Μόναχο...κατόπιν εορτής



A

AKARL

Guest

Bhutia.... Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ!!!

.
Έχουμε έγκυρες πληροφορίες σχετικά με το φύλο του Όντος Μπούθχια; Έχει φύλο το Ον Μπούθχια; Βασανιστικά ερωτήματα που απαιτούν απαντήσεις. Γνωρίζει κανείς απ' το κονκλάβιο; :idk:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Εγώ αναρρωτιέμαι πόσο πιο όμορφα τα θεωρείς αυτά σε σχέση με τα Άνταμ, ώστε να ασχολείσαι με αυτά και πως θα τα κάνεις ενεργά, κι όχι με τα Άνταμ που είναι ενεργά από μαμά....

Άβυσσος η ψυχή τ'ανθρώπου....

Λες και μας τελείωσαν τα ενεργά, και πρέπει να βρούμε κάνα παθητικό να το χεριάσουμε μόνοι μας, μεις που τα ξέρουμε καλύτερα τα πράγματα από τους μηχανικούς στην πχ Άνταμ, και θα μας βγει φτηνότερα γιατί έτσι και γιατί είμαστε πολύ κουλ τύποι να ούμε.

Κι ας πάρουμε ηχεία από την εμοτιβα, κι όχι από την Άνταμ, που έχει μια σημαντική ιστορία στην κατασκευή ηχείων και πραγματική τεχνογνωσία στο σπορ, που κατασκευάζει η ίδια τα μεγάφωνα που χρησιμοποιεί, που που που...

Κι έτσι εξηγείται η φαλάκρα. Πώς να μου μείνει μαλλί...
από τα sub είναι η φαλάκρα ντόκτορ! δεν αντέχουν οι τρίχες της καφαλής σου το HAARP που έχεις σπίτι σου..:)
[DOUBLEPOST=1558185740][/DOUBLEPOST]ισόδιο 3 : Ο Βιο-ληστής στη στέγη (Zen Sati - Sonus Faber - Audio Research)





Ήταν αυτό ακριβώς που είχε πλάσει μες στη φαντασία του ο Δον Χωσέ Λεάντρο Ντε Λα Πρίζα από τις μυθικές αφηγήσεις που είχαν φτάσει κατά καιρούς στ'αυτιά του.Η αίθουσα των στεναγμών με χρυσίζοντες αγωγούς να τη διασχίζουν ανάμεσα στις συσκευές και η καθάρια μουσική που ανάβλυζε από δύο μονάχα κανάλια λες και τα ίδια τα ηλεκτρόνια διδάσκονταν κρυφά τραγούδια κινούμενα πάνω στις χρυσοποίκιλτες διαδρομές τους.Ο βασιλιάς των καλωδίων να λούζεται στη μυστική πηγή επικαλυμένος με σκόνη φτιαγμένη από πολύτιμα κτερίσματα,αφιερωμένα απ'όσους πιστούς εξερευνητές είχαν καταλήξει εκεί.

Παραδόθηκε στις υπερκορεσμένες αρμονικές δομές,τις ακαριαίες δυναμικές αντιθέσεις,τη λαμπρή απουσία και του παραμικρού γρεζάτου κόκκου,τα συμπαγή ρυθμικά μοτίβα.Η σιγή ανάμεσα στις νότες προβαλλόταν σαν σκοτεινή ουσία στα τρίσβαθα της δικής του ψυχής με την άλω των οργανικών ειδώλων να φλογίζει τα κέντρα του ακουστικού φλοιού.Και η διαστρωμάτωση πάνω στην ηχητική σκηνή που έμοιαζε να εκτείνεται πέρα από τα όρια της αίθουσας με το σόλο βιολί να κυριαρχεί σε μια υπερκόσμια σκέπη.

