Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Μηνύματα
12.478
Reaction score
14.641
Πλανάσαι πλάνη οικτρά. 8-)

Υ.Γ.: Κι αυτό που ακολουθεί, συμφωνικό είναι...:sneaky:

Septic Flesh - Infernus Sinfonica MMXIX

Επιφυλλάσομαι να τα ακούσω όλα και να σου πω εάν κάποια απο αυτά είναι συμφωνικά. Πρώτα απο όλα δεν έχουν μελωδία ούτε λυρισμό αλλά και καθαρά τεχνικά να το δούμε δεν είναι συμφωνικά. Πεταχτά που άκουσα δεν είναι συμφωνικά αυτά, απλώς η ορχήστρα παίζει μέρη απο τον ρυθμό της μουσικής κυρίως ή άντε απο κάποια όργανα (π.χ. κιθάρα) , ε και συμπληρώνουν και μερικά μέρη δικά τους φαντάζομαι για να το "κάνουν" δήθεν συμφωνικό το άκουσμα. (δεν τα ξέρω τα τραγούδια για να σου πω ποιά μέρη προστέθηκαν στο αρχικό σκόρ , αλλά αυτή είναι η εντύπωση μου ότι συνέβη). Υπάρχουν κομμάτια είτε ρόκ, είτε ποπ κλπ που γράφονται απο την αρχή με λογική άλλη εαν είναι να μπορούν να παιχτούν απο συμφωνική ορχήστρα.

Πιο πολλά στον Κο Χρήστο που ξέρει να στα πεί επιστημονικά και έχει γνώσεις μουσικής.
 

Μηνύματα
12.478
Reaction score
14.641
Ή και να το θεωρήσουμε (για λόγους καθαρά τύπικους) συμφωνικό , για εμένα δεν είναι καλό συμφωνικό ή αντιπροσωπευτικό του είδους.

Να μου πείς είναι τα άλλα ? .... ναι μερικά περισσότερο, μερικά λιγότερο. Έτσι το ονομάζουνε απλώς σαν είδος.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Αντί να ακούς μουσική, είσαι μέσ' την κριτική. Ανικανοποίητος και παραπονιάρης, συνέχεια. Νησάφι μωρ' αδερφάκι μου...

Άντε, άκου το "Lingua Mortis" από Rage.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Είμαι στην Πωγωνιανή το χωριό της γυναίκας δεν μπορώ να ακούσω ότι βαζεται μαζεύω πατάτες και αύριο ρηγανη
 

Μηνύματα
12.478
Reaction score
14.641
Αντί να ακούς μουσική, είσαι μέσ' την κριτική. Ανικανοποίητος και παραπονιάρης, συνέχεια. Νησάφι μωρ' αδερφάκι μου...

Άντε, άκου το "Lingua Mortis" από Rage.
Ακούω, ακούω, απλώς να κάνω πλάκα, έτσι για να λέμε κάτι. Εξάλλου είμαι σε αποχή, όπως έγραψα, είχα ακούσει πολυ τελευταία και είχα πήξει. Οπότε είμαι σε διάλειμμα. Δεν έχουν σημασία όλα αυτά. Λόγια του αερα είναι. ¨οτι γουστάρεις να ακούς, αυτό μετράει. Σιγα μην δικαιολογείσαι και εσυ και όλοι μας.

Να βλ΄πεω που πειράζεστε εσείς και λέω να συμμετέχω και εγω χα χα. Εαν μιλήσετε για κάτι άλλο, θα πω και εγω άλλο. :D
 

















Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.555
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top