Μedia player η PC ?

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Xaιρετω την παρεα του Avsite....ηθελα να πουμε δυο κουβεντες για ενα θεμα που θα ηθελα να λυσω με βαση ομως και τις δικες σας αποψεις !
Αυτο λοιπον που με απασχολει σαν σκεψη ειναι....αν καποιος θελει να παιζει αρχεια 4κ και 1080 αν δεν εχει PC ειναι προτιμοτερο να παρει μιας νεας γενιας media player πχ Nvidia-Dune-Zapitti κλπ η να σεταρει ενα PC με μια καλη καρτα γραφικων αναλογες μνημες και σαφως την ευελιξια που μπορει να εχει ενας υπολογιστης οπου σαφως στο μελλον μπορεις να κρατησεις καποια μερη του και να τον ξανα αναβαθμησεις?

Εγω πχ εχω εναν δυνατο υπολογιστη με 8 giga ram-επεξεργαστη INTEL 6600 quad core ,1050 Ti Nvidia -Enermax 750 watt 80 gold power supply -Zalman κουτι μια Asus motherboard 8ετιας οπου εννοειται θελει πλεον αλλαγη και τα αρχεια μου τα 1080 τα παιζει σφαιρα....

Ερωτησεις τωρα.....1 - αν εβαζα καλλιτερη γραφικων πχ 1060 ti θα εβλεπα καλλιτερα τα 1080 αρχεια μου η δεν χρειαζεται ?

2 -Αν ξεκινουσα να παιζω 4 Κ και αλλαζα τον Epson μου απο 9100 σε 9400 τοτε θα χρειαζομουν σιγουρα μια αλλη καλλιτερη καρτα γραφικων ?

3 - Ποσα γιγα ram πρεπει καποιος να εχει στο PC του ωστε να παιζει ανετα τα 4 Κ ?τα 8 ειναι καλα η χρειαζομαστε 16 ?

Eυχαριστω σας ειπα?????

4 - Ο Μadvr μας ειναι απαραιτητος και στο 4Κ ?

Εχω χασει επεισοδια και ξεκιναω το refresh λεβεντες μου οποτε να με πατε γλυκα ...οκ?χαλαρουιτα που λεμε.....
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.666
Αγάπη, πάρε ένα Nvidia shield και τελείωνε...

Τα παίζει όλα, τα παίζει ωραία, παίζει Spotify, παίζει tidal και atmos στο tidal, παίζει Netflix 4k HDR με atmos, παίζει μουσικές παίζει ταινίες, έχει τηλεκοντρόλ, δουλεύει άριστα και απροβλημάτιστα.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Αγάπη, πάρε ένα Nvidia shield και τελείωνε...

Τα παίζει όλα, τα παίζει ωραία, παίζει Spotify, παίζει tidal και atmos στο tidal, παίζει Netflix 4k HDR με atmos, παίζει μουσικές παίζει ταινίες, έχει τηλεκοντρόλ, δουλεύει άριστα και απροβλημάτιστα.
Το εχω ρε φιλος το pc .... να το αφησω να σκουριασει ρε γαμωτο?με αυτο παιζω ταινιες,σερφαρω,ακουω πολυκαναλα blurays ...καπως μου ερχεται ρε συ...
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Αγάπη, πάρε ένα Nvidia shield και τελείωνε...

Τα παίζει όλα, τα παίζει ωραία, παίζει Spotify, παίζει tidal και atmos στο tidal, παίζει Netflix 4k HDR με atmos, παίζει μουσικές παίζει ταινίες, έχει τηλεκοντρόλ, δουλεύει άριστα και απροβλημάτιστα.
madvr όμως γιοκ
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.666
Α, ναι, το madvr τον μάρανε, βρε αϊντε κατουρα.. :lol:

Ρε συ βλασουκο, σα φίλος δεν μπορώ να σου πω άλλα λόγια, παρά σταράτα την απλή πραγματικότητα..

Το σιλντ δουλεύει απίστευτα πολλά πράγματα, τέλεια. Και εντελώς απροβλημάτιστα, να το δουλεύει όλη η οικογένεια χαλαρά κι εύκολα, με 5 βατ κατανάλωση...

