Μήπως ονειρεύομαι; CHAOS hypercar



TGD

Μηνύματα
6.980
Reaction score
7.065
Αναρωτιέμαι πώς θα πάρει έγκριση τύπου στην Ελλάδα; Εδώ δεν δίνουν για αυτοκινούμενα τροχόσπιτα!
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Θα παρουσιαστούν τα 2 αυτοκίνητα στην έκθεση της Γενεύης του χρόνου και κατόπιν αυτού θα τα τρέξει στο ring τα λέει στο video o ίδιος...
Το έχω ξαναγράψει και πιο παλιά, ο Πανόπουλος είναι τρελός και ότι λέει θα το κάνει. Στάνταρ αυτό.
Τον κλίβανο υποπίεσης για την κατασκευή ανθρακονημάτων δεν μπορώ να καταλάβω πως κατάφερε να τον αποκτήσει γιατί μιλάμε για παλαβά νούμερα εδώ... Δίνει πόνο εδώ και 20 χρόνια το παιδί ασταμάτητα. Respect.
Έγκριση τύπου απο Γερμανία
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
στη γερμανια οσο και αν ακουγεται περιεργο μπορεις να βγαλεις εγκριση τυπου για τα παντα.
ο φανοποιος μου εχει γενικα πολλους πελατες με λεφτα αισθηματα και περιεργα γουστα.
ενας απο αυτους ειχε ενα κλασσικο 911 του οταν γεννηθηκα , αυτο με τις διχρωμες ζαντες.
μεγαλη αρρωστεια το ειχε το παλικαρι και αποφασισε να το αναβαθμισει.
του ρθε η λαμπρη ιδεα να το κανει κεντρομηχανο.
βρηκε ενα boxster και το ξηλωσε ολο.
ολα τα μηχανικα μερη του boxster στο 911 του 80βγαλε.
τα παντα, ηλεκτρονικα, αεροσακοι , εντατηρες τα απαντα.
τεχνικη εκθεση που αποδεικνυει οτι τα φρενα , η αναρτηση κλπ ανταποκρινονται στις απαιτησεις βαρους και ισχυως του οχηματος - λογικο αφου ουσιαστικα boxster ειναι με κουστουμι 911, εβγαλε αδεια στη γερμανια και πινακιδες ελληνικες.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Θα παρουσιαστούν τα 2 αυτοκίνητα στην έκθεση της Γενεύης του χρόνου και κατόπιν αυτού θα τα τρέξει στο ring τα λέει στο video o ίδιος...
Το έχω ξαναγράψει και πιο παλιά, ο Πανόπουλος είναι τρελός και ότι λέει θα το κάνει. Στάνταρ αυτό.
Τον κλίβανο υποπίεσης για την κατασκευή ανθρακονημάτων δεν μπορώ να καταλάβω πως κατάφερε να τον αποκτήσει γιατί μιλάμε για παλαβά νούμερα εδώ... Δίνει πόνο εδώ και 20 χρόνια το παιδί ασταμάτητα. Respect.
Έγκριση τύπου απο Γερμανία
Up... :whistling:
 



gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Αυτός με την αναβολή στην αναβολή και με το teaser στο teaser, θα καταλήξει να το βγάλει το αυτοκίνητο όταν οι επιδόσεις του θα είναι αρκετά κοντά σ' αυτές των γρήγορων ηλεκτρικών, και δε θα κάνει το μπαμ που προφανώς λαχταράει να κάνει.... Και βέβαια αφού θα είναι ICE θα είναι υπό μια έννοια ξεπερασμένο με το καλημέρα.
 

ika

News
Μηνύματα
13.745
Reaction score
12.818
Λίγη υπομονή μέχρι το τέλος του καλοκαιριού, που θα παρουσιαστεί από τον Πρωθυπουργό.

Μήπως να το δει και ο στρατός;
 


Μηνύματα
853
Reaction score
2.952
1 Νοεμβρίου παρουσίαση στην σελίδα τους με φωτογραφίες και λεπτομέρειες.
Στην παρακάτω ανακοίνωση αναφέρει και δοκιμές κτλ.
Για να δούμε! :D

 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Ο συγκεκριμένος είναι μάστορας σε συγκεκριμένα αυτοκίνητα και κατασκευάζει πολλά υλικά μόνος του με τον εξοπλισμό που έχει στην κατοχή του. Τουρμπίνες φτερωτές πολλαπλές κτλ. Έχω πάει στο χώρο του στην Τατοϊου αν δεν κάνω λάθος γιατί είχε αναλάβει να φτιάξει ένα OPEL ASTRA A16LET και να το φτάσει στα 500 άλογα. Δεν το κατάφερε. Αυτό δεν τον μειώνει καθότι είναι δύναμη σε άλλες μάρκες και το συγκεκριμένο ήταν και δύστροπο. Πάντως άσχετο η καγκουρα δεν τον λες. Στο συνεργείο είχε υπεραυτοκίνητο από μέση Ανατολή που βελτίωνε. Μιλάμε για πολλά φράγκα και μπράβο του. Από τότε δεν έχω ξαναπάει.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444

Now, the price. SP Automotive said that only a total of 100 units of Greek Chaos will ever be made, with a production of 15-20 cars per year. The starting price will be 5.5 million euros for the basic model. The full option 3,000-bhp version will have a price tag of 12.4 million euros.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Αν δεν σου φτάνουν...πούλα την βεσπούτσα :laugh:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.205
Reaction score
11.481
Ευχομαι πραγματικα το project να πετύχει:)
Αλλλά το «μόνο 100 κομμάτια θα παραχθούν» μου ακούγεται μη ρεαλιστικό!
Οψόμεθα8-)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top