Νέα τηλεόραση 2020

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Καλησπέρα παιδιά.Πρωτο μύνημα καθώς είμαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης.Καποια στοιχεία για να σας βοηθήσω να με βοηθήσετε.
Γωνία θέασης:ευθεία ή ελάχιστα αριστερά δεξιά.
Απόσταση θέασης:2.50 μ περίπου.
Περιεχόμενο που βλέπω:Digea,netflix,utube ps4
Διαθέσιμο budget 400(550-600 με βαριά καρδιά αν αξίζει πραγματικά).
Τι θα ήθελα να έχει:VA panel ,50'-55',direct ή full array led,true 4k όχι rgwb.
Εάν θέλετε να ρωτήσετε κάτι άλλο παρακαλώ.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας
 

ste

Μηνύματα
92
Reaction score
31
LG60UM7100.Εγω πηρα την 70αρα και βλεπω σε μικροτερη αποσταση.Για τα λεφτα της ειναι τιμιοτατη.Παρε οσο μεγαλυτερη μπορεις.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Η συγκεκριμένη όμως από ότι είδα έχει ips panel και δε ξέρω κατά πόσο θα χάνει εν σύγκριση με ένα va.
Επίσης να αναφέρω ότι ο φωτισμός στο δωμάτιο είναι ανάλογα το καιρο καθώς θα είναι στο σαλόνι με ανοιχτα παράθυρα εκτός από το βράδυ
 



Μηνύματα
17
Reaction score
2
Η 60-70 μπορεί να έχουν va panel αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη χωράνε στον τοίχο μου.Χαχαχα.
Ευχαριστώ όμως που ασχολείστε γιατί πραγματικά έχω πελαγωσει με τόσες παραμέτρους ,άσε που κάθε εταιρεία έχει και διαφορετικές.Π.χ pqi κλπ
 


Μηνύματα
17
Reaction score
2
Κανείς άλλος καμία πρόταση παιδιά?Και όταν τελικά καταληξω,να πάρω από μεγάλη αλυσίδα π.χ media markt,kotsovolo κλπ ή να επιλέξω κάποια σκρουτζομαγαζο και να γλυτώσω 100-200€ ανάλογα το μοντέλο?
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Υπάρχει θέμα με τις εγγυήσεις αν αγοράσεις από σκρουτζομάγαζα. Αν είναι παραεισαγωγή δεν ξέρω αν θα σε καλύψει η ελληνική αντιπροσωπεία ή αν θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τα ευρωπαϊκά κεντρικά της εταιρείας που θα επιλέξεις.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Κατάλαβα οπότε θα πρέπει να το ρωτήσω.Απο τα μοντέλα που ανέβασα θα πρότεινες κάποιο ή θεωρείς το μοντέλο LG60UM7100 καλύτερο από αυτα.?
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Αντιπαθώ την LG. Προτιμώ Samsung. Προσωπική άποψη. LG είναι καταπληκτική η OLED σειρά, αλλά προφανώς εκτός δυνατοτήτων σου.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Πολύ εκτός κυρίως οικονομικά αλλά θεωρώ ότι και με τόσο φως στο δωμάτιο δεν θα ευχαριστηθω τόσο το oled.
Εσύ πιο μοντέλο θα πρότεινες σύμφωνα με αυτά που ζητάω
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Δεν είμαι ειδικός για να σου προτείνω. Εγώ προσωπικά όντας σε αναζήτηση τηλεόρασης κατευθύνομαι προς 65" Samsung Qled, γιατί μου άρεσαν από κοντά σε έκθεση που τις είδα. Δες λίγο και ακριβές Hisense.
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Καλησπέρα παιδιά.Πρωτο μύνημα καθώς είμαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης.Καποια στοιχεία για να σας βοηθήσω να με βοηθήσετε.
Γωνία θέασης:ευθεία ή ελάχιστα αριστερά δεξιά.
Απόσταση θέασης:2.50 μ περίπου.
Περιεχόμενο που βλέπω:Digea,netflix,utube ps4
Διαθέσιμο budget 400(550-600 με βαριά καρδιά αν αξίζει πραγματικά).
Τι θα ήθελα να έχει:VA panel ,50'-55',direct ή full array led,true 4k όχι rgwb.
Εάν θέλετε να ρωτήσετε κάτι άλλο παρακαλώ.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας
Καλησπερα
Εντος μπατζετ εως 600 ε se 55"οι κατωθι
1,www.skroutz.gr/s/17991977/Samsung-QE55Q60R.html
www.displayspecifications.com/en/model/2b52184d
Καλη εικονα,καλη φωτεινοτητα,αξιοπρεπες hdr,χαμηλο inputlag for gamers,αξιοπρεπης ηχος
Οχι dts,ελλιπης μιντια πλειερ,μετριο σερβις

