Λαμπιόνια για τους Απόλλωνες

Μηνύματα
567
Reaction score
373
Σου έχουν περάσει από τελωνείο ποτέ?

Ποτέ.

Τις στέλνουν με USPS και κάνουν 1 1/2 με 2 εβδομάδες πάνω κάτω και πολύ λίγα μεταφορικά. Έχω πάρει πολλές φορές χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα. Μόνο από Κίνα όταν αγοράζω αργούν πολύ...

Νομίζω πως για ποσά κάτω των 450 ευρώ περνάνε χωρίς τελωνείο. Είναι και τα δέματα μικρά και έρχονται ταχυδρομικός κατευθείαν.
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Ποτέ.

Τις στέλνουν με USPS και κάνουν 1 1/2 με 2 εβδομάδες πάνω κάτω και πολύ λίγα μεταφορικά. Έχω πάρει πολλές φορές χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα. Μόνο από Κίνα όταν αγοράζω αργούν πολύ...

Νομίζω πως για ποσά κάτω των 450 ευρώ περνάνε χωρίς τελωνείο. Είναι και τα δέματα μικρά και έρχονται ταχυδρομικός κατευθείαν.
ωραία. Αυτό ομολογουμένως διευκολύνει πολύ τα πράγματα.

καλά, τι ΛΑΜΠΑΡΕΣ είναι οι Psvane!!!
δηλαδή τις βλέπεις και λες "τι ωραία που παίζουν"!!! χαχα, αν είναι δυνατόν!
Αν είχα κανέναν set με 2 λάμπες μπορεί και να τις τσίμπαγα αλλά με τους απόλλωνες με 8.. το μαλλί πάει πολύ!

..είναι όμως κουκλιά οι άτιμες! ΑΚΟΥΕΙ Η JJ?? ΚΟΥΚΛΙΑ ΛΕΩ!! :D:D
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
παιδια παρακολουθω ολη την κουβεντα με πολυ ενδιαφερον και χαιρομαι πραγματικα που μεσα στον φιλοξενο χωρο του site γινεται τετοια εμπειρικη ενημερωση μεταξυ μελων για λυχνιες. Η δικη μου [συμβουλη] αποψη ειναι αν μπορει να γινεται πρωτα μια δοκιμη με δανικες λυχνιες απο καποιο μελος γιατι ολα τα παραπανω που εχουν γραφτει απο μηχανημα σε μηχανημα μπορει να μην ισχυει τιποτα!!
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
παιδια παρακολουθω ολη την κουβεντα με πολυ ενδιαφερον και χαιρομαι πραγματικα που μεσα στον φιλοξενο χωρο του site γινεται τετοια εμπειρικη ενημερωση μεταξυ μελων για λυχνιες. Η δικη μου [συμβουλη] αποψη ειναι αν μπορει να γινεται πρωτα μια δοκιμη με δανικες λυχνιες απο καποιο μελος γιατι ολα τα παραπανω που εχουν γραφτει απο μηχανημα σε μηχανημα μπορει να μην ισχυει τιποτα!!
καλά, αν υπάρχει η καλή θέληση, δεν χρειάζεται να είναι και δανεικές. Όποιος θέλει να βοηθήσει, μπορεί να έρθει στο χώρο μου, να πιούμε ένα κρασί, να ακούσουμε τη μουσική μας και να ακούσουμε και τις λάμπες του.
Ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια αλλά και ο φέρων αυτήν.
 

Μηνύματα
567
Reaction score
373
παιδια παρακολουθω ολη την κουβεντα με πολυ ενδιαφερον και χαιρομαι πραγματικα που μεσα στον φιλοξενο χωρο του site γινεται τετοια εμπειρικη ενημερωση μεταξυ μελων για λυχνιες. Η δικη μου [συμβουλη] αποψη ειναι αν μπορει να γινεται πρωτα μια δοκιμη με δανικες λυχνιες απο καποιο μελος γιατι ολα τα παραπανω που εχουν γραφτει απο μηχανημα σε μηχανημα μπορει να μην ισχυει τιποτα!![/quote]

+1

Έτσι είναι Τάκη. Το ανέφερα και πιο πριν σε μήνυμά μου.
 