Γιατί όμως να μη βρίσκεται σε συνάφεια με τα υπόλοιπα ηχητικά είδωλα;Τί υποχθόνιο βασανιστήριο μηχανευόταν το τραγούδι των καλωδίων;Κάπως έπρεπε να επέμβει σε αυτό...

"Πρέπει ν'αλλάξετε καλώδιο τροφοδοσίας στο phono!Μπας και ο βιολιστής μπορέσει να έλθει στο ίδιο επίπεδο με τα άλλα όργανα!" στράφηκε και είπε ξαφνικά στον αρχιερέα του βασιλιά.
- Αφού το έργο που παίζει είναι ο "Βιολιστής στη Στέγη",αποκρίθηκε ο αρχιερέας ανασηκώνοντας τους ώμους.΄΄Δεν γίνεται για χάρη σας να τον κατεβάσουμε στο πάτωμα!΄΄

"Μα θέλω ν'ακούσω τη διαφορά...Δεν αντέχω βιολιά που ίπτανται σαν κάτι πολυκαναλικά συστήματα όπως μου έχουνε πει...Όλοι ξέρουμε πόσο ακούγονται οι διαφορές,ιδίως σ'ένα τέτοιο ηχοσύνολο και κανείς από τους πιστούς δεν θα συνέχιζε άμα δεν άκουγε τις διαφορές!...Είμαι ο Δον Λεάντρο Ντε Λα Πρίζα,μέγας κατακτητής των καλωδίων και νέμεσις των ορθολογιστών! Όλα τα δεδομένα πηδώ και θα ιδρύσω μια νέα αυτοκρατορία του παθητικού και δικάναλου setup!Ποιος είναι στο πλευρό μου;!"

- ΄΄Όποιος γουστάρει διαφορές πρέπει να τις πληρώνει κιόλας!΄΄ είπε με βροντερή φωνή ο αρχιερέας ΄΄Τα χρυσά ρυάκια ηλεκτρονίων τροφοδοτούνται χάρη στην αιμοδοσία των πιστών!΄΄
Χτυπώντας τις παλάμες τα αναρτημένα καλώδια που βρίσκονταν σε στατική επίδειξη πετάχτηκαν από τους αποστάτες και τύλιξαν τον εξερευνητή όπως τα φίδια τον Λαοκόοντα.

"Φακ έβριθινγκ!Παθητικά και δικαναλικά!" τα μόνα λόγια που πρόλαβαν ν'ακουστούν προτού χαθούν σ'έναν άναρθρο ρόγχο.

[/QUOTE] πολύ φραγκάτος αυτός ο μαγκίτης ο Δον Χωσέ Λεάντρο ντε λα Μπρίζα αδελφάκι μου..
μέχρι και το περιοδικό ΗΧΟΣ + Soundvision χειραγωγεί για να κάνει πλακίτσα σε κάτι παληκάρια του site:p:p....
φήμες λένε, ότι στο επόμενο τεύχος θα γίνει συγκρiτικό αντικραδασμικών, ethernet & switchακίων...
stay tuned...
επίσης λέγεται, ότι επιφανής μέλος του site ονόματι buthia, αυτοπροτάθηκε ως pr manager στον Μεγάλο Δον..αλλά έφαγε πόρτα:D
Λέγεται δε, ότι το όλο deal χάλασε λόγω της διαφορετικής ακροαματικής προσέγγισης του Μεγάλου Δον από το επιφανές στέλεχος του site...
 
Last edited:


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Σημειωτέον ότι τα ηχοσύνολά της διανέμονται στους πελάτες με δικές τους custom καλωδιώσεις διασύνδεσης,ενώ η κατασκευή των συσκευών δεν επιτρέπει αλλαγή στα καλώδια τροφοδοσίας τους με διαφορετικά.
Μπράβο τους!
Τους αγαπώ!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
MK 7 ?
Τι βραχίονας είναι αυτός?
Διόρθωση της παραδρομής,SL1200G το πλατό,αλλά δεν κάθησα ο ίδιος να ενδιαφερθώ για τον βραχίονα.

