Μηχανική γείωση, απομόνωση, ''αντικραδασμικά"




Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
....ενταξ, περα απο το οντιο, εχει δοκιμασει κανεις αντικραδασμικα με επιτυχια στο κρεβατι? 8-)
Ισχύουν τα ίδια με το audio. Αν το στρώμα δεν είναι καλό, αν η μάζα του σασί δεν είναι ικανή δε σε σώζουν τα αντικραδασμικά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.664
Συμπέρασμα: αυτοί που ασχολούνται, έχουν άλλα, σοβαρότερα προβλήματα.

Η ενασχόληση από μόνη της, είναι ικανή συνθήκη για απόδειξη του προβληματικού υποβάθρου των λοιπών θεμάτων του ιδιοκτήτη. ;)
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Ναι, βεβαίως.
Για καλιμπραρισμα από μένα, χρειάζεται μόνο να έχετε το κας, θέλω 3.000€.
Και με POS, και δόσεις. :party:

Απλώς δε θα αφήσω καλώδιο στο σεταπ που να μην είναι μπελντενάκι ή μογκαμάκι. Κόψιμο τα επώνυμα σε μικρά μικρά κομματάκια, με μίσος.


Δεν έχουν συνηθίσει το διάβασμα. Αρχή είναι. Κάθε αρχή και δύσκολη. :tongue:
ντόκτορ.... δε θέλω να σ απαγοητεύσω, αλλά με τρία χιλιάρικα θα μου χρωστάς και δύο ακόμα!
Φιλική τιμή πάντα!!
Θα σε μυήσω στα άδυτα των καλωδίων και των αντικραδασμικών!
Αξία ανεκτίμητη!!:drinks:
Θα επανέλθει η τριχοφυΐα στο ανώτερο μέρος της κεφαλής σου!!
Θα βελτιωθεί έτσι εμμέσως και η διάχυση με απορρόφηση περιμετρικά των αυτιών σου!
Τώρα αν θες να κόψεις καλώδια, φέρε μαζί σου και τίποτα μαυράκια 0,75mm από τη κινεζική αγορά και σου δίνω και νυστέρι για να τα ξεκοιλιάζεις!!
Συμπέρασμα: αυτοί που ασχολούνται, έχουν άλλα, σοβαρότερα προβλήματα.

Η ενασχόληση από μόνη της, είναι ικανή συνθήκη για απόδειξη του προβληματικού υποβάθρου των λοιπών θεμάτων του ιδιοκτήτη. ;)
΄Η του πόσο μπροστά είναι ντοκ!:wink: :wink:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.664
Προσωπικά, παιδευομαι με τις αρχές τις ισοστάθμισης, χονδρικά από το '96.

Όπως και να'χει, έχω συμπληρώσει πάνω από 25 χρόνια στην πλάτη με εμπειρίες ισοστάθμισης, χιλιάδες εργατοώρες πάνω από ένα μικρόφωνο, και με πολύ διάβασμα για το αντικείμενο.

Κάποιοι ξεκινάτε τώρα. Τώρα τα πράγματα είναι πολύ πολύ πιο εύκολα από τότε, αλλά και πάλι θέλει γνώσεις και εξοικείωση με το αντικείμενο, θέλει χρόνο. Εύκολο είναι, δεν είναι απλό όμως.

Κάποιοι κάποιοι, δε ξεκινάτε καν. Είστε εκεί που ήμουν πριν το '96, κάπου πιο πριν.

Σημειώστε πως μαγκνεπαν σειράς 3, έχω χονδρικά από το '93, ήταν η μεγαλύτερη αναβάθμιση ηχείων που έκανα στα παιδικά μου χρόνια, ως φοιτητής.

Δεν είμαστε "συμβατοί" πλέον. Δεν έχουμε τρόπο επικοινωνίας, μιλάμε άλλη "γλώσσα". Σόρρυ..


