Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο (2005)

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6

Μολις χτες εκανε πρεμιέρα και η νεα ταινια του Ν. Περακη βασισμένη στην ιδεα της γνωστης παλιάς του επιτυχιας Λούφα και Παραλλαγή.
Εξ αρχής θελω να αναφερθώ στον χαμο που γινόταν σε οποιον κινηματογράφο και αν επισκέφτηκα.
Για το Village στο Cosmos ουτε κουβεντα.
Θέσεις μονο στην πρωτη σειρα ακομα και για την προβολή που ειχε έναρξη τρεις ωρες μετα.
Στο Ster μια απο τα ιδια αλλα με την ελπιδα πως απο καποια ακύρωση θα βρεθει καποια καλη θεση.
Με το ζορι λοιπον καταφερα να βρω στην τέταρτη σειρα.
Γιατι τα λεω αυτα;.
Για να πω πως ο Έλληνας ψοφαει για ελληνική ταινια και τρεχει να υποστηρίξει καθε προσπάθεια.
Τωρα αν βγαινεις μετα απο την αιθουσα ικανοποιημενος... :?

Φυσικα θετικό ρόλο έπαιξε και το ονομα του Πέραση , οι μνήμες απο την πρωτότυπη ταινια αλλα και το πολύ πετυχημένο βιντεοκλιπ που παίζετε εδώ και αρκετο καιρο

Η συγκεκριμένη ταινια οπως ειναι φυσικο δεν εχει καμια σχεση με αυτην του 84 εκτος απο τον τιτλο.
Ενας αχταρμάς που επι δυο ωρες προσπαθούσε να βρει σημεια για να πατησει καπου.
Στην σατιρα;
Στην πολιτική;
Στις διαφορες των δυο λαων (Τούρκων και Ελλήνων) και αν υπάρχουν τέτοιες;
Στην Καγια;;; 8)

Το στορι

Το πρωί της 14ης Αυγούστου 2003, ο φαντάρος Τζιμπιζίδης Αλέξανδρος που υπηρετεί στην Κω και περιμένει την αγαπημένη του για να περάσει κοντά του το εορταστικό τετραήμερο, προκαλεί με τη στάση του τους συναδέλφους του, οι οποίοι για να τον εκδικηθούν τον "στέλνουν" υπηρεσία στο φυλάκιο της βραχονησίδας Πίττα, προφασιζόμενοι "επιφυλακή και ανάκληση αδειών", λόγω αναμενόμενων τουρκικών προκλήσεων. Το ξημέρωμα της 15ης Αυγούστου, η τουρκική θαλαμηγός "Ege G?zeli" επιχειρεί να αποβιβάσει στην βραχονησίδα Πίττα τρεις λαθρομετανάστες, δύο ταλαιπωρημένους άνδρες και μια εξάχρονη μικρή. Κατά τη "νηοψία" o δυναμικός όσο και καχύποπτος λοχίας Παρλαβάντζας διαπιστώνει ότι εκτός από τον καπετάνιο και το ναύτη, στο σκάφος επιβαίνουν δυο υποψήφιες και μία τέως εστεμμένη καλλονή, ένας ρεπόρτερ και ένας κάμεραμαν του Bodrum TV, του τοπικού καναλιού και χορηγού των "Καλλιστείων της Αλικαρνασσού". Παράλληλα ο ηθικός αυτουργός της μοιραίας φάρσας και "σατανικός" τηλεφωνητής Μπακάκος, πιστεύοντας ότι τα τεκταινόμενα στην βραχονησίδα είναι μέρος της "πλάκας", εξακολουθεί να παραπληροφορεί τους συναδέλφους του δυσκολεύοντας το χειρισμό μιας ήδη περίπλοκης κατάστασης.
Το προβλημα αυτης της Λούφας και Παραλλαγής ειναι πως δεν ειχε το θεμα που θα μας κέντριζε τοσο το ενδιαφέρον οσο αυτο του 84.
Δεν ειχε τα πατήματα (οπως αυτο της εφταετίας ) και προσπαθούσε με αναφορες σαν και αυτη των Ιμίων , τις αστείες κοντρουλες μεταξυ ελληνων και τουρκων για το τι ειναι δικο μας και τι δικο τους ακομα και της λαθρομετανάστευσης. ( ο κουρδος που ζητα πολιτικό ασυλο κρατωντας μαζι του την συνθήκη της Γενεύης).
Και ολα αυτα για να δεθουν επρεπε να στηριχτούν σε ελαφρα ειδύλλια και στρατιωτικές καταστάσεις ωστε να βγει γελιο.
Γελιο;
Ναι αν το δεις σινεμα με ολο τον κοσμο γυρω σου σίγουρα θα παρασυρθείς και θα γελασεις.
Φανταζομαι ομως την ιδια ταινια για πρωτη θέαση σε dvd στο σπιτι. Μόνος.
Λιγο δυσκολα τα πράγματα.