Μηνύματα
317
Reaction score
12
Μιας που απ οτι βλεπω το οικονομικο ειναι ενα θεμα..και πως να μην ειναι αλλωστε με 8 λαμπιονια

Απ τη στιγμη που σκεφτοσουν για τις ΕΗ υπαρχει τσεκαρισμενη πηγη γι αυτες απο Ιταλια. http://www.dbevolution.it/el34__6ca7.html

Απο εδω τις ειχα παρει ,απλα για ματσαρισμενη 8αδα θα πρεπει να κανεις μια ερωτηση.Ο τυπος ειναι εγγυρος και συζητησιμος
απλα απ οτι θυμαμαι τα αγγλικα του δεν ειναι παααρα πολυ καλα,δεν εχει σημασια ομως γλυτωνεις απο τελωνεια κτλ κλτ.

Επισης απο Ευρωπη και πιο συγκεκριμενα Αγλλια τεραστια ποικιλια και στοκ σε λυχνιες εχει η Langrex μπορεις να τσεκαρεις κ εκει μιας και κακα τα ψεματα οι αγορες απο τη Γηραια βολευουν
 

A

amoustakas

Guest
;O
Όχι στις καινούριες αναφέρομαι.
Από Nos έχω ένα ζευγάρι Mullard ecc 83. Καμία σχέση με τις νέες λυχνίες... Άλλο γυαλί, άλλα υλικά, άλλο σχέδιο, άλλη ποιότητα, άλλος ήχος!!! Πολύ μακριά!
Στο μήνυμά μου, το οποίο σχολίασες, στις κινέζικες τελικές EL34 αναφέρομαι όχι στις προενισχύτριες. Πράγματι αυτές είναι μέτριες. Για το λόγο αυτό ακόμη και οι κινέζικοι λαμπάτοι συνήθως έχουν ρώσικες στην προενίσχυση.
 

Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
:thumbsup:
Μιας που απ οτι βλεπω το οικονομικο ειναι ενα θεμα..και πως να μην ειναι αλλωστε με 8 λαμπιονια

Απ τη στιγμη που σκεφτοσουν για τις ΕΗ υπαρχει τσεκαρισμενη πηγη γι αυτες απο Ιταλια. http://www.dbevolution.it/el34__6ca7.html

Απο εδω τις ειχα παρει ,απλα για ματσαρισμενη 8αδα θα πρεπει να κανεις μια ερωτηση.Ο τυπος ειναι εγγυρος και συζητησιμος
απλα απ οτι θυμαμαι τα αγγλικα του δεν ειναι παααρα πολυ καλα,δεν εχει σημασια ομως γλυτωνεις απο τελωνεια κτλ κλτ.

Επισης απο Ευρωπη και πιο συγκεκριμενα Αγλλια τεραστια ποικιλια και στοκ σε λυχνιες εχει η Langrex μπορεις να τσεκαρεις κ εκει μιας και κακα τα ψεματα οι αγορες απο τη Γηραια βολευουν
+10000

έχω ψωνίσει και από "watford valves" τις jj-kt77

Με πολύ γρήγορη παράδοση 4 μέρες, με εγγύηση στις λυχνίες αν θυμάμαι καλά και χωρίς τελωνείο κτλ(από Αγγλία)
http://www.watfordvalves.com/product_detail.asp?id=2722
http://www.watfordvalves.com/product_detail.asp?id=842

 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Μιας που απ οτι βλεπω το οικονομικο ειναι ενα θεμα..και πως να μην ειναι αλλωστε με 8 λαμπιονια

Απ τη στιγμη που σκεφτοσουν για τις ΕΗ υπαρχει τσεκαρισμενη πηγη γι αυτες απο Ιταλια. http://www.dbevolution.it/el34__6ca7.html

Απο εδω τις ειχα παρει ,απλα για ματσαρισμενη 8αδα θα πρεπει να κανεις μια ερωτηση.Ο τυπος ειναι εγγυρος και συζητησιμος
απλα απ οτι θυμαμαι τα αγγλικα του δεν ειναι παααρα πολυ καλα,δεν εχει σημασια ομως γλυτωνεις απο τελωνεια κτλ κλτ.

Επισης απο Ευρωπη και πιο συγκεκριμενα Αγλλια τεραστια ποικιλια και στοκ σε λυχνιες εχει η Langrex μπορεις να τσεκαρεις κ εκει μιας και κακα τα ψεματα οι αγορες απο τη Γηραια βολευουν
:thumbsup:

+10000

έχω ψωνίσει και από "watford valves" τις jj-kt77

Με πολύ γρήγορη παράδοση 4 μέρες, με εγγύηση στις λυχνίες αν θυμάμαι καλά και χωρίς τελωνείο κτλ(από Αγγλία)
http://www.watfordvalves.com/product_detail.asp?id=2722
http://www.watfordvalves.com/product_detail.asp?id=842
Απλά απ' ότι βλέπω, την ερώτηση για την οκτάδα δεν την γλυτώνω.
Ας είναι, στην τελική ένα mail στέλνω, δεν έγινε και τίποτα..
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Ήρθαν οι NOS από την Κύπρο!!!