Μουσικό διάλειμμα...
Ό,τι και να γραφεί στα σοβαρά για την εκθεσιακή παρουσία των Harbeth δεν μπορεί πλέον ν'ανταποκρίνεται στη θρυλική φήμη που τα έχει ζώσει.

Γι αυτό και θα ληφθεί ποιητική αδεία μια σουρεαλιστική διασκευή στο τραγούδι του...Λάκη Παπαδόπουλου.

Τα καρυδί Harbeth με τα νερά τα σκατουλί
άκουσα πάλι και μου άρεσαν πολύυυ
Τα σαραντάρια με Dynalab ενισχυτήηη
τα είδα πάλι σε μια έκθεση κουλήηη.

Τα άτια Harbeth με την καμπίνα τη λειψή
να χρωματίζει την κάθε μας ξινή
τα μπεζ τελάρα που όλοι θέλουνε πολύ
περιμένουνε ξανά το CSD.

Νάτα πάλι πάλι δονούνται μόνα τους
σε κουζίνες και σαλόνια στις γωνιές
η καμπίνα ηχεί απ'όλες τις πλευρές
και μου ξεσηκώνουν τις παραξενιές.

Αύριο στο site θα το γράψω
πως δε γίνεται τα Harbeth μου ν'αλλάξω
να ξεμπροστιάσω όλα τα τρολάκια
που μου κράζουν χωρίς οίκτο τα σαπάκια.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.787
Reaction score
28.220
Διόρθωση της παραδρομής,SL1200G το πλατό,αλλά δεν κάθησα ο ίδιος να ενδιαφερθώ για τον βραχίονα.

Μουσικό διάλειμμα...
Ό,τι και να γραφεί στα σοβαρά για την εκθεσιακή παρουσία των Harbeth δεν μπορεί πλέον ν'ανταποκρίνεται στη θρυλική φήμη που τα έχει ζώσει.

Γι αυτό και θα ληφθεί ποιητική αδεία μια σουρεαλιστική διασκευή στο τραγούδι του...Λάκη Παπαδόπουλου.

Τα καρυδί Harbeth με τα νερά τα σκατουλί
άκουσα πάλι και μου άρεσαν πολύυυ
Τα σαραντάρια με Dynalab ενισχυτήηη
τα είδα πάλι σε μια έκθεση κουλήηη.

Τα άτια Harbeth με την καμπίνα τη λειψή
να χρωματίζει την κάθε μας ξινή
τα μπεζ τελάρα που όλοι θέλουνε πολύ
περιμένουνε ξανά το CSD.

Νάτα πάλι πάλι δονούνται μόνα τους
σε κουζίνες και σαλόνια στις γωνιές
η καμπίνα ηχεί απ'όλες τις πλευρές
και μου ξεσηκώνουν τις παραξενιές.

Αύριο στο site θα το γράψω
πως δε γίνεται τα Harbeth μου ν'αλλάξω
να ξεμπροστιάσω όλα τα τρολάκια
που μου κράζουν χωρίς οίκτο τα σαπάκια.

-
Αγαπητέ κύριε ,
Εγώ ,
Μόνο αυτό έχω να πώ ,
-



-
Σαπάκια μου εύμορφα .....κλείστε τά ώτα σαs .

.
 

A

AKARL

Guest
Διόρθωση της παραδρομής,SL1200G το πλατό,αλλά δεν κάθησα ο ίδιος να ενδιαφερθώ για τον βραχίονα.

Μουσικό διάλειμμα...
Ό,τι και να γραφεί στα σοβαρά για την εκθεσιακή παρουσία των Harbeth δεν μπορεί πλέον ν'ανταποκρίνεται στη θρυλική φήμη που τα έχει ζώσει.

Γι αυτό και θα ληφθεί ποιητική αδεία μια σουρεαλιστική διασκευή στο τραγούδι του...Λάκη Παπαδόπουλου.

