ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ PS3 ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ.....

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Μαζί με τα blue-ray, μήπως να θέλω να δώ και τα dvd ? :cool_4:
Αφού είναι βέβαιο ότι θα έρθει το update προσωπικά δεν σκάω. Γιατί να χάσεις το μεσοδιάστημα περιμένοντας; Ο καθένας βέβαια έχει τις προτεραιότητές του :cool_4: , εγώ το έχω δηλώσει επανειλημμένως ότι το upscaling δεν είναι κάτι που με νοιάζει ιδιαίτερα.
(Ούτως ή άλλως μέχρι να "αποσύρω" την 480p plasma με τα όνειρα θα μείνω...:-( )
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ PS3 ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ.....

Για να βλέπεις τα Blu-ray μήπως; :happy_4:
Ναι, τα πολλά που υπάρχουν στην Ελλάδα.......μετά από 5-6 μήνες που θα κυκλοφορούν στη ξεφτίλλα 60-80 τίτλοι με ελληνικά ίσως να μην μας ενδιαφέρει το upscaling των απλών dvd......:crazy_3:
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ PS3 ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ.....

Φυσικά αυτά, τα πρώτα κομμάτια, που θα έρθουν δε θα κάνουν upscaling
στα απλά dvd ή μήπως θα κάνουν ?
Δυστυχώς όχι........
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Τελικά αγοράζω ή όχι???

Κατ' αρχήν την "κρίσιμη" μέρα θα πάω στο κατάστημα που ψωνίζω.
Θα έχουν σίγουρα δύο κονσόλες εκεί......

Ο υπεύθυνος είναι φίλος και θα ανοίξουμε το ένα κουτί.
Αν δεν είναι made in Japan θα το ξεχάσω επιτόπου και θα περιμένω ένα 6μηνο να βγούν και οι τίτλοι που θέλω.

Αν είναι made in Japan υπάρχει "πρόβλημα". Δεν ξέρω αν θα αντισταθώ!!! :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :happy_5: :happy_5:

Τι λέτε???
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Τελικά αγοράζω ή όχι???

Κατ' αρχήν την "κρίσιμη" μέρα θα πάω στο κατάστημα που ψωνίζω.
Θα έχουν σίγουρα δύο κονσόλες εκεί......

Ο υπεύθυνος είναι φίλος και θα ανοίξουμε το ένα κουτί.
Αν δεν είναι made in Japan θα το ξεχάσω επιτόπου και θα περιμένω ένα 6μηνο να βγούν και οι τίτλοι που θέλω.

Αν είναι made in Japan υπάρχει "πρόβλημα". Δεν ξέρω αν θα αντισταθώ!!! :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :happy_5: :happy_5:

Τι λέτε???
Έλα μωρέ που κάνεις σαν να παίρνεις σπίτι...:crazy_1:
Αφού το κάνεις κέφι , τι Κίνα και Ιαπωνία και Τρίκαλα...
Πάρ' το και να το ευχαριστηθείς...
Οι αγορές , μας δίνουν πολύ μεγάλη ικανοποίηση όταν γίνονται την στιγμή του "αμόκ" και την στιγμή που το θέλεις σαν τρελός...
Έτσι κι αλλιώς σε 2 χρόνια πάλι θα ψάχνεσαι για κάτι καινούριο και το super-ντούπερ μηχάνημα Ιαπωνίας θα το έχεις πεταμένο σε καμιά ντουλάπα..
Θα του έχει πάρει την θέση κάτι καλύτερο όπως σε όλα τα καταναλωτικά προιόντα..(θα βλέπουμε διαφήμιση του ps4...)
Τρέχαααα
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Μα δεν είναι θέμα χρημάτων!!
Σε τελική ανάλυση, αν έπαιρνα σπίτι θα ήξερα τι αγοράζω γιατί θα ήταν χειροπιαστό. Ενώ εδώ ΠΡΕΠΕΙ (???) να αγοράσω κάτι για το οποίο η SONY μου το παίζει....σφίγκα!!!!:mad_3:

Πάντα λειτουργώ με την λογική αλλά με πολύ μεγάλο ποσοστό και στο συναίσθημα. Ναι...Όταν το δω live θα το θέλω. Αλλά δεν γουστάρω (σε καμία περίπτωση) αναβαθμίσεις (online ή όχι) και το κυριότερο να έχω "μαγκιές" του τύπου: "format error" όταν θα θέλω (αυτές τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ώρες που μου μένουν) να παίξω λίγη Lara ή να κάνω μερικούς γρήγορους γύρους στο Ring.......:mad_3: :mad_3:
Aαα.....και είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ η SONY να πουλάει τώρα PS3 με χειριστήρια ΧΩΡΙΣ δόνηση και μετά από 3 μήνες να τα δίνει στάνταρ. Ας πει "ναι...έγινε λάθος....αναλαμβάνω την αντικατάσταση ΔΩΡΕΑΝ για να μην καθυστερεί η παρουσίασή του στην Ευρώπη αλλά δεν θα "κρεμάσουμε" τους ανθρώπους που μας εμπιστεύτηκαν με κλειστά μάτια"........:mad_3: :mad_3: :mad_3:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Α, παλι εδω εσυ;;

Γιατι σου εκατσαν στραβα οι αναβαθμισεις ρε;
Ειπε κανενας οτι τα δονουμενα θα ειναι στανταρ αργοτερα;;

Ασε που θεωρω εκνευριστικη τη δονηση.... Δε μουδιαζει το χερι;;;


υ.γ. σφιγγα εισαι και φαινεσαι....
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Re: ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ PS3 ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ.....