Άϊντε να καταφέρεις τα μισά με ένα πισί, και θα είναι άθλος.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Το εχω ρε φιλος το pc .... να το αφησω να σκουριασει ρε γαμωτο?με αυτο παιζω ταινιες,σερφαρω,ακουω πολυκαναλα blurays ...καπως μου ερχεται ρε συ...
Αφού το έχεις και κάνεις και τη δουλειά σου, γιατί τρώγεσαι;;; (βασικά ξέρω/ξέρουμε γιατί... είναι κάτι που μας ...τρώει μόνιμα....)
Ρίξε τα χρήματα αλλού, σε ηχεία π.χ.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Για hdr σε προβολέα ο madvr δίνει τεράστιο πλεονέκτημα. Όσο πιο καλή η κάρτα γραφικών τόσο το καλύτερο. Κατά προτίμηση της nvidia. Φυσικά είναι μεγάλος μπελάς, αλλά κατά την άποψη μου αξίζει.
Θεωρώ ότι με την πρόσφατη εμφάνιση νέας γενιάς καρτών, θα υπάρξουν ευκαιρίες σε μεταχειρισμένες ή στοκ.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Α, ναι, το madvr τον μάρανε, βρε αϊντε κατουρα.. :lol:

Ρε συ βλασουκο, σα φίλος δεν μπορώ να σου πω άλλα λόγια, παρά σταράτα την απλή πραγματικότητα..

Το σιλντ δουλεύει απίστευτα πολλά πράγματα, τέλεια. Και εντελώς απροβλημάτιστα, να το δουλεύει όλη η οικογένεια χαλαρά κι εύκολα, με 5 βατ κατανάλωση...

Άϊντε να καταφέρεις τα μισά με ένα πισί, και θα είναι άθλος.
απόοοοοοοοοοοοοοοοοοολα όσα καίνε στο σπιτι το 2 ωρο της ταινίας θα τον βγάλει εκτός μπάτζετ? :cry: :lol:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Το σιλντ δουλεύει απίστευτα πολλά πράγματα, τέλεια. Και εντελώς απροβλημάτιστα, να το δουλεύει όλη η οικογένεια χαλαρά κι εύκολα, με 5 βατ κατανάλωση...

Άϊντε να καταφέρεις τα μισά με ένα πισί, και θα είναι άθλος.
τα 2πλάσια τουλάχιστον εννοείς ότι κάνει και το Pc
μια φορά ρυθμίζεις το madvr και τέλος
δεν το σκαλίζεις κάθε 3 και λίγο
πατά 2πλό κλικ στην ταινία και παιζ...τέλος
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Α, ναι, το madvr τον μάρανε, βρε αϊντε κατουρα.. :lol:

Ρε συ βλασουκο, σα φίλος δεν μπορώ να σου πω άλλα λόγια, παρά σταράτα την απλή πραγματικότητα..

Το σιλντ δουλεύει απίστευτα πολλά πράγματα, τέλεια. Και εντελώς απροβλημάτιστα, να το δουλεύει όλη η οικογένεια χαλαρά κι εύκολα, με 5 βατ κατανάλωση...

Άϊντε να καταφέρεις τα μισά με ένα πισί, και θα είναι άθλος.
madvr όμως γιοκ....ε μααααα
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Αφού το έχεις και κάνεις και τη δουλειά σου, γιατί τρώγεσαι;;; (βασικά ξέρω/ξέρουμε γιατί... είναι κάτι που μας ...τρώει μόνιμα....)
Ρίξε τα χρήματα αλλού, σε ηχεία π.χ.
Εμ γιαυτο ρε κομπαντρε ρωταω μιας και θελω να φρεσκαριστω λιγο απο οτι καταλαβες .....αααααα το κυριοτερο...πηρα ηχεια ...χαχαχχαα
κατά τα άλλα φίλος σου λέει :laugh:
Ελα μου ντε....δεν θελει να βλεπω ωραια ρε συ....χαχαχαχ
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
α να μπράβο....αυτά είναι νέα
άνοιξε ένα θέμα να ασχοληθεί με αυτά ο Εαρ γιατί θα σε χαντακώσει στην εικόνα :lolsign:
Ειναι να κανω κατι πσωνακια ακομα,να ερθει ο Καστρουνιους για μετρησεις και οταν τελεψω νασου το νεο θεμα στις ηχητικες αποδρασεις νεε μου...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Ειναι να κανω κατι πσωνακια ακομα,να ερθει ο Καστρουνιους για μετρησεις και οταν τελεψω νασου το νεο θεμα στις ηχητικες αποδρασεις νεε μου...
να το κλειδώσω τότε αυτό μέχρι να τακτοποιηθείς?
γιατί θα σε χαντακώσει ο ''φίλος'' :lol:
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.240
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top