Τα καρυδί Harbeth με τα νερά τα σκατουλί
άκουσα πάλι και μου άρεσαν πολύυυ
Τα σαραντάρια με Dynalab ενισχυτήηη
τα είδα πάλι σε μια έκθεση κουλήηη.

Τα άτια Harbeth με την καμπίνα τη λειψή
να χρωματίζει την κάθε μας ξινή
τα μπεζ τελάρα που όλοι θέλουνε πολύ
περιμένουνε ξανά το CSD.

Νάτα πάλι πάλι δονούνται μόνα τους
σε κουζίνες και σαλόνια στις γωνιές
η καμπίνα ηχεί απ'όλες τις πλευρές
και μου ξεσηκώνουν τις παραξενιές.

Αύριο στο site θα το γράψω
πως δε γίνεται τα Harbeth μου ν'αλλάξω
να ξεμπροστιάσω όλα τα τρολάκια
που μου κράζουν χωρίς οίκτο τα σαπάκια.
:roflmao::roflmao::roflmao: :hi:

Να κι ένα τραγουδάκι αφχιερωμένο εκσαιρετικά σε αφτούς που τους αρέζουν τα κσένα: :D

"The Harbeths"

I bought the Harbeths
They seemed great for my setup
I bought the Harbeths
And soon they did broke up
I said are these fish-crates speakers?
You said just suck it up

I got no speakers
I know my money’s few
The days ain’t that pleasant
And there’s nothing I can do
I thought this pair would last me
But the Harbeths messed that too

I should've seen it coming
It was right in front my eyes
Their cabin walls were thin and ringing
I guess I’m a sucker for scat singing

I thought it would be easy, but the Harbeths was the price

I love testing cable sets, I love hearing differences
I ain't had much pleasure yet
Straining to keep up appearances
Hey I do miss them baby
I got no hopes, I’m reliving instances

I used to love the music
And I used to love the feeling
Another awful morning, their varnish keeps on peeling
But I bought the Harbeths baby
And I’m in bad need of faith healing

I bought the Harbeths
They seemed great for my setup
I bought the Harbeths
And soon they did broke up
I said are these fish-crates speakers?
You said just suck it up
 




Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Έχουμε έγκυρες πληροφορίες σχετικά με το φύλο του Όντος Μπούθχια; Έχει φύλο το Ον Μπούθχια; Βασανιστικά ερωτήματα που απαιτούν απαντήσεις. Γνωρίζει κανείς απ' το κονκλάβιο; :idk:
τα μέχρι τώρα δεδομένα...

πλάσμα με πυκνή και σχετικά... σγουρή κόμη, μέσου αναστήματος,
"Ορμονική κατεύθυνση" : απροσδιόριστη,
Αγαπημένο σλόγκαν : μακριά και αγαπημένοι

Τεστ reCAPTCHA ______ (σε αναμονή)

.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Αυτά είναι λοιπόν τα σαμπς που φάνηκαν στον φίλο μας αναιμικά? Και που χρειάζονταν 8, ίσα ίσα για να γίνει κάτι?
Αν είναι έτσι τουταδώ μόλις που θα κάνουν πιφ...
Εχτός κι αν φταίγαν τα καλώδγια, που είναι μάβρα και πσιλά.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Το sub από μόνο του δε λέει κάτι. Είναι πάντα σε συνάρτηση με τον όγκο του αέρα του χώρου που είναι τοποθετημένο.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Audeze,Stax ,ενισχυτές ακουστικών από MalValve,σταθερές αξίες.


