ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON



Μηνύματα
31
Reaction score
0
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Προς το παρον σας εχω φωτογραφιες απο Philips BlueVision H4.

Εδω ειναι το φαναρι με την μαμα λαμπα πυρακτωσεως :


Εδω με BlueVision H4 :


Εδω διακρινουμε απο την αριστερη πλευρα την μικρη διαφορα προς το λευκο απο την λαμπα Philips BlueVision H4 και απο την δεξια την μαμα λαμπα πυρακτωσεως :


Τα σχολια δικα σας. Αναμενω την αλλη εββομαδα να δοκιμασω και τις αλλες λαμπες.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Είσαι άρχοντας!
Μπράβο! :624:

Εντύπωση μου κάνει η μικρή διαφορά των κανονικών λαμπών από τις blue vision
Στα δικά μου αυτοκίνητα η διαφορά ήταν σημαντική.
Έχει φύγει η κιτρινίλα
 

Μηνύματα
31
Reaction score
0
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Οι λαμπες PHILIPS Diamond Vison μολις ηρθαν στα χερια μου.
Εδω ειναι το πακετο :



Εδω ειναι και η τρεις λαμπες μαζι :

BLUEVISION - DIAMONDVISION - ORIGINAL




Ακολουθουν φωτογραφιες κατα την εγκατασταση. Εδω βλεπουμε μια συγκριτικη φωτογραφια μεταξυ της DiamondVision και της εργοστασιακης λαμπας. :
 

Μηνύματα
31
Reaction score
0
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Ακολουθουν φωτογραφιες κατα την εγκατασταση. Εδω βλεπουμε μια συγκριτικες φωτογραφιες μεταξυ της DiamondVision και της εργοστασιακης λαμπας. :

ΠΡΙΝ :


ΜΕΤΑ :
 

Μηνύματα
31
Reaction score
0
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Στις φωτογραφιες διακρινουμε την λευκη αριστερη πλευρα και την "κιτρινη" δεξια πλευρα.
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ :



ΕΞΩ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ :



ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ :


Το φως που παραγουν οι λαμπες αυτες ειναι πολυ καλητερο απο τις BlueVision. Παραγουν τρομερα λευκο φωτισμο και περισωτερο φωτισμο. Μην ξεγελιομαστε ομως και μην περιμενουμε να δειχνουν σαν XENON. Κανουν μονο αυτο που λεει " Xenon Effect" και τιποτα παραπανω. Αντικαταστουν τις πυρακτωσεως "κιτρινες" λαμπες με ενα ωραιο λευκο φωτισμο ο οποιος αποδεδιγμενα βελτιωνει την οδηγιση μας. Ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος με τον φωτισμο τους.

*Η μπλε λαμψη μεσα στο φαναρι μου οφειλεται στο μπλε led λαμπακι που εχω.Οι φωτογραφιες, ειδικα αυτες που ειναι τραβιγμενες βραδυ δεν αντιπροσωπευουν το πραγματικο αποτελεσμα, το οποιο ειναι πολυ καλητερο.To μοιρασα το reply στα 3 γιατι το forum dεν δεχεται πανω απο 3 φωτογραφιες.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Συγχαρητήρια παλικάρι μου!!
Πολύ ωραία παρουσίαση, πολύ καλές οι φωτογραφίες, κατατοπιστικότατες!!


Αλήθεια, πόσο κόστισαν οι diamond vision?
Και από που τις πήρες?
Σκέφτομαι (σοβαρά) να βάλω στη μοτοσυκλέτα :107:
 

Μηνύματα
31
Reaction score
0
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Αλήθεια, πόσο κόστισαν οι diamond vision?
Και από που τις πήρες?
Ευχαριστω φιλε, τις παραγγειλα απο το καταστημα KRIS KARRAS γιατι εδω στην Λημνο που βρισκομαι δεν τις ειχε κανενας. Η τιμη τους 21,50 euro. Και γενικα με ενα ψαξιμο στο ιντερνετ η μεγαλητερη τιμη ηταν 25 για τις Η4. 1/4 συγκριτικα με PIAA...
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Καλό η αλλαγή! Με έψησες να αλλάξω τα φώτα πορείας στο δικό μου, που είναι αρκετά αχνά και κιτρινωπά.
 

Μηνύματα
1.133
Reaction score
5
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

...
Σκέφτομαι (σοβαρά) να βάλω στη μοτοσυκλέτα :107:

Περιμένω (σοβαρά) αυτή τη στιγμή...
Ειδικά αν βάλεις και μπλε ψείρες...



@flogerakos, πολύ κατατοπιστικός...:444:
 

Μηνύματα
31
Reaction score
0
Απάντηση: ΛΑΜΠΕΣ ΤΥΠΟΥ XENON

Ειδικά αν βάλεις και μπλε ψείρες...
.

Οντως, με μπλε led λαμπακι ταυτοχρονα ειναι εντυπωσιακο το αποτελεσμα. Οταν ειχα αγορασει τις BlueVison μεσα στο πακετακι ειχε δυο απλες μπλε ψιρες σε ειδικη θεση μεσα στο πακετο. Στο καινουριο πακετο με τις DiamondVision ελειπαν τα λαμπακια απο αυτες τις θεσεις, τα οποια οπως αναφερει η Philips επρεπε κανωνικα να υπαρχουν...... Τι εγινε...??? Μηπως τις αφαιρεσαν απο το καταστημα που της παρειγκειλα....??? :108:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.479
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top