<<Μένω σπίτι>! Μαθαίνω εγώ ή τα παιδιά μου φλογέρα

stefanos604

Αρθρογράφος
Editor
Μηνύματα
870
Reaction score
1.203
Άτιμο πράγμα η απομόνωση , λειτουργεί μόνο η καρδιά και οι σκέψεις (κυρίως αρνητικές!) που κατακλύζουν το μυαλό ακατάπαυστα ! Ημερολογιακά έχουμε άνοιξη και για κάποιους, θυμίζει ακόμα χειμώνα και ίσως Σιβηρικό ! Στο χέρι μας είναι να έχουμε εναλλακτικές , έστω μικρές ασήμαντες καθημερινές ασχολίες που καταφέρνουν να ξεγελάσουν το μυαλό όσο διαρκεί η απομόνωση! Όλοι μας έχουμε ή βρίσκουμε την ευκαιρία για τέτοιες εναλλακτικές… ειδικά τα παιδιά! Προτείνω:

<<ΜΑΘΑΙΝΩ ΦΛΟΓΕΡΑ ΜΟΝΟΣ>>. Ένα πάμφθηνο οργανάκι με μια πλήρη μέθοδο για τη φλογέρα στο αναλυτικό άρθρο μου , εδώ:

https://musiciandata.blogspot.com/2015/02/blog-post.html
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ας κάνουν κάνα αστείο οι γείτονες και θα δούν που θα μπεί η φλογέρα.

Είδαμε και πάθαμε να γλυτώσουμε από έναν στην διπλανή μονοκατοικία, που πάλευε να μάθει πιάνο ένα ολόκληρο καλοκαίρι.

Στέφανε δεν έχεις να προτείνεις κάτι αθόρυβο?
 

stefanos604

Αρθρογράφος
Editor
Μηνύματα
870
Reaction score
1.203
Ας κάνουν κάνα αστείο οι γείτονες και θα δούν που θα μπεί η φλογέρα.

Είδαμε και πάθαμε να γλυτώσουμε από έναν στην διπλανή μονοκατοικία, που πάλευε να μάθει πιάνο ένα ολόκληρο καλοκαίρι.

Στέφανε δεν έχεις να προτείνεις κάτι αθόρυβο?
Μα είναι σχεδόν αθόρυβη!!
 





Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
εξαιρετικά δύσκολο, μαιτρ του είδους την πρώτη φορά που το αντίκρισαν δυσκολεύτηκαν

Ναι αλλά με την φλογέρα πρέπει να προσέχεις και τα πρόβατα.... :biggrin: :roflmao:
.
.
.
Οκ.... Χαζό αστείο....... :tongue:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Να κι ένα βιντεάκι με κάποιον που έμαθε και παίζει καλά στην φλογέρα ένα δύσκολο κομμάτι του Bach.
Δεν χάνει νότα ο άτιμος. Ακολουθεί πιστά την παρτιτούρα.

 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top