Μεταφορα επαφων απο καρτα σε gmail

Μηνύματα
6.897
Reaction score
5.761
Καλημερα σε ολους!

Θελω να μεταφερω απο ενα παλιο samsung με πληκτρα τις επαφες,σε λογαριασμο gmail οπου θα ενεργοπποιηθει σε νεας τεχνολογιας συσκευη.
Οι επαφες ειναι στην καρτα,και αν γινει αλλαγη σε νανο για το νεο τηλεφωνο οι επαφες θα χαθουν.
Υπαρχει τροπος μεταφορας τους? Wind και Γερμανος μου ζητησαν 12€ να κανουν την μεταφορα.
 

Μηνύματα
2.314
Reaction score
354
Εννοείς ότι το τηλέφωνο δεν είναι android και δεν έχει internet.
Οπότε θα βάλεις την sim σε ένα smartphone android και θα τις ανεβασεις στο gmail.
 

Μηνύματα
14.821
Reaction score
20.313
όχι ακριβώς , καταλαβαίνω οτι το πρόβλημα είναι το μέγεθος της παλιάς κάρτας που μάλλον δεν μπαίνει σε καινούρια συσκευή.

αν η παλιά συσκευή είναι λειτουργική θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις καλώδιο και pc για εξαγωγή επαφών με χρήση του παλιού προγράμματος συγχρονισμού της samsung

διαφορετικά κόβεις χειροποιήτα την παλιά κάρτα ώστε να μπεί στην καινούρια συσκευή προσωρινά
 

ika

News
Μηνύματα
13.671
Reaction score
12.773
Πάντως σε πρόσφατη μεταφορά μέσω google, από android 7 σε android 12 κινητό μου αλλά διαφορετικής μάρκας, έγινε της πόπης με τις επαφές. Μετά έφαγα άπειρες ώρες να διορθώνω χειροκίνητα, μέχρι που βαρέθηκα και τα παράτησα κάποια στιγμή.
Αν έχεις πολλές επαφές, μήπως να μην τσιγκουνευτείς τα 12€ ή να κόψεις την παλιά sim που λέει και ο pankrok.
Επίσης δες μήπως μέσω ΒΤ μπορεί να γίνει κάτι, μεταφορά από sim στο νέο τηλ.
Αν τα κινητά είναι ίδιας μάρκας δες μήπως υπάρχει κανένα app για μεταφορά.
 
Last edited:

D

debianfox

Guest
ποιο ειναι το παλιο κινητο, μοντελο....εγω με το δικο μου , ενα nokia με πληκτρα , το 3310, που εχει bluetooth, εστειλα τις επαφες σε vcf, στον υπολογιστη μεσω bluetooth, με τη μονη παρατησηση οτι τα εστειλε ενα ενα, σε 145 αρχεια vcf.....αλλα οκ τα βαζεις ολα στο νεο τηλεφωνο..
 
Last edited by a moderator:



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.570
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top