Νέες Ενδιαφέρουσες Κυκλοφορίες - Διεθνής Μουσική Σκηνή



Μηνύματα
2.310
Reaction score
22


Rhapsody feat. Christopher Lee - The Magic Of The Wizard`s Dream



τι γυρέυει ο Christopher Lee ανάμεσα στους Ιταλους Power Metallers Rhapsody και αυτοί με την σειρά τους ανάμεσα σε μια κλασσική ορχήστρα ??
Θα σας πω μολις το ακούσω το βραδυ....
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22


Rhapsody feat. Christopher Lee - The Magic Of The Wizard`s Dream



τι γυρέυει ο Christopher Lee ανάμεσα στους Ιταλους Power Metallers Rhapsody και αυτοί με την σειρά τους ανάμεσα σε μια κλασσική ορχήστρα ??
Θα σας πω μολις το ακούσω το βραδυ....
Αν δεν φοράτε παρωπίδες στην μουσική,αν δεν νομίζετε πως αν κάτι δεν χορευεται δεν είναι κακό , αν σας αρέσουν οι πειραματισμοί , αν δεν σας πειράζει που στο βιντεοκλιπ δεν θα εχει sexy γκομενάκια να κάνουν κόλπα .....τότε ακούστε το.
Αν το βρήτε καπου επενδύστε αφοβα. Ο Christopher Lee με την βαριά του φωνή συνοδευει τον Ιταλό τραγουδιστή και δένει με το γκρουπ τέλεια .
 

Μηνύματα
36
Reaction score
0
Τα τραγούδια "Where were you last night", "Leaving you for me" καθώς και τα "Creek mary's blood" και "Ghost love score" τα οποία είναι χωρίς λόγια είναι [glow=crimson]πολύ ωραία! ! ![/glow]
 

Μηνύματα
36
Reaction score
0
Σάκη μήπως μπορείς να μου φέρεις αυτό το CD? ? ?
Α! και αν ξερεις και κάποιο που μπορεί να με προμηθεύσει με τζάκι...
 


Μηνύματα
36
Reaction score
0
Θεωρώ ότι αυτή είναι μια πολύ καλή ιδέα που είχες, ομως δεδομένου ότι υπάρχουν κάποια άτομα που μπορούν να έχουν τα τραγούδια των νέων δίσκων 1 μήνα και πλέον πριν την κυκλοφορία τους, καταλαβαίνεις ότι αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να ανακοινώνονται οι νέες κυκλοφορίες πολύ πριν κυκλοφορήσουν και τα σχόλια θα έρχονται αρκετές μέρες αργότερα, όταν θα έχουν κυκλοφορήσει και θα τα έχουμε ακούσει και οι υπολοιποι...
Άσε που για τον ίδιο λόγο εχω την εντύπωση ότι για τις νέες κυκλοφορίες θα γράφει μονο ένα άτομο...
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Τα τραγούδια "Where were you last night", "Leaving you for me" καθώς και τα "Creek mary's blood" και "Ghost love score" τα οποία είναι χωρίς λόγια είναι [glow=crimson]πολύ ωραία! ! ![/glow]

Τα τραγούδια που αναφερεσαι είναι από το τελευταίο cd των Nightwish " Wishsides" το οποίο περιέχει B-sides , singles και urealeshed tracks.
 


Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Κι αυτό που περιμένω εγώ..

http://www.rammstein.com/Band/Discography/Albums/Rosenrot/ende[/img]




Το αναμενόμενο Rosenrot των Rammstein θα κυκλοφορήσει ανήμαρα στην εθνική μας εορτή , στις 28/10/2005
Το μόνο που έχω από αυτή την κυκλοφορία είναι το single "Benzin" σε 4 νομίζω εκτελέσεις καθώς και το videoclip του.
Τα υπόλοιπα περιμένω να τα ακούσω....
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
To play δέχεται ήδη παραγγελίες για το Rosenrot, CD + bonus DVD, για τις 31 Οκτωβρίου.
Το Benzin το έχω κι εγώ, αλλά όχι σε τόσο καλή ποιότητα :wink:
 

Μηνύματα
36
Reaction score
0
Σάκη μήπως μπορείς να μου φέρεις αυτό το CD? ? ?
Α! και αν ξερεις και κάποιο που μπορεί να με προμηθεύσει με τζάκι...

