Μήπως ονειρεύομαι; CHAOS hypercar

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
προχώ κάγκουρας με μηχάνημα κρυογέννεσης μετάλλων και φούρνο με ρυθμιζόμενη πίεση για ανθρακονήματα??
Δε νομίζω Γρηγόρη!
ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΛΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΞ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΠΟΥ ΨΕΚΑΖΕ ΥΠΟΞΕΙΔΙΟ ΤΟΥ

ΑΖΩΤΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ ΤΟ 78 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΑ ΣΕ

Ζ-900 ΟΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΣΥΝΕΧΗ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟ

ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΖΑΣΤΑΒΑ 128 1300 ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ!!!! ΠΙΚΑΠ.

ΜΕ ΚΙΤ 4 ΨΕΚΑΣΤΗΡΙΩΝ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ.

ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΑΤΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΤΕ.

ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ.....


ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΨΟΜΕΘΑ.....
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
μπορεί να έχει μια δόση υπερβολής αλλά στο χώρο των βελτιώσεων όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και Παγκόσμια έχει αποδείξει τις γνώσεις και τις ικανότητές του σαν Extreme tuners

προφανώς καμία από τις παραπάνω αυτοκινητοβιομηχανίες που αναφέρατε δεν πρόκειται να ιδρώσει το αυτί τους γιατί καταρχάς δεν στοχεύει σε αυτό το κοινό.

Τα νούμερα που αναφέρει είναι μέσα από προσημείωση, όπως κάνουν όλες οι εταιρίες πριν τα δοκιμάσουν πραγματικά. αλλά συνήθως πέφτουν μέσα.

Κλασικοί Ελληνάρες, δεν μπορώ να καταλάβω την κακία που βγάζετε......

 

gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Πολλή φιγούρα και τζαμπαμαγκιά και δηθεν-ισμό βγάζει το βίντεο....

Να το βγάλει στη φόρα το γληγοροτάχυστο να το δούμε και να το μετρήσουμε.... Όχι κουκούλες και κλειστά φώτα και μη! αχ, μη!....
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
μπορεί να έχει μια δόση υπερβολής αλλά στο χώρο των βελτιώσεων όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και Παγκόσμια έχει αποδείξει τις γνώσεις και τις ικανότητές του σαν Extreme tuners

προφανώς καμία από τις παραπάνω αυτοκινητοβιομηχανίες που αναφέρατε δεν πρόκειται να ιδρώσει το αυτί τους γιατί καταρχάς δεν στοχεύει σε αυτό το κοινό.

Τα νούμερα που αναφέρει είναι μέσα από προσημείωση, όπως κάνουν όλες οι εταιρίες πριν τα δοκιμάσουν πραγματικά. αλλά συνήθως πέφτουν μέσα.

Κλασικοί Ελληνάρες, δεν μπορώ να καταλάβω την κακία που βγάζετε......


O oδηγός του video μου θύμησε λίγο αυτόν:
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
γιατί τόση κακία ορισμένοι;
ο άνθρωπος ξεκίνησε μια προσπάθεια.
αν τα καταφέρει η όχι θα το δούμε.

