Μη μου εκνευρίζετε τον Τουλ... ;)

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
οχι ρε γκευ μου , εχει γυριστει τετοια σκηνη;;;;
ποια ειναι η ταινια;;;;

επιστημη αν θυμαμαι καλα τοτε που ειχα 18 αρχαια (τσσσσ) οριζεται ως η υψηλου επιπεδου γνωση σε ενα τομεα.
τουτεστην ειναι ο τροπος που αντιμετωπιζεις ενα θεμα μια συνθηκη για να αναχθει ως επιστημη (μεχρι ενα σημειο) και αντιστοιχα ο τροπος που το προσεγγιζεις ωστε να αποκτησης τον χαρακτηρισμο του επιστημονα και το αν ασκεις επιστημη η οχι.
γοογλ δεν παιζει θελει vpn στην κινα και βαριεμαι.
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
οχι ρε γκευ μου , εχει γυριστει τετοια σκηνη;;;;
ποια ειναι η ταινια;;;;

επιστημη αν θυμαμαι καλα τοτε που ειχα 18 αρχαια (τσσσσ) οριζεται ως η υψηλου επιπεδου γνωση σε ενα τομεα.
τουτεστην ειναι ο τροπος που αντιμετωπιζεις ενα θεμα μια συνθηκη για να αναχθει ως επιστημη (μεχρι ενα σημειο) και αντιστοιχα ο τροπος που το προσεγγιζεις ωστε να αποκτησης τον χαρακτηρισμο του επιστημονα και το αν ασκεις επιστημη η οχι.
γοογλ δεν παιζει θελει vpn στην κινα και βαριεμαι.
Ο πολεμιστής του δάσους.... :smg:
 


TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Εγώ πάντως όταν ήμουν στην Κίνα δεν καθόμουν να γράψω για τη έννοια της επιστήμης στο αβουσάιτ!

Λοιπόν, αν θεωρήσουμε ότι η επιστήμη είναι η υψηλου επιπεδου γνωση σε ενα τομέα, τότε καλώς η γατρονομία είναι επιστήμη.
Αν θεωρήσουμε -για να θυμηθούμε τον Αριστοτέλη- ότι η επιστήμη είναι η γνώση του "έτσι είναι τα πράγματα και δεν θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά" φυσικά ούτε η γαστρονομία είναι επιστήμη, ούτε οι κοινωνικές επιστήμες.
Αν θεωρήσουμε ότι η επιστήμη είναι η ερμηνεία του κόσμου, τότε έχουμε μόνον δύο επιστήμες: την φυσική και την βιολογία -κι αυτό μέχρι οι φυσικοί να εξηγήσουν αυτά που λένε οι βιολόγοι.

Ο Λάκατος έδωσε νομίζω έναν προσεκτικό διαχωρισμό ανάμεσα σε "ερευνητικά προγράμματα" και σε "επιστημονικά προγράμματα". Ένα ερευνητικό πρόγραμμα είναι επιστημονικό όταν "έχει σαφή στόχο και μεθοδολογία" και όταν "οδηγεί στην ανακάλυψη νέων φαινομένων". Σκεφτείτε πόσες "επιστήμες" στην πραγματικότητα ΔΕΝ έχουν το ένα από τα δύο!
 


Μηνύματα
353
Reaction score
683
...Τομπουλογλου....( δ) ακραίος αμυντικός του Ηρακλή..........ετσι για την αποκατάσταση της Ιστορίας !!!!
Τουμπόγλου.

Βέβαια παίζει να άλλαξε το επώνυμό του σε Τομπούλογλου, επειδή έβαλε το τελευταίο πέναλντυ στη Φιλαδέλφεια...
 






Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Ειστε ολοι ασχετοι...
Τολματε να ''ταχτοποιήσετε'' και τις επιστημες, στη ραφιερα του παμφτωχου μυαλου σας.:eek:
Πραγματικα απορω πως φτασατε ως εδω, που λεει κι ο Decembered...8-)
 


Μηνύματα
254
Reaction score
219
Τουμπόγλου.

Βέβαια παίζει να άλλαξε το επώνυμό του σε Τομπούλογλου, επειδή έβαλε το τελευταίο πέναλντυ στη Φιλαδέλφεια...
Τουμπογλου το σωςτο, ευχαριςτω για τη διόρθωση ( πανάθεμά με είμαι και γριά !!,) χαχαχα
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top