ΥΓ. Είναι πολλοί αυτοί που ακόμα δεν έχουν πάρει πρέφα περί ισοστάθμισης χώρου, που νομίζουν πως πρόκειται για μια αηδία των av συσκευών για σινεμά στο σπίτι. Που ακούνε χαρούμενοι το πικάπ τους, με τα 2 ηχεία τους. Και στην πόλη μου είναι πολλοί αυτοί οι "παραδοσιακοί" χαϊεντάδες. Δυστυχώς, δε μπορώ να γυρίσω 30 χρόνια πίσω το χρόνο στο '89 με τα τότε μου ηχεία (κάποια γνωστά τρανσμισιον λάιν που νόμιζα ότι έχουν τρομερό μπάσο) και το πικαπακι μου, να συζητάμε κοινά θέματα. Το πράγμα έχει προχωρήσει, και γω μαζί του. Incompatible.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
ντόκτορ.... δε θέλω να σ απαγοητεύσω, αλλά με τρία χιλιάρικα θα μου χρωστάς και δύο ακόμα!
Φιλική τιμή πάντα!!
Θα σε μυήσω στα άδυτα των καλωδίων και των αντικραδασμικών!
Αξία ανεκτίμητη!!:drinks:
Θα επανέλθει η τριχοφυΐα στο ανώτερο μέρος της κεφαλής σου!!
Θα βελτιωθεί έτσι εμμέσως και η διάχυση με απορρόφηση περιμετρικά των αυτιών σου!
Τώρα αν θες να κόψεις καλώδια, φέρε μαζί σου και τίποτα μαυράκια 0,75mm από τη κινεζική αγορά και σου δίνω και νυστέρι για να τα ξεκοιλιάζεις!!


΄Η του πόσο μπροστά είναι ντοκ!:wink: :wink:
Λέανδρε,αυτό που αγωνίζεσαι να βιώσεις με απανωτές δοκιμές καλωδίων θα μπορούσες να το γευτείς πιθανώς και χωρίς αυτές,εάν στο sweet spot καθόσουν σε...κουνιστή πολυθρόνα. :roflmao:

Ένα...power buy σε κουνιστές πολυθρόνες χρειαζόμαστε...
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Λέανδρε,αυτό που αγωνίζεσαι να βιώσεις με απανωτές δοκιμές καλωδίων θα μπορούσες να το γευτείς πιθανώς και χωρίς αυτές,εάν στο sweet spot καθόσουν σε...κουνιστή πολυθρόνα. :roflmao:
bhutia μ..δεν έχω sweet spot ..αλλά sweet home!...μιας και δε χρειάζεται να είμαι βιδωμένος σ'ένα σημείο και να μη στρίβω ούτε κατ' ελάχιστον τον αυχένα μου! :wink: :wink:
Στο λεγόμενο sweet spot στο σαλόνι μου, κάθονται άνετα 4-7 ακροατές!!
Η σκηνή είναι τεράστια bhutia μ και στις τρεις διαστάσεις της!
Οπότε λοιπόν...μπορεί να πάρω 3-4 κουνιστές πολυθρόνες!!:drinks:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
bhutia μ..δεν έχω sweet spot ..αλλά sweet home!...μιας και δε χρειάζεται να είμαι βιδωμένος σ'ένα σημείο και να στρίβω ούτε κατ' ελάχιστον τον αυχένα μου! :wink: :wink:
Στο λεγόμενο sweet spot στο σαλόνι μου, κάθονται άνετα 4-7 ακροατές!!
Η σκηνή είναι τεράστια bhutia μ και στις τρεις διαστάσεις της!
Οπότε λοιπόν...μπορεί να πάρω 3-4 κουνιστές πολυθρόνες!!:drinks:
Από το στόμα σου...και στου Θεού τ'αυτί.
 



Μηνύματα
27.279
Reaction score
25.297
bhutia μ..δεν έχω sweet spot ..αλλά sweet home!...μιας και δε χρειάζεται να είμαι βιδωμένος σ'ένα σημείο και να μη στρίβω ούτε κατ' ελάχιστον τον αυχένα μου! :wink: :wink:
Στο λεγόμενο sweet spot στο σαλόνι μου, κάθονται άνετα 4-7 ακροατές!!
Η σκηνή είναι τεράστια bhutia μ και στις τρεις διαστάσεις της!
Οπότε λοιπόν...μπορεί να πάρω 3-4 κουνιστές πολυθρόνες!!:drinks:

E ρε τι τραβάς και συ ο καψερός.
Σκέψου να μην υπήρχαν καλώδια ! σεπούκου θα έκανες. :bigboss:
τιναυτόρε?
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.288
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top