Μπύρες...

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Λοιπόόόόόν:


Αle καθημερινής χρήσης.


Επίσης μετην απο πανω αλλά ίσως πιό χειμωνιάτικη.

Δυο καλοκαιρινής φύσως(μια κανονικη και μια bitter):


 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Και περνάμε στο βαρύ πυροβολικό:



Μια μπύρα που όταν και όποτε την βρώ κάνω πάρτυ.Δυστηχώς παράγεται μόνο μια φορά τον χρόνο,σε συγκεκριμένες ποσότητες και είναι εξαιρετικά δύσκολο να την πετύχω......

La goudale.Η σαμπάνια της μπύρας!


Aventinus.Bαθια γέυση για κρέατοφαγία με άποψη!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Και η αγαπημένη μου:



Η μπύρα των ψαράδων του Βελγίου(δεν ήξερα ότι ψαρεύουν στο Βέλγιο).
Καπνιστή,μεστή γευσή.Άρωμα ιωδίου(μυρίζει θάλασσα η άτιμη) με μια ελαφριά πικράδα.Απ τις λίγες μπύρες που χάνει πάρα πολύ αν δεν καταναλωθεί στο ποτήρι της.
Όπως βλέπεται στην φώτο έχει και βάση για να μην φεύγει λόγω σχήματος και κουνήματος της βάρκας(αυτό με την βάρκα δεν το πολυπιστεύω αλλά δεν έχω πάει ποτέ στο Β'ελγιο για ψάρεμα οπότε....)
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Και όταν υπάρχουν αφραγκιές:116: ή είμεθα σε καμιά ταβέρνα και έχει:

http://www.fischerbeer.gr/

(παντως πέραν της πλάκας είναι ίσως η μόνη μπύρα της Αθ.Ζυθ. που ζυμώνεται σωστά.Καμία σχέση με αμστελ και χαινεκεν.Όσοι έχουν πιεί χαινεκεν απ έξω θα καταλάβουν γιατί μιλάω.)
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Παραλία, beach bar, πάει με Sol. Άντε και Corona.
Βράδυ, ίσως Budweiser Budvar. Hoegaarden. Leffe.
Μια φορά πριν χρόνια ήπια 11 pints Hoegaarden σε 4 ώρες. Την επόμενη μέρα ήμουν μια χαρά. Άριστη μπύρα.
Πάντως, επειδή μερικά πράγματα είναι παντοτινά, Guinness είναι μόνο μία. Και, όταν την πίνεις στην Ιρλανδία έχει διαφορετική γεύση.

Υπερβολή!!!
Ρε συ Άκη στο ψυγείο μου αυτή τη στιγμή έχει Hoegaarden, Guinness (τί να κάνω έστω κουτάκι), Corona, Leffe, Duvel και μια La trappe quadrupel :138:

Αγαπημένες με διαφορά Hoegaarden και Guinness :107:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.326
Απάντηση: Re: Μπύρες...

Και όταν υπάρχουν αφραγκιές:116: ή είμεθα σε καμιά ταβέρνα και έχει:

http://www.fischerbeer.gr/

(παντως πέραν της πλάκας είναι ίσως η μόνη μπύρα της Αθ.Ζυθ. που ζυμώνεται σωστά.Καμία σχέση με αμστελ και χαινεκεν.Όσοι έχουν πιεί χαινεκεν απ έξω θα καταλάβουν γιατί μιλάω.)
+1

σωστός!
 


Μηνύματα
994
Reaction score
80
Απάντηση: Re: Μπύρες...

Και περνάμε στο βαρύ πυροβολικό:



Μια μπύρα που όταν και όποτε την βρώ κάνω πάρτυ.Δυστηχώς παράγεται μόνο μια φορά τον χρόνο,σε συγκεκριμένες ποσότητες και είναι εξαιρετικά δύσκολο να την πετύχω......
Φανταστική μπύρα. :607:
Γενικά η Gouden Carolus είναι πολύ καλές άλλα ιδιαίτερες μπύρες και δεν της βρίσκεις εύκολα
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Και η αγαπημένη μου:



Η μπύρα των ψαράδων του Βελγίου(δεν ήξερα ότι ψαρεύουν στο Βέλγιο).
Καπνιστή,μεστή γευσή.Άρωμα ιωδίου(μυρίζει θάλασσα η άτιμη) με μια ελαφριά πικράδα.Απ τις λίγες μπύρες που χάνει πάρα πολύ αν δεν καταναλωθεί στο ποτήρι της.
Όπως βλέπεται στην φώτο έχει και βάση για να μην φεύγει λόγω σχήματος και κουνήματος της βάρκας(αυτό με την βάρκα δεν το πολυπιστεύω αλλά δεν έχω πάει ποτέ στο Β'ελγιο για ψάρεμα οπότε....)
+1

Κορυφή.

Έχω δοκιμάσει αρκετές μπύρες γιατί μου αρέσει πολύ το sport αλλά μη με βάζετε σε πειρασμό τώρα... Είμαι σε δίαιτα!
Στην Αγγλία με Guinness την έβγαζα πάντως.
 

Μηνύματα
554
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Μπύρες...

Και η αγαπημένη μου:



Η μπύρα των ψαράδων του Βελγίου(δεν ήξερα ότι ψαρεύουν στο Βέλγιο).
Καπνιστή,μεστή γευσή.Άρωμα ιωδίου(μυρίζει θάλασσα η άτιμη) με μια ελαφριά πικράδα.Απ τις λίγες μπύρες που χάνει πάρα πολύ αν δεν καταναλωθεί στο ποτήρι της.
Όπως βλέπεται στην φώτο έχει και βάση για να μην φεύγει λόγω σχήματος και κουνήματος της βάρκας(αυτό με την βάρκα δεν το πολυπιστεύω αλλά δεν έχω πάει ποτέ στο Β'ελγιο για ψάρεμα οπότε....)
Σου ζητανε και το ενα σου παπουτσι (το οποιο κρεμανε σε ειδικη θεση) για να στο δωσουν αυτο γιατι πολλοι τα εκλεβαν!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.326
Απάντηση: Μπύρες...

νά η καλύτερες μπύρες βρε!

 




skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Μπύρες...

νά η καλύτερες μπύρες βρε!

Δεν είσαι εντάξει βρε! Εγώ όταν είχα έρθει πρόπερσι σπίτι σου, δεν μου πρόσφερες έτσι τις μπύρες!
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.326
Απάντηση: Μπύρες...

Δεν είσαι εντάξει βρε! Εγώ όταν είχα έρθει πρόπερσι σπίτι σου, δεν μου πρόσφερες έτσι τις μπύρες!
κοίτα, βιάστηκες να έρθεις, αλλιώς το είχα σχεδιάσει, αν ερχόσουν τώρα, μέσα στον Ιούλη, η μπύρα σερβίρεται στην παραλία και κάπως έτσι:

 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.326
Απάντηση: Μπύρες...

εγώ προς το παρών φροντίζω να έχω αρκετά αποθέματα για την επόμενη συνάντηση πάντως....


 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.605
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top