Μεταφορα .... ολων απο iphone se iphone. Tι και πως

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Παιδια σαν γνησιος ασχετος αιφονας της κακιας ωρας θα ηθελα να που πειτε πως μπορω να μεταφερω τα παντα απο ενα 3αρι αιφον σε ενα αλλο? Με τα παντα εννοω επαφες, εικονες, μουσικες, ηχους κλησεις ,εφαρμογες, μηνυματα αν γινετε? Βασικα επειδη βρηκα ενα 32αρι θελω οτι ειχα στο παλια τσααακ στο καινουργιο!!! Πειτε μου οτι γινετε ευκολα κ γρηγορα γιατι δε τι παλευω παλι να τα ξαναπερναω απτην αρχη ημαρτοοονννν:111:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Μεταφορα .... ολων απο iphone se iphone. Tι και πως

Γίνεται μέσω του iTunes.Θα κάνεις back up τα αρχεία από το παλιό σου iphone με το iTunes και στη συνέχεια θα συνδέσεις το καινούριο iphone.Το itunes θα σου βγάλει μήνυμα αν θες να θες να κάνεις restore από backup ή set up σαν καινούριο iphone.Εσύ θα επιλέξεις back up.
Δες στο link για περισσότερες λεπτομέρειες:http://support.apple.com/kb/HT2109?viewlocale=en_US&locale=en_US
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
μμμ ευκολο ακουγετε κανει κ τις εφαρμογμες επισης? δε ξερω αλλα αυτο το αι... τουνς μου χει σπασει τα νευρα καθε φορα που θελω να περασω κατι. Δε λεω ισως φταιω κ γω που με ασχετος αλλα κ αυτο δε βοηθαει !!thanks κε συντονιστα θα το επιχειρησωννν!!!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Μεταφορα .... ολων απο iphone se iphone. Tι και πως

Ευκολο είναι,δεν είναι τίποτα!Και τις εφαρμογές επίσης τις περνάει,ναι!
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
τελικα δουλεψε μια χαρα. Αν κ στην αρχη μου βγαζε διαφορα περι συνδεσης με το που αλλαξα κ εβαλα ενα αλλο καλωδιο ησυχασε. Τα μετεφερε ολα το μονο που του ξεφυγε ηταν στις "Υπομνήσεις" που ειχα βαλει δυο σημειωσεις ολες κ ολες αλλα ποιος νοιαζεται για αυτες... Μεχρι κ τις αναπαντητες κλπ ειχε περασει. Μια χαρα!!

Και ενα τελευταιο μιας το ανοιξαμε το νημα στο παλιο κινητο εκανα κ ενα factory restore για να σβηστουν ολα απλα ηθελα να δω επειδη θα παρει δρομο χρειαζεται τιποτα αλλο απο θεμα ασφαλειας υπαρχει περιπτωση να κανεις restore οπως ηταν πριν σβηστουν?

Επισης μετα το factory restore ολα εφυγαν αλλα το apple id εξακολουθει να φαινεται οταν πας για login. Υπαρχει τροπος να το διαγραψω?

thanks παιδες!!!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Μεταφορα .... ολων απο iphone se iphone. Tι και πως

Για να διαγράψεις το apple id από το iphone πας ρυθμίσεις/store επιλέγεις το apple id και διαλέγεις έξοδος.
Εφόσον έκανες factory restore,σε άλλον υπολογιστή δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει restore όπως το είχες εσύ πριν,μην ανησυχείς!
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
παιδες ελληνων μια ερωτησουλα!!! ευκολη πρεπει να ναι χιχιιιι

Εχω κανει back up ολο το κινητο στη pc με τη καινουργια εκδοση 5.1 Μπορω να κανω restore σε κινητο το οποιο ειναι jailbreak 5.0.1 ?
thankssss!! :)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Μεταφορα .... ολων απο iphone se iphone. Tι και πως

Πιθανόν κάποια προγράμματα να μη δουλεύουν!
Το backup τι περιέχει?
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
αρκετα ring tones, επαφες, μηνυματα, και εφαρμογες δωρεαν που εχω κατεβασει απτο appstore. Τωρα και να μη κατεβουν ολες οι εφαρμογες δε καιγομαι βασικα επειδη βαριεμαι να κανω τα jailbreak λεω μηπως χαλασω κατι στο λογισμικο ή ακομα χειροτερα στο κινητο. Απαξ και περνανε οι επαφες τα μηνυματα oι φωτογραφιες τα αλλα τα ξαναπερναω no hard feelings Λεω! :)
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
μια χαρα Λεω μαρεσει που μου εβγαλε οταν εκανα το restore και ενημερωση οτι θα μεταφερθουν ολα εκτος απο firmware!! aπο στραβωμαρα δοξα το θεο καλα τα παμε!!! :)
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top