όσο για τις αυτοκινητοβιομηχανίες αστείο ήταν.
έτσι κι αλλιώς δεν θα τους πάρει και τους πελάτες.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.007
O oδηγός του video μου θύμησε λίγο αυτόν:
Καμία σχέση Νίκο μου , απλά παίρνει το χέρι του από τον λεβιέ , μην τυχόν κατεβάσει κατά λάθος και τα σπάσει όλα.
Αυτού του είδους οι μηχανισμοί δεν είναι κλασικό Η , αλλά 1 μπρός -1 πίσω. Με το παραμικρό αλλάζει σχέση , και μπορεί να γίνουν όλα πτάνα.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Καμία σχέση Νίκο μου , απλά παίρνει το χέρι του από τον λεβιέ , μην τυχόν κατεβάσει κατά λάθος και τα σπάσει όλα.
Αυτού του είδους οι μηχανισμοί δεν είναι κλασικό Η , αλλά 1 μπρός -1 πίσω. Με το παραμικρό αλλάζει σχέση , και μπορεί να γίνουν όλα πτάνα.
κλασικό Η είναι και πολλαπαλασιαζονται με κουμπάκια
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.007
Όχι ρε Γιώργο ! Δεν μιλάω για τον οδηγό του λεωφορείου.
Για τον άλλον στο dragster λέω.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Δεν πουλά αυτοκίνητα αυτός, πουλά τεχνολογία.
H Divergent λοιπόν, όπως και λίγες ακόμα εταιρείες όπως η Morf3D (με επενδυτή και κύριο πελάτη την Boeing), πουλούν την τεχνολογία και τεχνογνωσία που απαιτείται για την κατασκευή 3D printed εξαρτημάτων.
Αγοράζει ο επίδοξος κατασκευαστής 3D printer και know-how απο κάποιον σαν αυτούς, αγοράζει και καρμπονιέρα :biggrin: (στις οποίες υπάρχει ήδη γνώση στην Ελλάδα), οπότε απομένει το μοτόρι και τα ηλεκτρονικά αφού οι διαστάσεις και η γεωμετρία συνήθως αντιγράφονται απο τους μεγάλους.
Μετά είναι λίιιγο πιο δύσκολα τα πράγματα όσον αφορά την αξιοπιστία και τις άπειρες ώρες δοκιμών που απαιτούνται για fine tuning, καθώς οι πελάτες τέτοιων οχημάτων δεν παίζουν πιά. Απαιτούν έτοιμο προϊόν, όχι σαν τον Arcam. :biggrin:

Η McLaren (με τη μεγάλη οικονομική άνεση) πάντως δυσκολεύεται στην αξιοπιστία, ενώ o Pagani που αναφέρουν χρησιμοποιεί κινητήρες Mercedes και ηλεκτρονικά τρίτων.
 

Μηνύματα
1.825
Reaction score
3.406
Εμένα με ενόχλησε η υπεροψία και το ότι δεν είναι hyper cars τα Koenigsegg ,pagani ,κλπ..
Απαξιώνει ferrari Lamborghini χωρίς να έχει πατήσει το αμάξι του άσφαλτο ακόμα.
Πρέπει να είσαι ταπεινός νομίζω σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί γρήγορα φτιάχνουν πολλοί.Πρεπει να πατανε σωστά ,να στριβουν ακόμα καλύτερα,και να φρενάρουν επίσης τέλεια.
Όλα αυτά δεν υπολογίζονται και δεν προεξοφλουνται με εξισώσεις και προγράμματα προσομοίωσης.
Κατά τα άλλα μακάρι να πάει όπου θέλει ο άνθρωπος και εμείς εδώ είμαστε να χειροκροτήσουμε πρώτοι τον άθλο .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Koenigsegg
Τον ξέχασα γιατί πηδούσα λεπτά, αυτός καινοτομεί τόσο που όποιος τον σχολιάζει είναι αστείος.


EDIT: Αν και ακούγονταν παλιότερα μικρά θέματα αξιοπιστίας.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΩΝ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ 3,000ΗΡ ΚΑΙ 4,000ΗΡ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ
ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΝΟΥ Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.
ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΣΤΑ ΜΑΣΤΑΝΓΚ ΣΑΛΗΝ ΔΙΝΟΥΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΓΓΥΗΣΗ!!! :D
ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΑΠ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ AMG ΔΙΝΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΓΓΥΗΣΗ
ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΕΙΡΑΣ.
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248








 


vidocq

Επαγγελματίας
Μηνύματα
507
Reaction score
127
Φυσικα κaι ΟΧΙ Made In Greece.....!!!!!!! Hand Made In Hellas ρε φιλαρακι...!!!!
Αυτο ειναι το σωστο....
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.087
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top