Εκνευριστικός και αρκετα βαρετός με ολες τις μπαρούφες που αράδιαζε κατά την όλη διαρκεια της ταινιας ο ρολος του Ρένου Χαραλαμπίδη.
Η Βίκυ Καγιά για πρωτη φορα σε ρολο εκτος πασαρελας ηταν μια δροσιά.
Το κοριτσι ειναι να το χαζευεις .Τυφλα να χει η Σαρλιζ Θερον.
Καλος ο Γιάννης Τσιμιτσέλης και ακομα καλυτερος ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος.

Το είδε κανεις αλλος;
 

Μηνύματα
1.137
Reaction score
3
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

...και κορυφή ο Κρητίκαρος! :D

Πέρα όμως από το φαιδρό του πράγματος,θα συμφωνήσω με τον Ανδρέα.
Δεν μπορεί να συγκριθεί με την πρώτη ταινία.

Την παρούσα την εξέλαβα ως πλακίτσα,χωρίς έρμα-περιεχόμενο-εμβάθυνση (άντε,να εξαιρέσω κανα-δυο σκηνές,όπως π.χ. της Τουρκάλας που στέκεται κλαρίνο μες στην νεροποντή κατά την υποστολή της Ελληνικής σημαίας,αποτίοντας φόρο τιμής στο Εθνικό σύμβολο).

Να πάτε,ίσα για να περάσετε ευχάριστα,άλλο όμως η πλάκα κι άλλο το γλυκόπικρο της πραγματικής κωμωδίας.
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Εγω μονο για την Καγια θα πήγαινα, και αυτο εν γνωση μου.Σιγουρα παντως δεν θα πηγαινα να ποδοπατηθω για να ακουσω Dolby μια τετοια ειδους ταινία.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Μα φυσικά για την Καγιά γέμισαν τα cinemas!!! Και το ήξερε αυτό ο σκηνοθέτης, γι'αυτό της έδωσε ρόλο. Έκανε την διαφορά με όλες τις άλλες μέτριες ελληνικές ταινίες που κόβουν πολύ λίγα εισητήρια. Τελικά πολύ εύκολο είναι να προσελκύσεις κόσμο με τη γνωστή συνταγή των ημίγυμνων κοριτσιών και της χαζοπλάκας...
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

εντωμεταξύ ως συμμαθητής της Καγιάς στη 2α λυκείου, θα διαφωνήσω ΚΑΘΕΤΑ με τον Ανδρέα και θα πω ότι 100000000 φορές να είχα συμμαθήτρια την Σαρλίζ.............
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Ε καλά, δεν ξέρεις και εσύ πώς θα ήταν η Charlize, μπορεί να ήταν στρίγγλα...
Εγώ βέβαια θα ήθελα να ήμουν μαζί στο σχολείο και με τις 2, γιατί έτσι θα φούντωνε ο ανταγωνισμός και θα είχαμε ωραία μαλλιοτραβήγματα :D
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Ak1s..... πραγματικά δεν έλεγε τίποτα...... στέκα κυριολεκτικά ..... σε όλα της.........