Γνωστές φυσιογνωμίες του AVsite , εξετάζουν τά Harbeths !
-
View attachment 127006
-
Είναι αυτό που θα λεγαν...΄΄κwλλημένοι με τα Harbeth΄΄.:lolsign:
Τα δεδομένα όμως παραμένουν αμείλικτα.Μια παρατήρηση των VUμετρων από τον συνδεδεμένο MD-309 φανέρωνε ότι έπαιζαν πολύ ωραία σε μέση στάθμη τέτοια ώστε η απολαβή ισχύος να μην υπερέβαινε ελάχιστες δεκάδες Watt καθ'όλη τη διάρκεια του προγράμματος...

O Alfred Vassilikov της Estelon - με το επίκτητον προσωνύμιο Dr.Strange - πρέπει να ναι και πολύ...άσχετος κατά τα δεδομένα της παραδοσιακής ξύλινης σχολής.Παρουσιάζει οδηγούμενα από μονομπλόκ της CH Precision το νέο μοντέλο Forza τεσσάρων δρόμων,δομημένο με σφραγισμένη καμπίνα από σμιλεμένη πέτρα.Σούζα το ακροαματικόν αλογάκι.Και δεν περιγράφεται άλλο,δια να μην εκλαμβάνονταν τα σχόλια στην κατασκευή ως...ακαταλαβίστικα.

Μάγκεψε και η - περισσότερο γνωστή για τα ενισχυτικά της - Grandinotte κατεβάζοντας τα ηχεία Mach 9 με αρχιτεκτονική line array.Ενδιαφέρον,αλλά σε...άλλο τόπο και χρόνο.Διεγείρουν πάντως για μια εκδρομή στην Pavia...


τα μέχρι τώρα δεδομένα...

πλάσμα με πυκνή και σχετικά... σγουρή κόμη, μέσου αναστήματος,
"Ορμονική κατεύθυνση" : απροσδιόριστη,
Αγαπημένο σλόγκαν : μακριά και αγαπημένοι

Τεστ reCAPTCHA ______ (σε αναμονή)

.
Έστω και αν τα γραπτά μπορεί να ήταν μέτρια,τα μαλλιά είναι πυκνά αλλά κοντά και το ανάστημα άνω του μετρίου.Προτιμώ γενικώς να στέκομαι στο ύψος μου χωρίς εικονικό θόλο από...τρίχες.;)
Αυτά είναι λοιπόν τα σαμπς που φάνηκαν στον φίλο μας αναιμικά? Και που χρειάζονταν 8, ίσα ίσα για να γίνει κάτι?
Αν είναι έτσι τουταδώ μόλις που θα κάνουν πιφ...
Εχτός κι αν φταίγαν τα καλώδγια, που είναι μάβρα και πσιλά.
Τα sub ήταν εξαίρετα,πλην όμως για άλλον μικρότερο σε διαστάσεις τόπο.Δεν είναι προβληματικά όσα υποβαθύφωνα εφαρμόζονται υπό ακατάλληλες για τις προδιαγραφές του setup συνθήκες.
 
Last edited:

C

chrispo

Guest
....

Ό,τι και να γραφεί στα σοβαρά για την εκθεσιακή παρουσία των Harbeth δεν μπορεί πλέον ν'ανταποκρίνεται στη θρυλική φήμη που τα έχει ζώσει.

Αυτός ο A.Shaw, τελικά αν δεν είναι κουφός, είναι σίγουρα εξαίρετος μαρκετίστας. Όπως και να είναι, έχει καταφέρει να ασχολούνται σχεδόν όλοι μαζί του, ακόμα και έτσι..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Και πολλούς λες. 3-4 είναι, που κάνουν πλάκα.

Στην έκθεση ας πούμε, είχε το 1/1000 του κόσμου της pmc, το 1/800 της dynaudio, το 1/500 της κιι, κλπ κλπ κλπ. 3 εντ δε κουκου'ς νεστ. Γραφικότητες.

Δηλαδή, στην pmc δε μπορέσαμε καν να μπούμε την πρώτη μέρα, μόνο όταν τελείωσε το πρόγραμμα κι έκλειναν. Στην χάρμπεθ μάζευες ανέτως τα καθίσματα εμπρός να τα ενώσεις να ξαπλώσεις να ξεκουραστείς από την ορθοστασία έξω από την pmc...