Ποιό cd ?? :?:

Για το τζάκι έχεις δίκιο ....πάει γάντι!
Ελπίζω να με συγχωρείτε για τις κατα κάποιο τρόπο χθεσινές ασυναρτησίες... Αυτό έγινε Επειδή χθες είχα πιεί κάτι σφηνάκια πριν γράψω. Όντως τα σχόλια για τα τραγούδια αναφέρονταν στο Wishsides των Nightwish!
Όσο για το CD εννοούσα αυτό του Chris De Burgh που λες ότι είναι καλό να το ακούμε χαλαρώνοντας δίπλα στο τζάκι...
 






Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Starsailor - On The Outside



Το On The Outside είναι το τρίτο κατα σειρά άλμπουμ των Starsailor μετά τα εξαιρετικά επιτυχημένα Love Is Here και Silence Is Easy.Σε αυτή τους τη δουλειά ακολουθούν τα γνωστά για αυτούς μονοπάτια της βρετανικής ρόκ σκηνής,με τον χαρακτηριστικό ήχο και την φωνή του James Walsh.Προσωπικά καθότι φαν του συγκροτήματος το άλμπουμ ήταν αυτό ακριβώς που περίμενα να ακούσω.Δεν κουράζει στην ακρόαση ούτε έχει εξωφρενικά ανεβοκατεβάσματα.Για τους φίλους του Βρετανικού Ήχου το συνιστώ ανεπιφύλακτα...
 

Μηνύματα
804
Reaction score
1
PLAYING THE ANGEL

01 A Pain That I'm Used To
02 John the Revelator
03 Suffer Well
04 The Sinner in Me
05 Precious
06 Macro
07 I Want It All
08 Nothing's Impossible
09 Introspectre
10 Damaged People
11 Lilian
12 The Darkest Star



Δε θα επιχειρήσω να πω τη γνώμη μου για κάθε κομμάτι ξεχωριστά αν και η (γνωστή) ιδιαιτερότητα της μουσικής του group οδηγεί πολλές φορές σε τέτοιo δρόμο. :)
Γενικά λοιπόν πρόκειται για ένα πολύ αξιόλογο δίσκο που φαντάζει ακόμα καλύτερος μια που διαδέχεται το, όχι και με πολλές δάφνες, προηγούμενο "exciter".
Θα ακούσει κάποιος τραγούδια με δυνατό ρυθμό αλλά και ατμοσφαιρικά μέχρι και ένα (το track No2) που θυμίζει 'καθαρά' ΡΟΚ τραγούδι. Πάντως η ξεχωριστή ικανότητα των Depeche να σε ταξιδεύουν με τη μουσική τους υπάρχει έντονα και σε αυτό το δίσκο.
Οι καινούργιοι ήχοι κάνουν ξανά την εμφάνισή τους σε αρκετά κομμάτια με πολύ ευστοχία κατά τη γνώμη μου.
Για να πει κάποιος αγαπημένα κομμάτια σε κάποιο δίσκο (ειδικά των Depeche Mode) ίσως πρέπει να αφήσει να κυλίσει χρόνος αλλά νομίζω ότι το No5 (Precious) θα έχει κερδίσει ήδη τους περισσότερους (έχει βγει ήδη σε single). Τώρα για τους fun του είδους νομίζω ότι ΟΛΑ τα κομμάτια έχουν να πουν κάτι με εξαίρεση το Νο9. :|
Προσωπικά μου άρεσαν όλα. Ξεχώρισα, εκτός του Νο 5 τα Νο1(the best),Νο3, Νο4,Νο7 και Νο11 για το οποίο (No11) νομίζω πως θα γίνει και εμπορική επιτυχία μαζί με το Νο5.
Αυτά τα ολίγα. Οι τιμές είναι 16+ ευρώ ο δίσκος και 19+ ο δίσκος μαζί με ένα DVD bonus.
Καλές ακροάσεις...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top