Όσον αφορά στο χαρακτήρα, όχι ιδιαίτερα ψωνισμένη (σχεδόν καθόλου θα έλεγα) αλλά υπερβολικά ξερολάκι.... (μην αλλάξει κανείς το "ρ" τον έφαγα :) )
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Πες κιολας οτι καθόσασταν στο διπλανο θρανιο να πεσω απο την καρεκλα μου...
Παντως δεν ξερω αν ηταν στέκα η οτι αλλο ... αλλα και η Charlize μπορεις να εισαι σίγουρος πως δεν ηταν τα ιδια η και χειρότερα ( πχ σπυριαραη ακομα και χοντρουλα).
Δεν ξερω...
Εγω λεω αυτα που βλεπω τωρα. Και βλεπωντας την τωρα η σύγκριση μου βγηκε αυθόρμητα.
Δες την και σεις και μετα μου λετε
Φυσικα μιλω μονο οσον αφορα το παρουσιαστικό , γιατι στο θεμα υποκριτική η Charlize βρισκετε στο τελευταίο ετος ενω η Καγια ειναι στα νηπια .

Τωρα οσο αφορα αυτο που λες Άκη οτι ολος αυτος κοσμος πηγε για την Καγια το βρισκω τραβηγμένο.
Και άλλες Ελληνικές ταινιες εχουν γυρισθεί με πολυ όμορφες παρουσίες και μοντέλα που τελικα όμως πατώσανε.
Εδω εχουμε να κάνουμε με δυο ονόματα.
Το ενα ειναι Ν Περακης, και το αλλο Λούφα και Παραλλαγή.
Και αυτά ειναι η αιτία
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Πες κιολας οτι καθόσασταν στο διπλανο θρανιο να πεσω απο την καρεκλα μου...
στο απέναντι ήταν.

Παντως δεν ξερω αν ηταν στέκα η οτι αλλο ... αλλα και η Charlize μπορεις να εισαι σίγουρος πως δεν ηταν τα ιδια η και χειρότερα ( πχ σπυριαραη ακομα και χοντρουλα).
Τότε ήταν που είχε πάρει τα πάνω της , εξώφυλλα , διαφημήσεις χαμός !!!!! Η πιτσιρίκα με το χρυσό αυγό !!! Και εγώ όταν την έβλεπα στο ΜΑΧ έμενα κόκαλο, αλλά από κοντά εντελώς αδιάφορη !!!!

Θα πάω να δω τη ταινία εντός των ημερών και θα επανέλθω με εντυπώσεις ;)
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Πες κιολας οτι καθόσασταν στο διπλανο θρανιο να πεσω απο την καρεκλα μου...
στο απέναντι ήταν.
Χμ ...
Ωραία, Το γλίτωσα το πέσιμο.
Τωρα θα παω απο...


Εν πάση περιπτώσει .
Καλη θέαση
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Εντελώς αδιάφορο. 5 έξυπνες ατάκες και ορυμαγδός νεοελληνικού "χιούμορ" χωρίς αρχή και τέλος, με κερασάκι την Καγιά για να κοιτάνε τα αγοράκια.

Ψιλο-μούφα.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.928
Reaction score
3.732
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Εγω μονο για την Καγια θα πήγαινα, και αυτο εν γνωση μου.Σιγουρα παντως δεν θα πηγαινα να ποδοπατηθω για να ακουσω Dolby μια τετοια ειδους ταινία.
Κακώς. Εγώ προτιμούσα την Τουρκάλα :wink: .

Για τα υπόλοιπα, η ταινία είχε αρκετές ελλείψεις και οποιαδήποτε σύγκριση με την αρχική "Λούφα" δεν είναι καθόλου κολακευτική.
Εν τω μεταξύ εγώ την είδα και στο Ηράκλειο και δεινοπάθησα... Δε μπορούσα να ακούσω τους διαλόγους από τα χαχανητά. Είδε ο γύφτος τη γενιά του...
Πάντως Ακόμα sold out είναι και πραγματικά δεν το άξιζε τόσο πολύ.
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Συγγνώμη βρε παιδιά,αλλά υπάρχει κάποιος λόγος να την συγκρίνετε με την πρώτη ταινία;
Πόσα χρόνια έχουν περάσει από τότε και πόσοι από αυτούς που γεμίζουν σήμερα τις αίθουσες έχουν δει την πρώτη;

