Νέα μπαταρία σε iphone 4

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Mετα απο 4 χρονια αρχισε να μην φορτιζει. To ανοιξα και ειδα οτι ειχε αρχισει να βγαζει υγρα. Το καθαρισα,και περασα απο 2-3 μεγαλα καταστηματα οπου κανουν επισκευες σε iphone,και ζητησαν για αγορα μπαταριας απο 35-40 ευροπουλα,και 45€ με την τοποθετηση της εντος 10 λεπτων.

Μολις τους ειπα οτι βρισκω την μπαταρια σε πολυ χαμηλη τιμη,αρχισαν να μου λενε οτι θα εχεις προβλημα,θα ζεστενεται το κινητο,δεν θα δουλευει το wifi,και αλλα,λογω οτι δεν ειναι γνησια.

Καποιος απο αυτους μου ειπε οτι η Apple δεν δινει ανταλλακτικα στους μεταπωλητες και στα σερβις.
Δεν γνωριζω αν ισχυει κατι τετοιο.

Εγω πως θα ξερω οτι μου εβαλαν γνησια μπαταρια,και αν η τιμη της ειναι αυτη που ζητανε?

Αυτη ειναι η μπαταρια που εχει μεσα.

IMG_20170927_185831[1].jpg
IMG_20170927_190355[1].jpg


Αυτη ειναι που βρηκα εγω
https://www.cellphones.gr/mpataria-iphone-4-apn-616-0520-original-bulk
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.741
Reaction score
83.517
Καποιος απο αυτους μου ειπε οτι η Apple δεν δινει ανταλλακτικα στους μεταπωλητες και στα σερβις.
Δεν γνωριζω αν ισχυει κατι τετοιο.
Αυτό πράγματι ισχύει.


Εγω πως θα ξερω οτι μου εβαλαν γνησια μπαταρια,και αν η τιμη της ειναι αυτη που ζητανε?
Γνήσια μπαταρία δεν υπάρχει στο εμπόριο εκτός του service της Apple. Αυτές που κυκλοφορούν θεωρητικά πληρούν τις προδιαγραφές της Apple OEM αλλά είναι αντίγραφα διαφορετικών ποιοτήτων. Το πρόβλημα είναι η δυσκολία στο να βρεις ποια είναι καλύτερη, αφού μπορεί κάποιος να πουλάει τη χειρότερη σε υψηλότερη τιμή. Απλά επιλέγεις μαγαζί με εγγύηση για να είσαι πιο σίγουρος.
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Πάρε μια μπαταρία που να πληρεί τις προδιαγραφές,και η apple στους ίδιους πηγαίνει
 


Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786

Μηνύματα
48
Reaction score
23
Βρεθηκε η ιδια στα 12€.
Θα κατεβω κεντρο να την παρω και θα την βαλω μονος μου.
http://hamzatel.gr/el/iphone/1537-μπαταρια-apple-iphone-4g-apn-616-0521-apn-616-0520-bulk.html
Α μπράβο πήγεναι πάρτη έχω βάλει σε δυο και σε 4 και σε 4ς χωρίς κανένα πρόβλημα ένα Βιδακι είναι ξεβιδωνεις βιδώνεις τέλος άκου 45 ευρω
 

trane5587

JBL-Crown τέλος του δρόμου
Μηνύματα
438
Reaction score
1.133
Καλημέρα και από μένα έχοντας ασχοληθεί αρκετά χρόνια με επισκευές σε αρκετά iphone μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι η μπαταρία θα δουλέψει μια χαρά. Γνήσια της apple δεν είναι απλά κοίταξε να πληρεί τις προδιαγραφές και να είναι στα ίδια mah με την μπαταρία σου. Επέλεξε κάποια που να λέει original ή oem. Μεταχειρισμένο iphone 4s κάνει 70-80 ευρώ και αυτοί ζητάνε 45 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας...
 


trane5587

JBL-Crown τέλος του δρόμου
Μηνύματα
438
Reaction score
1.133
Να ενημερώσω ότι το κινητό που έχεις στις photos είναι το iphone 4 και όχι το iphone 4s που αναφέρεται στον τίτλο. Απλά το αναφέρω γιατί το iphone 4s παίρνει διαφορετική μπαταρία η οποία βιδώνει με 2 βίδες αντί για 1 βίδα όπως στο iphone 4.
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Παρε αυτη που βρηκες με λογικη τιμη,δεν ειναι καιροι για 45αρια (οχι οπλα,ευρω εννοω).Απο τον χαμζα βεβαια ειχα παρει πριν 3 χρονια μια μπαταρια για το s3 που ειχα τοτε.Εκανε δουλεια αλλα πρεπει να πω οτι δεν ηταν σαν την γνησια που φορουσε το κινητο (σε διαρκεια χρησης). Μικρο το κακο ομως.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Να ενημερώσω ότι το κινητό που έχεις στις photos είναι το iphone 4 και όχι το iphone 4s που αναφέρεται στον τίτλο. Απλά το αναφέρω γιατί το iphone 4s παίρνει διαφορετική μπαταρία η οποία βιδώνει με 2 βίδες αντί για 1 βίδα όπως στο iphone 4.
Nαι το 4 ειναι. Λαθος μου.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.421
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top