Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.614


Πάει!! Το είδαμε και αυτό! UTP high end σε τιμή high end – τέλος πάντων, entry level high end. Μόνο που το brand δεν είναι και τόσο high end πια, οπότε μάλλον θα έχει jitter, αλλά είναι δεύτερης τάξης, και έτσι θα ακούγεται σαν λάμπα. Οπότε, οι έχοντες Krell αναμείνατε για το επόμενο μοντέλο, που θα είναι για τους εντελώς -πιπέρι! ...θα είναι από πιουρ πλάτινουμ.



"Ιτ γουίλ μπρινγκ άουτ ωλλ δη νούανσεζ ιν ντίτζιταλ ώντιο ρηπροντάξιον"... Πες κι άλλα δικέ μου!!!


(Εγώ δε φταίω, ένα πουλάκι μου το σφύριξε)... :138:
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Ε....καιρός ήταν!

Αφού πουλάει η καραμέλλα στα υπόλοιπα....δεν θα πουλήσει σε αυτά;
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Βάζεις ιδέες στον Σταύρο με αυτά τα πράματα... :116:

Θα φτιάξει κανά καλώδιο πάλι και θα το πλασάρει για χαϊεντάδικο, σαν εκείνο του ρεύματος...
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αυτό το UTP είναι μ@λακία καλώδιο, εντελώς τσίπικο. Ούτε καν την κατεύθυνση του σήματος δεν έχει σημειωμένη επάνω στην κάλτσα. Spresvevsefff μη τυχόν και το βγάλεις έτσι. Και κάνε το χοντρό, πολύ χοντρό λέμε. :137:

...
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Θα του βαλω εγω 3 ποντους καλτσα, Ρωσικη, για τα χιονια. Και τα καλωδιακια θα ειναι συνεστραμμενα απο Μαλαισιανες παρθενες για αγνη jitter-free μεταδοση δεδομενων :137:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Na ρωτήσω κάτι; Κατεβάζω κάποιες ταινίες από το Internet και έχουν κόκκο. Αν πάρω ένα τέτοιο καλώδιο, θα βελτιωθεί η κατάσταση ή παίζει ρόλο και το ματσάρισμα laptop-καλωδίου-router, οπότε πρέπει να αρχίσω τις δοκιμές; Στο streaming των MP3, στα μεσο-χαμηλά και στα ψηλο-μεσαία θα δω βελτίωση;
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
ρε σεις! θα είναι τεσταρισμένο στις ψιλές συχνότητες που δουλεύει η DSL!

αντιλαβού;

Οπότε, σου λέει ο ΟΤΕς : "Μάστορα σου δίνω 24 μεγαμπίτια". Βάζεις την καλωδιάρα και ξαφνηκά βλέπεις 36!
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

.... Οπότε, σου λέει ο ΟΤΕς : "Μάστορα σου δίνω 24 μεγαμπίτια". Βάζεις την καλωδιάρα και ξαφνηκά βλέπεις 36!
Και αν αργήσω φάτε, έχω τα πιάτα στο θερμοθάλαμο της κουζίνας! :137:
Αυτό το UTP είναι μ@λακία καλώδιο, εντελώς τσίπικο. Ούτε καν την κατεύθυνση του σήματος δεν έχει σημειωμένη επάνω στην κάλτσα. Spresvevsefff μη τυχόν και το βγάλεις έτσι. Και κάνε το χοντρό, πολύ χοντρό λέμε ....
Καλά λες. Αν το βάνουμε ανάποδα, τσάμπα τα λεφτά που δώκαμε!
Πόσο χοντρό να 'ναι;



Είναι καλό μάστορη, να τ' αφήκω; :410:
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Na ρωτήσω κάτι; Κατεβάζω κάποιες ταινίες από το Internet και έχουν κόκκο. Αν πάρω ένα τέτοιο καλώδιο, θα βελτιωθεί η κατάσταση ή παίζει ρόλο και το ματσάρισμα laptop-καλωδίου-router, οπότε πρέπει να αρχίσω τις δοκιμές;
Για τον κόκκο....γυαλόχαρτο...λεπτό.

Στο ματσάρισμα θα πρέπει να λάβεις υπόψιν σου και τα καλώδια ρεύματος καιθώς και το ...ΚΑΦΑΟ. :111:

Αλήθεια...κοίταξες τις φάσεις; :144:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Για τον κόκκο....γυαλόχαρτο...λεπτό.