Ο κόσμος στις δύσκολες ημέρες που ζούμε αυτό που ζητάει είναι γελάσει λίγο το χειλάκι του και απ΄ότι ακούω από τους περισσότερους που την είδαν,προσφέρει αρκετό γέλιο κάτι που είναι αρκετά δύσκολο σήμερα.
Γι αυτό πάει να την δει,όχι για βαθυστόχαστες αναλύσεις και συγκρίσεις...
Και στο κάτω κάτω,πείτε μου κάποια άλλη ταινία που είδατε πρόσφατα και γελάσατε πραγματικά;

Και σιγά μην γέμισαν οι αίθουσες για την Καγιά.
Το "μάτι" σήμερα προσφέρεται άφθονο και με πολλές μορφές.
Ζωντανό δίπλα μας,στα περιοδικά,στην τηλεόραση και κυρίως στοι Internet.
 

Μηνύματα
178
Reaction score
2
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Αν και αυτα που θα γραψω δεν ειναι κριτικη για την ταινια,προτιμω να μην ανοιξω καινουργιο θεμα μια και εχουν να κανουν με αυτη την ταινια.Πηγαμε λοιπον χθες μαζι με την κοπελια μου και ενα φιλο να δουμε την ταινια στο ΓΛΥΦΑΔΑ-1(οδος Ζεππου στη Γλυφαδα).Αν και υποψιασμενος για το τι περιπου θα δω απο ολα οσα ηταν γραμμενα εδω,εκανα την χαρη στους αλλους δυο και αποφασισα να παω με καλη διαθεση και να γελασω εστω με τις οποιες 2-3 αστειες ατακες....
Σημειωνω οτι ειναι η πρωτη(και τελευταια :cry: ) φορα που παω στον εν λογω κινηματογραφο.Η πρωτη εκπληξη ηρθε οταν ειδα το εκτυφλωτικο λευκο χρωμα που ηταν βαμμενος...παιδια μιλαμε για το ποιο ασπρο που μπορει να γινει..εκτυφλωτικο!!!!!!!)..χμμμ..ειπα χωρος προβολης τοσο λευκος...αλλα αποφασισα να μη χαλαστω...συνεχιζω.....σβηνουν τα φωτα,ανεβαινουν οι πανινες διαφημιστικες πινακιδες και αποκαλυπτουν μια μικρη,μακρινη οθονη.(Σημειωνω οτι ο κινηματογραφος εινα αρκετα μεγαλοσ,στενομακρος θα ελεγα,με περιπου 20-22 σειρες καθισμετων και ειχαμε κλεισει εισητηρια στην 13η σειρα)Απο αυτη λοιπον τη σειρα η οθονη φαινοταν καπου στο βαθος και χωρισ βεβαια καθολου να καλυπτει ουτε το μισο απο το οπτικο πεδιο μας σε αυτη τη σειρα(σκεφθειτε πως θα ενοιωθαν αυτοι που καθονταν στν 20η σειρα!!!!)
Αρχιζει λοιπον με διαφημισεις σε τετραγωνο καδρο και ενα απαισιο ηχο,τον οποιο υπερτονιζαν οι αργοπορημενοι ,λες και οταν λεμε οτι μια ταινια αρχιζει στις 23.00 εννοουμε στις 23.30.
Τελος παντων το καταπινω και αυτο και.......αρχιζει καποια στιγμη η ταινια....ΤΙ ΝΑ ΔΩ!!!!! Καδρο ακομα 4/3 η κατι που μου εκανε ετσι απο την θεση που καθομουν.Σας μιλω για μια οθονη ας πουμε περιπου μηκους 10 μετρων και ειχε τουλαχιστον απο 1 μετρο μαυρο σε καθε πλευρα...σαν να εβλεπα τηλεοπτικο προγραμμα στην 32 wide μου χωρισ να χρησιμοποιω υπερδιευρινση αλλα επιλεγοντας καδρο4/3....Ακομα ενας απιστευτα κακος ηχος...τονοσμενα υπερμετρα,υπερβολικα υπερμετρα τα περιφεριακα(για να δειξουμε οτι εχουμε και περιφερειακα καναλια) και σχεδον τελειως κλειστο το καναλι των διαλογων.Ολοι καμαμε κοπο για να ακουσουμε τι ελεγαν οι ηθοποιοι...Καπου εκει δεν ανταξα.....τα πηρα στο κρανιο...βγηκα εξω και εγινε χαμος..