Μαζί με τα blue-ray, μήπως να θέλω να δώ και τα dvd ? :cool_4:
Μπα χλωμο το βλεπω να θελεις. Αν δεις HD δεν υπαρχει επιστροφη.

Γιάννης Δημητρόπουλος: Ας πει "ναι...έγινε λάθος....αναλαμβάνω την αντικατάσταση ΔΩΡΕΑΝ για να μην καθυστερεί η παρουσίασή του στην Ευρώπη αλλά δεν θα "κρεμάσουμε" τους ανθρώπους που μας εμπιστεύτηκαν με κλειστά μάτια"........:mad_3: :mad_3: :mad_3:
:happy_5::happy_5::happy_5: πολυ καλο.
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Μα δεν είναι θέμα χρημάτων!!
Σε τελική ανάλυση, αν έπαιρνα σπίτι θα ήξερα τι αγοράζω γιατί θα ήταν χειροπιαστό. Ενώ εδώ ΠΡΕΠΕΙ (???) να αγοράσω κάτι για το οποίο η SONY μου το παίζει....σφίγκα!!!!:mad_3:

Πάντα λειτουργώ με την λογική αλλά με πολύ μεγάλο ποσοστό και στο συναίσθημα. Ναι...Όταν το δω live θα το θέλω. Αλλά δεν γουστάρω (σε καμία περίπτωση) αναβαθμίσεις (online ή όχι) και το κυριότερο να έχω "μαγκιές" του τύπου: "format error" όταν θα θέλω (αυτές τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ώρες που μου μένουν) να παίξω λίγη Lara ή να κάνω μερικούς γρήγορους γύρους στο Ring.......:mad_3: :mad_3:
Aαα.....και είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ η SONY να πουλάει τώρα PS3 με χειριστήρια ΧΩΡΙΣ δόνηση και μετά από 3 μήνες να τα δίνει στάνταρ. Ας πει "ναι...έγινε λάθος....αναλαμβάνω την αντικατάσταση ΔΩΡΕΑΝ για να μην καθυστερεί η παρουσίασή του στην Ευρώπη αλλά δεν θα "κρεμάσουμε" τους ανθρώπους που μας εμπιστεύτηκαν με κλειστά μάτια"........:mad_3: :mad_3: :mad_3:
Τότε τελικά το πρόβλημα σου δεν είναι Ιαπωνία ή Κίνα , αλλά το ότι σου τη σπάει η πολιτική της Sony (πράγμα πολύ λογικό για κάθε φυσιολογικό άνθρωπο.."happy_1" :crazy_3: :crazy_3: :pc: )

Και έτσι λοιπόν σου λέει : θα πληρώσεις 60 ευρώ νταβατζιλίδικα παραπάνω , θα ξανα-μανα-πληρώσεις για χειριστήριο με δόνηση για παιχνίδια που δεν θα είναι έτοιμα για αυτή την λειτουργία , θα περιμένεις 6 μήνες μήπως και βγάλει κάνα παιχνίδι της ανθρωπιάς με καλύτερα γραφικά από του γερο-xbox , θα τα χώσεις για να κάνεις το bluray region free και να χάσεις την εγγύηση , θα έχεις και τον blizard να τα βρίσκει όλα υπέροχα την στιγμή που θα θες να εκραγείς από τα νεύρα σου:happy_5: :happy_5: ....)...

Και μετά από όλα αυτά.....

Από ποιό κατάστημα θα το πάρεις τελικά ???:happy_9: :happy_9: :happy_9:
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ PS3 ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ.....