Σχεδόν στα επίπεδα των άδειων καθισμάτων στα
μπιενταμπλεγιου, στο δωμάτιο ρουν με το κεφ να έχει περισσότερες ελπίδες να το δούνε από κοντά, και καθίσματα πάντα άδεια.
 
Last edited by a moderator:

A

AKARL

Guest
Γνωστές φυσιογνωμίες του Αβουσάιτ, εξετάζουν τά Harbeths!



Ας εξετάσουμε προσεκτικά την εικόνα:

Λοιπόν, αυτός που κρατάει τον μεγεθυντικό φακό και εξετάζει ενδελεχώς την οπή εκτόνωσης του χαμηλού του ... καθαρόαιμου πρέπει να είναι ο ΕΑΡ και ακριβώς στ' αριστερά του ο Ντιμιφούτ. Τους προδίδει η μπλε ιατρική ρόμπα που φορούν καθώς και το εξεταστικό ύφος με μάτια γερακιού.

Στα δεξιά του ΕΑΡ στέκεται ο Τερματογκάζης ο οποίος εστιάζει σε άλλο σημείο του ηχείου, προφανώς αναλογιζόμενος τα πόσα ντιμπί πχιάνει το εργαλείο στους 12 κύκλους...

Στα δεξιά του Τερματογκάζη στέκεται ο Γιάνναρος ο Κοτσίδης ο οποίος εμφανώς επιδοκιμάζει την αισθητική πλευρά του ηχείου.

Δίπλα ακριβώς στον Γιάνναρο τον Κοτσίδη στέκεται ο Διοικητής, ο θρυλικός Αβουγουδούς, το σαρδόνιο χαμόγελο του οποίου προδίδει με περισσή ευγλωττία τις μύχιες σκέψεις του.

Η μορφή με τον ολόσωμο ροζ, αλά ΚΚΚ, μανδύα εικάζεται ότι είναι ο μυστηριώδης Μάριος του οποίου φωτογραφία από το Μόναχο δεν είδαμε.

Η πετρωμένη μορφή που ξανοίγει χωρίς να μπορεί να μιλήσει θα πρέπει να είναι ο Ζαπ, ο Μαρμαρωμένος Αρχηγός του Κονκλαβίου των Ορθολογιστών.

Τέλος, οι πλέον παρατηρητικοί, θα έχουν αντιληφθεί την παρουσία του Μπούτχια στο βάθος, στο άλλο δωμάτιο, καθώς μελετά την ενεργή μορφή του καθαρόαιμου εποπτεύοντας όμως, σαν γεράκι, τα τεκταινόμενα στην κυρίως αίθουσα.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και πολλούς λες. 3-4 είναι, που κάνουν πλάκα.

Στην έκθεση ας πούμε, είχε το 1/1000 του κόσμου της pmc, το 1/800 της dynaudio, το 1/500 της κιι, κλπ κλπ κλπ. 3 εντ δε κουκου'ς νεστ. Γραφικότητες.

Δηλαδή, στην pmc δε μπορέσαμε καν να μπούμε την πρώτη μέρα, μόνο όταν τελείωσε το πρόγραμμα κι έκλειναν. Στην χάρμπεθ μάζευες ανέτως τα καθίσματα εμπρός να τα ενώσεις να ξαπλώσεις να ξεκουραστείς από την ορθοστασία έξω από την pmc...

Σχεδόν στα επίπεδα των άδειων καθισμάτων στα
μπιενταμπλεγιου, στο δωμάτιο ρουν με το κεφ να έχει περισσότερες ελπίδες να το δούνε από κοντά, και καθίσματα πάντα άδεια.
Έπαιζαν και άλλο υλικό εκτός του Miles στην PMC...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top