και τί nos...
είμαι πλέον κάτοχος έξι gec cv6091 a2900!!!
:party::party::party:

Δεν το πίστευα όταν τις άνοιξα!! τα Χριστούγεννα ηρθαν νωρίς φέτος!!!:dance2::dance2:

τώρα η αλήθεια είναι ότι πρέπει να καθαρίσω τα pins γιατί κάποια είναι σε άθλια κατάσταση (σε κάποια είδα και μούχλα)
Τι παίζει σε καθαριστικά?
Μέχρι στιγμής ξέρω ότι παίζουν:
οινόπνευμα με μπατονέτες
γόμα
brasso με μπατονέτες.
Παίζει κάτι άλλο?
 

Μηνύματα
317
Reaction score
12
Καλος τα δεχτηκες λοιπον..
CV.. military spec κιολας μια χαρα σε βρισκω

Οπως το ειπες πανακι με οινοπνευμα και εισαι μια χαρα.

Με τις ενισχυτριες τι εκανες τελικα?Βρηκες καποια ακρη?
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
κατευθύνομαι στο http://www.watfordvalves.com γιατί κάνουν και ένα testing πριν τις στείλουν. Ρωτησα με mail για οκτάδα (για 6CA7 Electro Harmonix τελικά) και περιμένω απάντηση. Θα περιμένω αρκετά βασικά γιατί έχουν κλείσει για τις γιορτές.
Χαλάλι όμως, site από Ευρώπη, καλό matching, καλό testing, ευυπόληπτο, καλές τιμές, λογικά μεταφορικά. Τι άλλο να ζητήσω?

Ρώτησα και σε κάποια μαγαζιά από Ελλάδα.. "από 230€, 210€ μπορώ να στις αφήσω".
Τι να πώ ρε παιδί μου, internet δεν έχουν τα μαγαζιά στην Ελλάδα? Στην τελική από που σε βρήκα φίλε Έλληνα καταστηματάρχη, από το internet δεν σε βρήκα?
Πως μπορείς να μου ζητάς 60€ παραπάνω από τον Άγγλο? Κάθε φορά που θέλω να ενισχύσω την ελληνική αγορά σε κάτι τέτοια πέφτω. Αν είχε 20-30€ διαφορά μπορεί και να έπαιρνα από εδώ έτσι, "γιατί είμαι καλή ψυχή". Αλλά όχι και 60€ ρε παιδιά, έλεος πια
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Τελικά τσίμπησα τις Tung-Sol 6550 από τον Μάκη.
Πολύ δύναμη, που απ' ότι φαίνεται την ήθελαν τα pmc, ακόμα και με 90db ευαισθησία.
Ο ήχος βγαίνει πιο καθαρός (απ' ότι φαίνεται οι EL34 ζορίζονταν λίγο και έβγαζαν τα γνωστά ζεστά μπάσα τους) και πιο φυσικός.
Χάνεται δηλαδή λίγο η ζεστασιά αλλά σου δίνει φυσικότητα.
Fine by me, που λένε και στο χωριό κάποιων!
Όλα αυτά στην προνομιακή τιμή των 180€.
 



Μηνύματα
317
Reaction score
12
Δυσκολα να παιζεις με el34 χωρις το καταλληλο ηχειο.
Αντε λοιπον και καλος τα δεχτηκες δεν εχω ιδεα πως παιζουν οι tungsol αυτες.
Για 6550 διαλεγω την πεπατημενη αλλα και πολυ ακριβοτερη(aka svetlana winged c).
Παντως τα 180Ε δε τα λες και λιγα απο την αποψη οτι πλησιαζεις,μη πω ξεπερνας, τη τιμη των ΚΤ120
Οπως κ ναχει παντως καλο ακουστες ναναι
 



Μηνύματα
137
Reaction score
118
Καλη χρονια σε ολους.
Επειδή το θέμα με ενδιαφέρει, αφού έφτασε και για μένα η ώρα να αλλάξω λυχνιες στους Απολλωνες, υπάρχει κάποιος που να τους έχει δοκιμάσει με ΚΤ-77 και να θέλει να μοιραστεί την εμπειρία του?
 

Μηνύματα
137
Reaction score
118
Υπάρχει κάποιος να έχει δοκιμάσει ΚΤ 120? Οι Τσακιριδαίοι υποστηρίζουν πως βγάζουν 150 w
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.753
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top