Νέο μέλος, νέα ασχολία!

Μηνύματα
4
Reaction score
12
Οχι βεβαια δεν θα δουλεψει τιποτα με αυτον τον ενισχυτη και αυτα τα ηχεια.
Το μονο που μπορει να δουλεψει ειναι να μην χρησημοποιεις καθολου τον ενισχυτη και να συνδεσεις τα ηχεια με το sub και το DAC για να ακους τα ψηφιακα.
Περιμενεις και κατι παθητικα Polk, αυτα μπορεις να τα συνδεσεις στον ενισχυτη μαζι με το πικαπ και να εχεις δυο ξεχωριστα συστηματα.
Πιστεύεις οτι δεν θα δουλέψει? Θα μπορούσες να μου το αιτιολογήσεις σε παρακαλώ για να μου γίνει ξεκάθαρο, γιατι έχω δει και κάποια άλλα συστήματα με Ενεργά ηχεία συνδεδεμένα σε ενισχυτή με αυτόν εδώ το τρόπο που προανέφερα.
Ίσως να έχουν κάποια ιδιαιτερότητα που δεν φαινόταν στη φωτογραφία, ή μπορεί τα ηχεία να είναι συνδεδεμένα σε κάποια άλλη συσκευή. Θα ψάξω να δώ που την έχω αποθηκευμένη τη φωτογραφία και θα την ανεβάσω εντός των ημερών.

Αν η ντουλάπα περιέχει CD αντί για βινύλιο, αυτό είναι πρόβλημα για σένα;
Δεν νομίζω πως θα με πείραζε, δεν το έχω σκεφτεί η αλήθεια είναι.
Θεωρώ το βινύλιο οτι έχει μεγαλυτερό βάρος, έχει μια διαδικασία που απο μόνη της είναι-με το δικό μου σκεπτικό πάντα- πολύ ανώτερη απο το CD.

Όταν έρθει το καλώδιο, μπορείς να τραβήξεις βίντεο την ώρα της σύνδεσης και να το ανεβάσεις εδώ;
Με ήχο ή χωρίς?

Να, ελα, το τραβηξα εγω
<iframe src="https://giphy.com/embed/wCBwgqDAni0tRd1QNB" width="480" height="270" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="
">via GIPHY</a></p>
 

Μηνύματα
4
Reaction score
12
Οχι βεβαια δεν θα δουλεψει τιποτα με αυτον τον ενισχυτη και αυτα τα ηχεια.
Το μονο που μπορει να δουλεψει ειναι να μην χρησημοποιεις καθολου τον ενισχυτη και να συνδεσεις τα ηχεια με το sub και το DAC για να ακους τα ψηφιακα.
Περιμενεις και κατι παθητικα Polk, αυτα μπορεις να τα συνδεσεις στον ενισχυτη μαζι με το πικαπ και να εχεις δυο ξεχωριστα συστηματα.
Βίντεο είναι τελικά
 


Μηνύματα
265
Reaction score
311
Να πώ την αλήθεια μου κι εγώ, ήμουν αντί του πικάπ και δεν μπορώ να πω πως ειμαι υπέρ του τωρα, δεν με ενοχλει τοσο, ισως μπορω να πω πως το απολαμβανω κι ολας σαν απλα αλλο ενα ειδος μουσικης. Εβλεπα πολλους που το εκθειαζαν και ελεγα "ΤΙ ΦΑΣΗ;;" ημουν δυσαρεστημένος ακομη και με το πολυ-αγαπημενο απο ο,τι εχω δει πικαπ μου το thorens td160 που βρηκα μεταχρειρισμενο σε μετρια κατασταση και ειμαι σε κατασταση διορθοσης. Ειχα δοκιμασει αρκετες κεφαλες ποιο φτηνες αλλα ακομη και μια ποιο καλης ποιοτητας μιας συγκεκριμενης μαρκας, και αφου εκφρασα την απελπισια μου σε διαφορα ατομα, μου προτειναν να δοκιμασω μια αλλη μαρκα κεφαλης αλλα δεν περιμενα πως αυτο εφταιγε. Για αυτο πηγα κοιταζοντας για καινούργιο πικαπ, χωρις να βρω κατι που μου αρεσει στα λεφτα που ειχα ειχα μεινει και σκεφτομουν μου ηρθε πως τα "χαιενδ" πικαπ δεν ερχονται με κεφαλες οποτε ειπα, οκ ας παρω αυτη τη κεφαλη και αν μου αρεσει στον παρον πικαπ καλως, αμα οχι θα εχω ηδη κεφαλη για καινουργιο, οποτε με βαρια καρδια εδωσα τα λεφτα μη περιμενοντας πολλα, και περιμενοντας απογοητευση αλλα τελικα ηρθε και τεριαξε παρα πολυ καλα κατα την αποψη μου με το συγκεκριμενο πικαπ, ποια δεν με ενοχλει το πικαπ ουτε αυτοι που το υποστηριζουν. happy ending σε κατι σχεδον ανουσιο, αναρωτιεμαι αν ειναι καν υγιης να σκαω για κατι τετοιες βλακεις. Αλλα υποθετω ειναι μερος του χομπι.....
 
Last edited:

Μηνύματα
265
Reaction score
311
nevertheless που λενε συμφωνω οτι ειναι ενα σχεδον ασκοπα πανακριβο αθλημα και δεν θα το προτεινα ακομα και σε ενα φιλο μου που με ρωτησε του ειπα μακρια! Χαχα
 

gid

Μηνύματα
7.435
Reaction score
8.668
Ο φίλος, όπως απέδειξε πριν λίγο με τα περί "πολύ ανώτερης διαδικασίας", λειτουργεί με καθαρά συναισθηματικά κριτήρια οπότε τα (ορθο)λογικά επιχειρήματα πάνε περίπατο. Γούστο του και καπέλο του, που λένε.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.669
Μηνύματα
2.869.594
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top