί
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ναι ρε φίλε αλλά η apple στο iOS6 έβαλε πανοραμική φωτογραφία και ενσωμάτωσε το facebook. :405:

...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: Απάντηση: Κυκλοφόρησε το iOS 6

τζάμπα μπορείς να βάλεις 100 προγράμματα.... για πλήρωσέ τα να σε δούμε, η Nokia και η Microsoft το δίνουν εντελώς δωρεάν και για off-line και για όποια χώρα θες..
αυτό σημαίνει προστιθέμενη αξία και πλήρης λειτουργία out of the box, όχι το αγοράσαμε και πρέπει να δώσουμε κι' άλλα χρήματα για να λειτουργεί
Δίνει δωρεάν το destinator το navigon και το garmin????????????????
Οοοοοκ.....Μου φαίνεται αδιανόητο αλλα ας πούμε οτι σε πιστεύω..

Γιατί αν θές να μου πείς για τους χάρτες της nokia...οκ...πάω πάσο.Και να το είχα θα το έσπαγα να έβαζα καλύτερους.

Το σπάσιμο είναι μες το παιχνίδι.Έχω σταματήσει να είμαι "νόμιμος" απο τότε που χρεώναν τα windows 95 με 30.000δρχ. Αλλα αυτή είναι άλλη συζήτηση μάλλον ηθικού περιεχομένου...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Αλήθεια, μου κάνει φοβερή εντύπωση η "ασύρματη φόρτιση" που δίνει ο ανταγωνισμός.Θα την δώ απο κοντά να δώ τί λέει γιατί φοβάμαι οτι θα είναι πατάτα του τύπου "πρέπει να το ακουμπήσεις σε κάποιο dock station και έτσι φορτίζει".
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ασύρματη σημαίνει χωρίς σύρμα, δηλαδή καλώδιο ρε man. Εννοείται ότι κάπου πρέπει να ακουμπήσει το εργαλείο.

...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Βασικά είμαστε oftopic για την ασύρματη φόρτιση.Έχω κατι σχολιάκια αλλα θα τα κάνω σε παρα δίπλα θρέντ όταν ξανα αναφερθεί...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.131
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top