Μασάζ,Χειροπρακτική και λοιπές θεραπείες



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.302
Reaction score
125.100
Εδώ Θεσσαλονίκη είναι. Δε ξέρω για Αθήνα.
Ο συγκεκριμένος είναι γιατρός, φυσίατρος. (ειδικότητας της Φ.Ι.Απ.)
Και χειροπράκτης με πτυχίο.
Τους βρίζει όλους....
Έχει πολύ γέλιο..
 

Μηνύματα
20.116
Reaction score
14.479
Δεν υπάρχει μόνο ένας καλός χειροπρακτικος.Υπαρχουν πολλοί και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη.

Μετά από μια χαζομάρα μου σ ένα ταξίδι,σήκωσα 60 κιλά βαλίτσες για να μετρήσω το βάρος τους με την ταξιδιωτική ζυγαριά κι έπαθα αυτό που λέμε λουμπάγκο πριν ανέβουμε στο αεροπλάνο για την πτήση της επιστροφής.Οι αντοχές μου στον σωματικό πόνο είναι πολύ υψηλές,αλλά το ταξίδι θα μου μείνει αξέχαστο παρ όλα αυτά...Γνωρίζω πως δεν πρέπει να καταφύγει κανείς στα αναλγητικά εάν έχει σκοπό να θεραπευτεί από χειροπρακτικο η οστεοπαθητικο γι αυτό και περίμενα μια μέρα — πόνος! Ponos! — μέχρι να με δεχθεί στα έκτακτα.( οκ εμπιστευόμουν και τις ικανότητες του με δυο πτυχία και πολυετής πείρα ).

Την επόμενη μέρα σε μισή ώρα θεραπείας σηκώθηκα και μ έστειλε για ψώνια στην πόλη όρθιο.Επεστρεψα κουβαλώντας γεμάτες σακούλες κι είχα ξεχάσει τον λόγο που βρέθηκα στην πόλη.Ξαπλωμενος στο αυτοκίνητο πήγα,καθιστός επέστρεψα.

Ταϊλανδέζικο μασάζ κάνω επίσης με αναστεναγμούς.Γελάει αυτή....δεν με νοιάζει εμένα....
Το ολόσωμο μασάζ καλό,αλλά στους ανω εσωτερικους μηρούς δεν θα την άφηνα να πάει.Στους γλουτούς ευχαρίστως.

Πρανα χιλινγκ και Μάτριξ από περιέργεια τα δοκίμασα σ όλα τα στάδια,αλλά αυτά είναι πολύ πραιβετ θέματα για τον καθένα και χρειάζεται να εχει κανείς κάποιο υπόβαθρο για να μην του πουλάνε άχυρα για χρυσές κορδέλες ...

Ο Βελονισμός στο αυτί είναι επίσης πολύ αποτελεσματικός για οξείες καταστάσεις.Καταγραφω προσωπική εμπειρία του παρελθόντος.

Για ευαιξια υπάρχει και η vinamassage από το Βιετνάμ.http://vinama-institut.de/ .Την κυρία της φωτογραφίας την γνώρισα από κοντά — αυτήν και την ιστορία της ζωής της - σε έκθεση και αγόρασα άμεσα τα κάτωθι :

Το ένα για να ξύνεσαι και να χτυπιέσαι,το άλλο για να κάνει κανείς μασάζ στο πρόσωπο.Ωραιος μαζοχισμός!
C1796753-A971-4289-B62F-B21AB5A15896.jpeg
A83B4929-EB1D-4F2F-A137-4133BF4924E5.jpeg
FF1F4F54-FF92-4DB3-B7B4-994CF75335AB.jpeg
FD8D226F-072D-45A2-8C34-A3CE56FBB0EA.png
 




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.438
Reaction score
50.514
Τουρίστας έκανε το μασάζ του «Κόκκινου Δράκου» κι είναι σα να τον μαστιγώσαν . . .



Η τεχνική του «Κόκκινου Δράκου» είναι ιδιαίτερα; διαδεδομένη σε ολόκληρη την νοτιοανατολική Ασία, με τις ονομασίες της βέβαια να αλλάζουν από χώρα σε χώρα.

Έτσι στην Κίνα από την οποία και πηγάζει ονομάζεται gua sha, στο Βιετνάμ και την Καμπότζη cao gio, ενώ στην Ινδονησία είναι γνωστή με την ονομασία kerokan.


http://www.gazzetta.gr/plus/perierg...noy-drakoy-ki-einai-sa-na-ton-mastigosan-pics
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
ιατρειο (με αδεια κανονικο - νομιμο) εχει γνωστος βελονιστης που εχω επισκεφτει.....
απο οσους εχω γνωρισει ειναι ο πιο χαρισματικος ....συγκριτικα ακομα και με τον βελονιστη της εθνικης ομαδας πεκινου......
πρανικ εκανα μια φορα ......απο τον επισημο πτυχιοδωστη.,.......λιγα πραματα.....
μσαζακια ....οφελουν αν γινουν απο γνωστη ........προτιμω κινεζικο ....(αυτο δουλευει πανω μου πιο καλα = στα κουσουρια μου_ μονος μου μου κανω)......τα αλλα ειναι απλο μασαζακι......
βεντουζες δεν εχω κανει........
πετρες- κρυσταλλακια μπωλ δουλευω πανω μου , και σε αλλους........εχω 3 εκπαιδευσεις σε ευρωπη ......
γενικα το εναλλακτικο τρεχει πλεον .......ασχετα αν δουλευει 'η οχι.......
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.184
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top