2,www.skroutz.gr/s/19751290/Hisense-H55U8B.html
www.displayspecifications.com/en/model/2d9419e4
Καλη εικονα,οριακη φωτεινοτητα,οριακο hdr,καλος μιντια πλειερ,καλο σερβις
Οριακα αποδεκτο λειτουργικο,αξιοπρεπες inputlag

H καλυτερη τιμη προς αποδοση στις 55"'(εκτος ολεντ) ειναι η κατωθι
www.skroutz.gr/s/13735490/Sony-KD-55XF9005.html
www.displayspecifications.com/en/model/47c210f5
Tα εχει σχεδον ολα,FALD-εικονα,ταχυτητα,μιντια πλειρ,σερβις,Hdr,ηχο ,inputlag
Ειναι υποδεεστερη μονο των ολεντ
Οποια και αν ειναι η επιλογη σου,βαλε και επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Σε ευχαριστώ τέτοιες αναλύσεις ψάχνω.Η τελευταία η σονυ αν και τρομερή τηλεόραση ξεφεύγει πολύ από το budget και μαζί με την εγγύηση θα ξεφύγει περισσότερο. Θα μπορούσες να μου κάνεις και μία τέτοια ανάλυση για την LG60UM7100
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Σε ευχαριστώ τέτοιες αναλύσεις ψάχνω.Η τελευταία η σονυ αν και τρομερή τηλεόραση ξεφεύγει πολύ από το budget και μαζί με την εγγύηση θα ξεφύγει περισσότερο. Θα μπορούσες να μου κάνεις και μία τέτοια ανάλυση για την LG60UM7100
Καλημερα
www.skroutz.gr/s/18646746/LG-60UM7100.html
www.displayspecifications.com/en/model/9d311997
Το μεγεθος μετραει,ναι μετραει
Πολυ καλη επιλογη για μπατζετ τιβι σε λογικη τιμη,αλλα δεν ειναι καλυτερη απο τις πιο πανω 55"" που προτεινα συνολικα
Καλη εικονα,ειδικα σε φωτεινους χωρους,γρηγορο λειτουργικο,καλος δεκτης,καλη φωτεινοτητα kai hdr10-hlg,low inputlag,καλες γωνιες θεασεις αν και va panel,πληρης μιντια πλειερ,bluetooth audio playback,καλο σερβις
Οχι
3ντι,hdr10+,dolby vision,amd freesync,dolby atmos,advance hdr by technicolor,imax enhanced,4k hfr
μετριος ηχος,κακο τηλεχειριστηριο
Δωσε ενα 50 αρι ακομη και παρε και το magic control,για καλυτερη ευχρηστια και προσβαση σε coogle assistant,alexa
Αν συμβιβασεσαι με τους περιορισμους,εξαιρετη χαμηλου κοστους επιλογη
Μην ξεχνας επεκταση εγγυησης
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Σε ευχαριστώ τέτοιες αναλύσεις ψάχνω.Η τελευταία η σονυ αν και τρομερή τηλεόραση ξεφεύγει πολύ από το budget και μαζί με την εγγύηση θα ξεφύγει περισσότερο. Θα μπορούσες να μου κάνεις και μία τέτοια ανάλυση για την LG60UM7100
πήγαινε στην 9005 δεν θα το μετανιώσεις
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Βρήκα μεταχειρισμένη τη Σόνυ 55XE9005 στα 600€ με 3 χρόνια εγγύηση.Ειναι μεγάλες οι διαφορές με την XF?
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Δεν έχει Dolby vision και αργότερο επεξεργαστή νομίζω
Φοβερή tv . Έχω την 65 άρα . Πριν είχα lg oled 55αρα
 

Μηνύματα
17
Reaction score
2
Άρα θα άξιζε να πάρω αυτή έναντι της xf?
Η xf καινούργια κάνει 799+150 εγγύηση (από Κωτσόβολος ενδεικτικά).Άρα βγαίνει στα 950€
Η XE η μεταχειρισμένη θα μου βγει στα 600 + τα οποία μεταφορικά.
το θέμα είναι υπάρχει κάτι στο οποίο να υστερεί πραγματικά?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top