Στο ματσάρισμα θα πρέπει να λάβεις υπόψιν σου και τα καλώδια ρεύματος καιθώς και το ...ΚΑΦΑΟ. :111:

Αλήθεια...κοίταξες τις φάσεις; :144:
Οι φάσεις είναι σε αφασία. Έχω βάλει και videophile ασφάλειες και καλώδια από την τοστιέρα του Τσαρουχά!
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Re: Απάντηση: Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

Και αν αργήσω φάτε, έχω τα πιάτα στο θερμοθάλαμο της κουζίνας! :137:
Αγαπητέ σας βρίσκω ολίγον είρωνα απέναντι εις τα χαιενδάδικα γιου-τι-πι; Καθόλου μα καθόλου σωστό!
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Re: Απάντηση: Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

Και αν αργήσω φάτε, έχω τα πιάτα στο θερμοθάλαμο της κουζίνας! :137:
Άσχετε! :136:

Είσαι και χιουμορίστας!


(Γουστάρετε μαλλιοτράβηγμα αλά Hiend; )
 

Μηνύματα
436
Reaction score
0
Θυμάμαι πριν 3 μήνες, όταν άκουσα το Akurate στου Χουρμουζιάδη, που μετά πιάσαμε τη συζήτηση και είπα "να δεις που θα βγάλουν και χαϊεντάδικα UTP, τώρα που ευδοκιμούν τα digital streamers"...

Άντε βρε, και χάι-εντ κάρτες δικτύου και ρουτέρια!
Το αντίστοιχο των transports είναι, πώς!

Α, και χάι-εντ καλώδια serial ATA, PSUs (ελεκτρίσιτυ ιζ φίφτυ περσέντ άφτερ ολ), σκληροί δίσκοι. Θα φτάσουμε να δούμε PC που θα κάνει 10 χιλιάρικα και δε θα μπορεί να παίξει παιχνίδια, επειδή η κάρτα γραφικών θα είναι υποτυπώδης.
"Μα γιατί;"
"Επειδή το βάρος δώθηκε στην αναπαραγωγή ήχου"...:623:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

χαχαχα...

Το λέγαμε για πλάκα πριν μερικούς μήνες και τώρα το είδαμε μπροστά μας. Περιμένω εναγωνίως με την ακόλουθη σειρά τα παρακάτω:

-Ασημένια ή επάργυρα UTP καλώδια
-Χρυσά η επίχρυσα UTP καλώδια
-"Audio Grade" κάρτες δικτύου
-"Audio Grade" hubs
-"Audio Grade" ηλίθιους για να αγοράσουν τα παραπάνω...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.614
- Γυναίκααααα, μη φυσάς τον καπνό ανάμεσα στο λάπτοπ και τον ρούτερ! Μου θολώνεις τα πρίμα!!
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Re: Απάντηση: Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

χαχαχα...

Το λέγαμε για πλάκα πριν μερικούς μήνες και τώρα το είδαμε μπροστά μας. Περιμένω εναγωνίως με την ακόλουθη σειρά τα παρακάτω:

-Ασημένια ή επάργυρα UTP καλώδια
-Χρυσά η επίχρυσα UTP καλώδια
-"Audio Grade" κάρτες δικτύου
-"Audio Grade" hubs
-"Audio Grade" ηλίθιους για να αγοράσουν τα παραπάνω...
To τελευταίο υπάρχει ήδη πάντως!...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
- Γυναίκααααα, μη φυσάς τον καπνό ανάμεσα στο λάπτοπ και τον ρούτερ! Μου θολώνεις τα πρίμα!!
Δε φταίει ο καπνός βρε άσχετε, φταίει η στήρηξη του ρούτερ, οι πλαστικές "μαμά" τάπες δίνουν θολούρα στα πρίμα, οι ακίδες βγάζουν κόκκο, βγάλτες και βάλε βάσεις σορμποθάνης να βρείς την υγειά σου....

Το παίζεις και χαϊεντάς ανάθεμά σε... ούτε τα βασικά δεν τηρείς! Αντικραδασμικά στα καλώδια utp έβαλες, ή όλα από μας τα περιμένεις?
 

Μηνύματα
19.370
Reaction score
13.578
Απάντηση: Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

High End αναβάθμιση για τα αυτιά θα βγάλει κανείς; Τι να τα κάνω τα high end καλώδια, με τα αυτιά που έχω!! :103::105:
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: Λέγε μου τέτοια να φτιάχνομαι!!!

.... Τι να τα κάνω τα high end καλώδια, με τα αυτιά που έχω!!
Μάλλον δεν είναι τ' αυτιά σου ο φταίχτης, αλλά τα μάτια σου. Πρέπει να βλέπουν και τη φάκα, εκτός απ' το τυράκι! :119:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.405
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top