Και εκτός αυτού αναμένεται και ο διπλασιασμός των ταχυτήτων(ξανά) κατά τον Αύγουστο
Ασχετο: Δεν το΄ξερα. Για ριξε κανα σχετικο link.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Και έτσι λοιπόν σου λέει : θα πληρώσεις 60 ευρώ νταβατζιλίδικα παραπάνω , θα ξανα-μανα-πληρώσεις για χειριστήριο με δόνηση για παιχνίδια που δεν θα είναι έτοιμα για αυτή την λειτουργία , θα περιμένεις 6 μήνες μήπως και βγάλει κάνα παιχνίδι της ανθρωπιάς με καλύτερα γραφικά από του γερο-xbox , θα τα χώσεις για να κάνεις το bluray region free και να χάσεις την εγγύηση , θα έχεις και τον blizard να τα βρίσκει όλα υπέροχα την στιγμή που θα θες να εκραγείς από τα νεύρα σου:happy_5: :happy_5: ....)...
Δεν υπάρχει θέμα βρε εσύ ... αν δεν του αρέσει μπορεί να δώσει 600 ευρώ για να πάρει το 360 για την universal , ίσως και αλλά 400-500 σε λίγο για την καλύτερη έκδοση με hdmi , και 100 ευρώ για online, και σε 1 χρόνιο που θα έχει πέσει το ps3 αγοράζει χωρίς νεύρα για να δει και παιχνιδάρες και τις ταινίες από τα μεγαλύτερα studio.
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
είπα κι εγω....
που χάθηκε αυτό το παιδί και δε μιλάει?????????!!!!!! :happy_4:
 


Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
θα έχεις και τον blizard να τα βρίσκει όλα υπέροχα την στιγμή που θα θες να εκραγείς από τα νεύρα σου:happy_5: :happy_5: ....)...
Θα έχει εσένα και τον Blizard σαν δύο αγγελάκια στους ώμους του: πάρ' το είναι τέλειο ο ένας, αηδία, δεν βλέπεται ο άλλος. :happy_5:
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Θα έχει εσένα και τον Blizard σαν δύο αγγελάκια στους ώμους του: πάρ' το είναι τέλειο ο ένας, αηδία, δεν βλέπεται ο άλλος. :happy_5:
Εγώ απλά ενημερώνω για κάποια πράγματα τώρα που είναι αρχή και δεν είναι γνωστά από όλους , λέω και τις απόψεις μου ... αλλά σε λίγο που θα είναι όλα προφανέστατα δεν θα μου καίγεται καραφάκι !!!
Να μην σου πω ότι από μέσα μου θα λέω και "καλά να πάθει, του αξίζει" ... ¨
(δεν είμαι και τελείως αγγελάκι :) )
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Μα δεν είναι θέμα χρημάτων!!
Σε τελική ανάλυση, αν έπαιρνα σπίτι θα ήξερα τι αγοράζω γιατί θα ήταν χειροπιαστό. Ενώ εδώ ΠΡΕΠΕΙ (???) να αγοράσω κάτι για το οποίο η SONY μου το παίζει....σφίγκα!!!!:mad_3:

Πάντα λειτουργώ με την λογική αλλά με πολύ μεγάλο ποσοστό και στο συναίσθημα. Ναι...Όταν το δω live θα το θέλω. Αλλά δεν γουστάρω (σε καμία περίπτωση) αναβαθμίσεις (online ή όχι) και το κυριότερο να έχω "μαγκιές" του τύπου: "format error" όταν θα θέλω (αυτές τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ώρες που μου μένουν) να παίξω λίγη Lara ή να κάνω μερικούς γρήγορους γύρους στο Ring.......:mad_3: :mad_3:
Aαα.....και είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ η SONY να πουλάει τώρα PS3 με χειριστήρια ΧΩΡΙΣ δόνηση και μετά από 3 μήνες να τα δίνει στάνταρ. Ας πει "ναι...έγινε λάθος....αναλαμβάνω την αντικατάσταση ΔΩΡΕΑΝ για να μην καθυστερεί η παρουσίασή του στην Ευρώπη αλλά δεν θα "κρεμάσουμε" τους ανθρώπους που μας εμπιστεύτηκαν με κλειστά μάτια"........:mad_3: :mad_3: :mad_3:
Ρε dad ,αφου θα το παρεις ,γιατι κοροϊδευεις τον εαυτο σου
και βασανιζεις εμας τους υπολοιπους ??? :happy_8:
Κολλημενε!:crazy_3:



Αν και η γνωμη μου ειναι να περιμενεις μεχρι τον Ιουνιο.
Θα βγαλει κατι η ΚΙΑ!!:happy_5:

Ο yoda o mellisa τι παραπανω να ξερει ο κακομοιρης ?
Ασ΄τον στα βασανα του!!!!!:happy_9:
 


Μηνύματα
202
Reaction score
0
Ρε παιδια αν περασετε απο fnac να ριξετε μια ματια στο ps3 και να δειτε τα γραφικα του ridge racer, ειναι γραφικα αυτα για next gen κονσολα? Και το resistance που ειδα στο πλαισιο παλι με απογοητευσε!
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Tα πρώτα παιχνίδια ποτέ δεν είναι καλά , θυμήσου το ps2.
Το ridge racer είναι σαν του 360, απλά 1080p ...
Το resistance δεν έχει τα τέλεια γραφικά αλλά αν συγκρίνεις με το pdo ,(κορυφαίο στο launch του 360) μοιάζει άλλης γενιάς.
(και πέρα από αυτό, είναι άριστο σε όλα τα άλλα σημεία και η πρώτη πίστα είναι από τις χειρότερες)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.828
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top