Σας μιλω ειλικρινα δεν ειναι του χαρακτηρα μου...ειμαι 41 χρονων..αλλα λειτουργησε σαν το ανεκδοτο με τον γρυλλο...τα μαζεθα περιπου για 3/4 της ωρας και οταν ηρθε και το τελευταιο με την εικονα και τον ηχο της ταινιας που πηγαμε να δουμε τα πηρα στο κρανιο...βγηκα απο την αιθουσα εκτος εαυτου,απαιτησα μα μιλισω με τον υπευθυνο και ξεθυμανα...τα ειπα ολα....
Και ακουστε απαντηση!!!!!!!!!!!!¨ θα ρωτησω το μηχανικο προβολης...πηγε λοιπον απανω στο καμαρακι και μετα απο 5 λεπτα κατεβαινει και μου λεει...κυριε η ταινια ειναι γυρισμενη σε καδρο 4/3 και γιαυτο δειχνει ετσι ..οσο για τον ηχο θα ανεβασουμε το καναλι των διαλογων....αμαν....ποιος ειδε το Θεο και δεν τον φοβηθηκε..αρχισα πια να φωναζω δυνατα(εν μεσω προβολης και με θεατες πλεον που ειχαν βγει για διαλλειμα-ηταν η ωρα του διαλειμματος πλεον)...καποιοι ετυχε να εχουν δει παλι την ταινια στο ΜΙΚΡΟΠΟΛΙΣ στο FIX και με υποστηριξαν,καποιοι αλλοι πιαστηκαν απο την αποψη μου περι ηχου και ελεγαν και αυτοι οτι δεν ακουν τιποτα απο τους διαλογουσ αλλα οι περισσοτεροι σιωπουσαν...ενοιωσα ασχημα και ειπα να το σταματησω αλλα ο ''υπευθυνος'' μου εδωσε την χαριστικη βολη...''αν δεν σας αρεσει να μην ξαναερθετε'',μου ειπε...δεν θα συνεχισω τηνπεριγραφη του επεισοδιου γιατι ακομα και τωρα μου αναβουν τα αιμματα,θα ηθελα ομως να μαθω αν ειναι δυνατον απο καποιον που ασχοληται περισσοτερο απο εμενα σε τι καδρο εχει γυριστει η ταινια και σας δινω το λογω μου οτι αν η απαντηση ειναι οπως νομιζω θα ξαναπαω στο κινηματογραφο αυτον και θα ........ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ευχαριστω για την υπομονη σας να διαβασετε το παραπανω....οποιο feedback καλοδεχουμενο και ειδικα με απαντηση στο κυριο ερωτημα μου η εστω μια κουβεντα υποστιριξης απλα για να βγω απο την κατασταση νευρικου κλονισμου που εχω περιελθει απο χθες το βραδυ...
Τελειωνοντας θα πω ακομα κατι¨Α ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΕ(ειδες, οχι κυριε Γιαννη αυτη τη φορα :wink: ) ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣ!!!!!!!!!!!

PS. Για χατηρι των αλλων 2 της παρεας εμεινα και στο δευτερο μερος,πραγματικα με παρακαλεσαν πολυ,αλλα και για να ακουσω και τα 3-4 μπραβο καλα τα ειπες απο καποιους στη αιθουσα-δεν το αρνουμαι...
Ο ηχος βελτιωθηκε πολυ στη επαναληψη-ακουγαμε πια καθαρα διαλογουσ,αλλα το προβλημα(?) στην εικονα παρεμεινε...
PS
 

Μηνύματα
178
Reaction score
2
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Παιδια συγνωμη για τις 2 φορες.... κολησε καποια στιγμη και το 2πλοπατησα κατα λαθος..ας το διορθωσουν-σβησουν το δευτερο post oι adm
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.928
Reaction score
3.732
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Νομίζω ότι μπορείς κι εσύ να σβήσεις το 2ο ποστ.

