Να μετρήσουμε <<λαμάκια>>;







PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Πετράν λόγω τιμής σου λέω...το πέρασα για αποκρυφιστικό συνθηματικό....:laugh:
τι διάλο....τόσο βρώμικο μυαλό έχω? :lol:
Ανακάλυψε τον κρυφό εαυτό σου με τη βοήθεια του avsite!!! :p
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Άμα δε μπορείς να το μετρήσεις (βλέπε ανικανότητα επιπέδου γιουμικ και ντιρακ) πάνε στον πιτερμενη να σου μετρήσει το λαμάκι σου.

Αν δε θες να δώσεις λεφτά σε ειδικό, αγόρασε κατευθείαν ένα σετ σούπερ λαμάκια των πολλών εκατοντάδων ευρώ, να έχεις "το κεφάλι σου ήσυχο".

Το πάνω ή το κάτω, δε ξέρω δεν απαντώ.
 
Last edited:

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Λοιπόν...

Έβγαλα τα πολύ λεπτά λαμάκια της ATC και έβαλα καλωδιάκια VDH D352, γυμνά, χωρίς ακροδέκτες.

Κόστος: Μισό μέτρο καλώδιο D352: 15 euro και μισή ώρα δουλειά.

Τα καλωδιάκια είναι ίδιος τύπος με το υπόλοιπο καλώδιο που συνδέει τα ηχεία με τον ενισχυτή (VDH D352 Hybrid).

Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι «ακούω» διαφορά από τα λαμάκια, αλλά δεν...

F5846F45-4557-4465-957E-B34B77EA6B70.jpeg
 


Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Από το αφρολεξ που καθετε το καλώδιο για να μην πατάει κάτω κ κρυώσει ακούγετε καμία διαφορά?? :)
Φιλικά
Αυτά τα ‘βαλε η κυρία που μου καθαρίζει, για να περνάει εύκολα το swiffer από κάτω!

Είναι ηλικιωμένη και δε μπορεί να σκύβει να σηκώνει τα καλώδια!

5C2E1AC5-BF09-46B9-9C67-A37787EC18D2.jpeg
 

Μηνύματα
760
Reaction score
949
Ωπααααα ιδεααα για την κυρά Γιωργιααα, κ της είχα φαη την πίστη κάθε φορά να μην ακουμπάει εκεί.Θενκιουυυ για το τιπ :)
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Και μια άλλη εξομολόγηση...
"Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις είναι εντελώς συμπτωματική" που λένε και στις ταινίες...
View attachment 171141

Και η δήλωση του άρχοντα...
View attachment 171145
Όσο αφορά τον πρώτο που τον έπιασε ο κοστολογικός πόνος που για να φας ένα πιάτο του μπορεί να θες και κάνα χιλιάρικο απλά για να δοκιμάσεις όχι να χορτάσεις, καλύτερα να κοιτάξει την καμπούρα του.

Το αριστερό κανόε καγιάκ κάνει όσο ένα kimber 1016 το δεξί πρέπει να δώσεις ένα νεφρό για να γευτείς αυτό το πράμα.

D497C94C-2B5A-4FBF-830F-87CE307EA954.jpeg


Όσο αφορά τον δεύτερο λέει την αλήθεια το τι σημαίνει χαιφιντελιστας είναι ο ορισμός, αν θέλω να ακούω κάτι να νιαουρίζει παίρνω τρανζιστοράκι
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Όσο αφορά τον πρώτο που τον έπιασε ο κοστολογικός πόνος που για να φας ένα πιάτο του μπορεί να θες και κάνα χιλιάρικο απλά για να δοκιμάσεις όχι να χορτάσεις, καλύτερα να κοιτάξει την καμπούρα του.

Το αριστερό κανόε καγιάκ κάνει όσο ένα kimber 1016 το δεξί πρέπει να δώσεις ένα νεφρό για να γευτείς αυτό το πράμα.

View attachment 173695

Όσο αφορά τον δεύτερο λέει την αλήθεια το τι σημαίνει χαιφιντελιστας είναι ο ορισμός, αν θέλω να ακούω κάτι να νιαουρίζει παίρνω τρανζιστοράκι
Καλά μια ζωή τέτοιος ήσουν , τώρα θα αλλάξεις?
Ειλικρινά δεν έχω λόγια , καλύτερα για σένα βέβαια.
Ομως να ξέρεις όλη αυτή αυτή η εγωπάθεια και η υποτιθέμενη χλίδα , κάποια στιγμή σου βαράνε τον εγκέφαλο. Ε?
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Καλά μια ζωή τέτοιος ήσουν , τώρα θα αλλάξεις?
Ειλικρινά δεν έχω λόγια , καλύτερα για σένα βέβαια.
Ομως να ξέρεις όλη αυτή αυτή η εγωπάθεια και η υποτιθέμενη χλίδα , κάποια στιγμή σου βαράνε τον εγκέφαλο. Ε?
1E5C6025-1567-478A-803A-E68DF0A5A259.jpeg

Ομως να ξέρεις όλη αυτή αυτή η εγωπάθεια
Καθρέπτη έχεις σπίτι κοίτα θα δεις έναν άλλο εγωπαθή
 



Μηνύματα
320
Reaction score
91
Επειδή διαβάζουν και άνθρωποι που δεν έχουν παραισθήσεις όλα αυτά με τα καλώδια με το αν έχει το Ποντεσιομετρο τηλεκοντρόλ η τα καλώδια να είναι 50εκατοστά για μένα είναι αστεία.Να τα καταργήσουμε όλα λοιπόν να μην μπορείς εχουμε ούτε διακόπτη ούτε ρελέ ούτε μπριζα....κατευθείαν από την κολώνα.Σιγουρα τα νούμερα στο πολύμετρο είναι αντικειμενικά αλλά μεχρι εκεί.Την ίδια ώρα δείχνει ένα Q&Q με ένα omega άσε που το όμορφα αν είναι αυτόματο χάνει και 5 λεπτά το μήνα!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.296
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top