Νέα θεματική ενότητα στην Hi End!...

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Καθώς η εμπλοκή μας με θέματα ακουστικής χώρου, αποτελεί μονόδρομο για όλους εμάς που ασχολούμαστε με την ανεύρεση του άνω άκρου της ηχητικής αναπαραγωγής σε σπίτι, ήδη έχουμε ασχοληθεί πολλές φορές με αυτά.

Για να μην χάνονται θέματα που κατά καιρούς μας απασχολούν και επειδή τέτοια threads σε αντίθεση με κάποια άλλα, είναι πάντα επίκαιρα, αποφασίσαμε την δημιουργία μιας ξεχωριστής θεματικής ενότητας, η οποία θα αφορά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με τις επιπτώσεις του χώρου στον ήχο και τις αντίστοιχες δικές μας διορθωτικές παρεμβάσεις στον χώρο, προκειμένου να εκμεταλλευτούμε στο έπακρο τον εξοπλισμό μας.


Επιπλέον, είχαμε και έναν ιερό σκοπό:
Τώρα που όλο και περισσότεροι βλέπουν το φώς το αληθινό μήπως είναι καλή ιδέα να δημιουργηθεί μια ξεχωριστή κατηγορία ακουστικής χώρων για να βρούμε και εμείς τα ορφανά κορίτσια το στέκι μας ?
Το "κλουβί με τις τρελές" λοιπόν, αποκτά έναν ξεχωριστό χώρο για να υιοθετηθούν και οι ορφανές κορασίδες και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. :cool_4:

Με τις υγείες μας και καλή μας αρχή!
 




Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Να ρωτήξω κάτι, αφού σας ευχηθώ τα καλορίζικα;
Γιατί η ακουστική χώρων είναι μόνο Hi-end θέμα; Δεν θα έπρεπε να απασχολεί και τους πολυκάναλους, ακόμα και με τα φτηνά συστήματα, μιας και, απ' ό,τι έχω καταλάβει, ο χώρος είναι αυτός που καταδικάζει τα περισσότερα συστήματα;
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Καλή ερώτηση. Τους πάντες πρέπει να απασχολεί.

Απλά εδώ φαίνεται μέχρι στιγμής ότι υπάρχει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Ας ελπίσουμε να επεκταθούμε και αλλού.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Η ερώτησή μου ήταν περισσότερο πρακτική: Γιατί η "Ακουστική χώρων" να είναι μέσα στη Hi-end; Πώς θα ποστάρουμε εμείς που όλο το σύστημά μας (μαζί με τον προβολέα) κάνει δεν κάνει όσο δύο μέτρα καλωδίου Hi-End; :happy_8:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Τι σχέση έχει αυτό βρε?
Ίσα ίσα, θα αρχίσετε να καταλαβαίνετε ότι hi end δεν είναι μόνον τα ακριβά καλώδια... :cool_4:

Επί του θέματος λοιπόν, όποιος μπορεί να ασχοληθεί, είναι ευπρόσδεκτος.

- Εδώ υπάρχουν ήδη αρκετά δείγματα γραφής, (επί του παρόντος μόνον από χαϊεντάδες)...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Ίσα ίσα, θα αρχίσετε να καταλαβαίνετε ότι hi end δεν είναι μόνον τα ακριβά καλώδια... :cool_4:
Το ξέρω, γι' αυτό σε πειράζω. :happy_8: Hi-End είναι πάνω απ' όλα τα φοβερά τσιμπούσια με την πρόφαση των συνακροάσεων! "happy_1" Και από αυτή την άποψη, είμαι μεγάλος Hi-endάς! :happy_5:
 


Μηνύματα
20.148
Reaction score
14.577
Το "κλουβί με τις τρελές" λοιπόν, αποκτά έναν ξεχωριστό χώρο για να υιοθετηθούν και οι ορφανές κορασίδες και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. :cool_4:
Προβλεπω τρελα παιχνιδια!Γουστο θα χει για εμας που θα παρακολουθουμε "απ εξω"!!!!:happy_5:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.644
Μηνύματα
2.870.579
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top