ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ !

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Γεια σας Παιδιά,
Ως καινούριο μέλος του forum και αρχάριος στο χώρο της φωτογραφίας, θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας για το ποια φωτογραφική μηχανή να πάρω.
Με βάση την οικονομική μου δυνατότητα, και μετά από αρκετό χρόνο αναζήτησης στο Internet έχω καταλήξει σε αυτές τις 2 επιλογές...:


http://kiyas.la/en/digital-camera/co...vs-Nikon-D3100


Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε τη γνώμη σας, για το ποια επιλογή είναι καλύτερη...έχοντας υπόψη ποιότητα + τιμή άλλα και με ποια θα μείνω περισσότερο ικανοποιημένος.
Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν μου λέγατε και τους λόγους για την επιλογή σας.


Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
Καλως μας ηρθες!

Η συγκριση που κανεις ειναι θα ελεγα ανομοια.

Ειναι δυο διαφορετικες μηχανες, με ισως διαφορετικη χρηση.

Μια σχετικα μεσαιου μεγεθους κομπακτ με σουπερ ζουμ απο τη μια κ μια dslr απο την αλλη...

Πες μας καποια πραγματα για τη χρηση που θα ηθελες να κανεις στη μηχανη!
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ !

E ναι , βασικα θα ηθελα η φωτογραφικη που θα παρω να ειναι ποιοτικη, θελω δηλαδη να βγαζει οσο το δυνατον αψεγαδιαστες φωτογραφιες σε οποιεσδηποτε συνθηκες ακομα και σε χαμηλο φωτισμο.... Απο οτι ειδα ομως ψαχνοντας το λιγο παραπανω παρατηρησα οτι η Nikon ειναι η καλυτερη επιλογη , λογω του μεγεθους του αισθητηρα που διαθετει....ετσι θα υπαρχει περισσοτερο φως στη φωτογραφια..με αποτελεσμα καλυτερη φωτογραφια...Ετσι εχω καταληξει στη Νikοn...δε ξερω αν συμφωνειτε....?
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
βεβαιως και ειναι κλασεις καλυτερη, εχεις κ τη επιλογη των φακων, ειτε αμεσα, ειτε στο μελλον, θα ελεγα βεβαια να δεις την νεοτερη κ βελτιωμενη D3200 αντι της 3100!

Ειναι μια πολυ καλη κ ασφαλης επιλογη, θα σου παρει πολυ καιρο να την αξιοποιησεις στο επακρο αν εισαι αρχαριος!

Περιμενουμε τις φωτο σου στην ενοτητα photo gallery !
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ !

Οπωσδηποτε ....!! Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας...!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.862
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top