Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου








Μηνύματα
12.371
Reaction score
14.582
θέλει subs αυτό... θα την παλέψει ο Mr @thva ? :p
Ότι ακούσουμε βρε wnet, ότι δεν ακούσουμε δεν πειράζει, καλή καρδιά. :D Τα room modes νάναι καλά.:D
Βρήκες τώρα και τον άνθρωπο να πολυσκάει. :D

Τι είναι το sub ;
 







Μηνύματα
1.726
Reaction score
2.462
Ότι ακούσουμε βρε wnet, ότι δεν ακούσουμε δεν πειράζει, καλή καρδιά. :D Τα room modes νάναι καλά.:D
Βρήκες τώρα και τον άνθρωπο να πολυσκάει. :D

Τι είναι το sub ;
Χωρίς sub και music ferrari που πας ωρέ Θανάσ;
 

Μηνύματα
12.371
Reaction score
14.582
Χωρίς sub και music ferrari που πας ωρέ Θανάσ;
¨Άκου τώρα, μιας και εδώ είμαστε μεταξύ φίλων. :)
Όσο συνεχίζετε να μιλάτε για χαμηλά, μεσαία, υψηλά .... δεν ακούτε μουσική. Ακούτε Professional Hi FI, Hi FI, άντε Hi End.
Όταν ακούσετε μουσική απο το σύστημα σας , δεν θα ξαναμιλήσετε για συχνότητες. Δεν θα μπορείτε, δεν θα σας βγαίνει κάν να μιλήσετε για αυτές, θα είναι ανύπαρκτο θέμα για εσάς. Επίσης θα σταματήσετε να ασχολείστε με το χόμπι. Επειδή το audio όμως σας θέλει πελάτες, δεν θα βγάλετε ποτέ άκρη, εκεί που φροντίζουν να βαδίζετε.
 

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Καλησπέρα,
χθες με έφερε ο δρόμος μου στα Ιωάννινα και είπα να επισκεφτώ τον φίλτατο "Μαέστρο" του avsite, τον Master of Diffusion Christos77 και την περίφημη Musik Verein Ioannina (TM), την περίφημη πια αίθουσα που έχει το προνόμιο να διευθύνει επί πολλά έτη.
Παρόλο που μέχρι χθες, δεν είχα τη χαρά να τον έχω συναντήσει, ο Master και η φιλόξενη σύζυγός του με υποδέχτηκαν με χαρά στην οικία τους που γειτνιάζει για όσους γνωρίζουν με την Musik Verein Ioannina (TM). Με λίγα λόγια, η βραδιά εξελίχτηκε σε εμπειρία πρωτόγνωρη γεμάτη μουσική, αφηγήσεις και εξιστορήσεις που άγγιξαν ποικιλία θεμάτων όπως την εθνομουσικολογία, την ιστορία της μουσικής, την ιστορία της πατρίδας μας, και της Ηπείρου κλπ που συνοδεύτηκαν από εκλεκτά εδέσματα και τυριά Πωγωνίου και το υπέροχο τσίπουρο ντεμπίνας ειδική παραγωγή του Master από σταφύλι Ζίτσας...
 
Last edited:


Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Δεν πρόκειται να απαριθμήσω τους εξοπλισμούς της Musik Verein Ioannina (TM), άλλωστε μέσα από το παρόν νήμα ο Christos77 έχει κάνει παρουσίαση, μόνο να πω ότι είχα την τιμή να δω από κοντά κάποιους εξοπλισμούς και διατάξεις ηχητικής φροντίδας για τους οποίους εκκρεμεί ξ κατοχύρωση "διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας" LOL8-)
Υπό την .... επήρεια του τσίπουρου ντεμπίνας, άκουσα με ενδιαφέρον τον Master να αναφέρεται στην ιστορία την μουσικής Ανατολικής και ευρωπαϊκής από το 500 μέχρι και τον 20 αιώνα, Δωρική κλίμακα, κύριος τρόπος, αρχαία ελληνική, βυζαντινή, ύστερου μεσαίων, γρηγοριανού μέλους, αναγέννηση, μπαρόκ, κλασσική.
Ο christos77 είναι πηγή ανεξάντλητης γνώσης όχι μόνο στη μουσική, αλλά και την ιστορία, την πολιτική, το τσιπουράκι (και τις γυναίκες κλπ)
 
Last edited:



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.144
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top