Σε κάθε περίπτωση, η ταινία ΔΕΝ είναι γυρισμένη σε 4:3. Είναι σίγουρα ευρύ φορμά και (αξιοσημείωτο) είναι εξαρχής γυρισμένη σε High Definition. Δεν είναι και 2.35:1 βέβαια :wink:

Κάνοντας το δικηγόρο το διαβόλου, οι διαφημίσεις είναι λογικό (ή τουλάχιστον κατανοητό) να φαίνονται/ακούγονται χάλια. Τώρα να πηγαίνεις να δεις ελληνική ταινία και να μην ακούγονται οι διάλογοι, είναι άλλο θέμα!

Εκεί που την είδα εγώ ήταν λίγο τσιριχτά τα πρίμα, αλλά είναι συνηθισμένο φαινόμενο στον συγκεκριμένο κινηματογράφο... Στη θέση σου δε θα ενοχλούμουν τόσο πολύ. Όσο ειρωνικό και αν ακούγεται, το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να ακολουθήσεις τη συμβουλή του υπεύθυνου: Να μήν ξαναπάς!
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

,,,ενοιωσα ασχημα και ειπα να το σταματησω αλλα ο ''υπευθυνος'' μου εδωσε την χαριστικη βολη...''αν δεν σας αρεσει να μην ξαναερθετε'',μου ειπε...
Τα τελευταια χρόνια στην πολη της Θεσσαλονίκης πολλοί κινηματογράφοι έκλεισαν (φαντάζομαι κα στην Αθηνα) .
Το φαινόμενο αυτο εγινε εντονότερο με την έλευση των πολυκινηματογραφων και πλεον οι παλαιοί σινεμαδες ειναι μετρημένοι στα δακτυλα του ενος χεριου.

Που το παω...
Καθε φορα λυπόμουνα που εβλεπα ενα κινηματογράφο να κλεινει και τις περισσότερες φορες στην θέση να ανοιγει καποιο σουπερ μαρκετ.
Παρολα αυτα με την ατάκα του κυριου αυτού
αν δεν σας αρεσει να μην ξαναερθετε''
πολυ θα γούσταρα αυριο να εβαζε ενα λουκετακι στο μαναβικο του
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Τελειωνοντας θα πω ακομα κατι¨Α ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΕ(ειδες, οχι κυριε Γιαννη αυτη τη φορα :wink: ) ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣ!!!!!!!!!!!

PS
Εε μην μου ιδρύσετε κανένα κόμμα τώρα 8)
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Συγγνώμη βρε παιδιά,αλλά υπάρχει κάποιος λόγος να την συγκρίνετε με την πρώτη ταινία;.
Η σύγκριση Σωκρατη ειναι αναπόφευκτη και την προκαλεί η ιδια η ταινια απο μονη της.
Ας μην παραβλέπουμε το γεγονος πως η οποια επιτυχία της εμπορικά βασίζετε κατα 70% στην πρώτη Λουφα.
Αν είχε τιτλο σκέτο οι Σειρήνες του Αιγαίου μην εισαι τοσο σίγουρος πως θα πήγαινε το ιδιο καλα .
Και οσον αφορά το γελιο που βγάζει... ξέρεις τι λενε.
Περι ορέξεως...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Re: Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο

Τελειωνοντας θα πω ακομα κατι¨Α ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΕ(ειδες, οχι κυριε Γιαννη αυτη τη φορα :wink: ) ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣ!!!!!!!!!!!

PS
Εε μην μου ιδρύσετε κανένα κόμμα τώρα 8)

Εκλογές μυρίζουν....Δεν ξέρεις ποτέ!!!!!
Θα ιδρύσουμε το "κόμμα Ελλήνων ΜΗ κινηματογραφόφιλων"

Να αρχίσω τις υποσχέσεις, τα θα & το πρόγραμμά μας??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.324
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top