Μερικές κασέτες παίζουν μόνο από το ένα ηχείο...

Μηνύματα
74
Reaction score
79
Προσφατα αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα, συγκεκριμενες εργοστασιακες κασετες, απο συγκεκριμενη μικρη δισκογραφικη, να παιζει το ενα καναλι πολυ πιο χαμηλα, κυριωςη Β πλευρα. Υποθετω οτι ειχαν καποιο προβλημαμε το αζιμουθιο κατα την εγκραφη τους...
 

Μηνύματα
13
Reaction score
6
Καλησπέρα, με ένα update:
Το πρόβλημα, χθες... λύθηκε από μόνο του!! (σχεδόν)

Πριν από 1-2 βδομάδες, σύμφωνα με όσα μου είπατε εδώ στο φόρουμ (και σας ευχαριστώ πολύ), πείραξα λίγο με το κατσαβιδάκι την κεφαλή όπως στις οδηγίες. Το πρόβλημα δεν έφτιαξε με το αριστερό κανάλι, αλλά ζωντάνεψε αρκετά ο ήχος (ήταν λίγο μουντός πριν).

Τέλος πάντων, εγώ απογοητεύτηκα, είχα και μία ανακαίνιση στο σαλόνι (ράφια τοίχου κλπ) οπότε βαρέθηκα το άφησα στην άκρη. Χθες λοιπόν, αφού ολοκληρώσαμε με τα ράφια τοίχου και καθαριότητες κλπ, έβαλα το κασετόφωνο σε ένα ράφι τοίχου πάνω, το έβαλα να παίξει και... όλα καλά! Παίζει πλέον και από τα 2 κανάλια και με μια χαρά ποιότητα ήχου.

Δεν έχω ιδέα αν βοήθησε αυτό που έκανα, πιθανότατα ναι, αλλά τέλος πάντων - τέλος καλό, όλα καλά.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

Μηνύματα
13
Reaction score
6
και εγω που ειχα παρομοιο προβλημα, ειχε προβλημα το rca καλωδιο ...
Οχι, το πρόβλημα ήταν στην πηγή. Αν έφταιγε το RCA θα έπαιζαν αμφότερα τα κανάλια στην πηγή, αλλά μόνο το ένα στον μίκτη.

Προσφατα αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα, συγκεκριμενες εργοστασιακες κασετες, απο συγκεκριμενη μικρη δισκογραφικη, να παιζει το ενα καναλι πολυ πιο χαμηλα, κυριωςη Β πλευρα. Υποθετω οτι ειχαν καποιο προβλημαμε το αζιμουθιο κατα την εγκραφη τους...
Μα, οι ίδιες κασέτες, σε άλλο κασετόφωνο έπαιζαν κανονικά και από τα δύο ηχεία.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top