Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Κι εγω ολδυ μου με τσι συχρονους, προκλασικους, κλασικους, μετακλασικους
ακομα και γουιζικους ακουω αν εχουν τετοια θεματα :geek: 🥃 :party::drinks::sneaky:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Ανοιχτά, κοινωνικά, διαχυτικά. Διάχυση θέλουν.
Χρήστο, δεν ξέρω τι θα κάνεις, φιάσε μιαν ιστορία με μπόλικο μυστήριο, μα και μπόλικους επιστημονικούς όρους, να την πουλήσεις στον μπρόεδρα ακριβά, να πα να πάρεις τα Μάγκυς του Εάρ, μαζί με τα Ενκόρ, ν' ακούσεις συμφωνικά να το φχαριστηθείς. Να ρθω κι εγώ που είμαι κάπως κοντά, ν' ακούσω επιτέλους τέτοια πλάναρς οδηγημένα με το σωστό χαλινάρι. :geek::drinks::party:
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
μια ερωτηξη προς επαιοντες και οχι μονο
χτες ημουν με τον προεδρα της ΕΒΙ θεμα: ηλεκτροδυναμικα ηχεια ανοιχτης μπαφλας
ψηνεται ο προεδρας να σιαξη, εκει που κολλησαμε ειναι τι θελουν απο πισω αυτα τα ηχεια
απορροφηση η διαχυση
2-2,5 μετρα αερα θελουνε για να μην εισαι αναγκασμενος να βαλεις κατι συγκεκριμενο για να λυσεις ενα μεγαλο προβλημα που μπορει να προκυψει.
Και 1-1,5 απο τους πλαϊνους. Και ψηλοταβανος, θετικο θα ειναι.
Και πολυ απορροφηση πισω σου.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Ανοιχτά, κοινωνικά, διαχυτικά. Διάχυση θέλουν.
Χρήστο, δεν ξέρω τι θα κάνεις, φιάσε μιαν ιστορία με μπόλικο μυστήριο, μα και μπόλικους επιστημονικούς όρους, να την πουλήσεις στον μπρόεδρα ακριβά, να πα να πάρεις τα Μάγκυς του Εάρ, μαζί με τα Ενκόρ, ν' ακούσεις συμφωνικά να το φχαριστηθείς. Να ρθω κι εγώ που είμαι κάπως κοντά, ν' ακούσω επιτέλους τέτοια πλάναρς οδηγημένα με το σωστό χαλινάρι. :geek::drinks::party:
επαε ειναι ειναι πολυ αγριοι χαιενταδες Σταυρο αν ερθεις θα σου βαλω ΑΑΑ πχιοτητα να ακουσεις
2-2,5 μετρα αερα θελουνε για να μην εισαι αναγκασμενος να βαλεις κατι συγκεκριμενο για να λυσεις ενα μεγαλο προβλημα που μπορει να προκυψει.
Aki δεν εχει τοσο χωρο πισω το πολυ 50 εκ η γνωμη σου ειναι απορροφηση; για πισω απ τα ηχεια;
 
Last edited:

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Aki δεν εχει τοσο χωρο πισω το πολυ 50 εκ η γνωμη σου ειναι απορροφηση; για πισω απ τα ηχεια;
Με 50 εκ και να σου χαρισουνε διπολο, το πουλας.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Aki ο προεδρας προσανατολιζεται σε μεγαλη μπαφλα στα πλαγια , δεν εχει θεμα , :) πισω ομως εχει:thumbsdown: το θεμα ειναι πως ακουγεται το 15 αρι σε ανοιχτη μπαφλα, εστω και αν ειναι ενα μιση επι εναμιση μετρα
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Aki ο προεδρας προσανατολιζεται σε μεγαλη μπαφλα στα πλαγια , δεν εχει θεμα , :) πισω ομως εχει:thumbsdown: το θεμα ειναι πως ακουγεται το 15 αρι σε ανοιχτη μπαφλα, εστω και αν ειναι ενα μιση επι εναμιση μετρα
Αμα ειναι να εχεις μεγαλη μπαφλα και απορροφηση απο πισω, καν´το εντοιχισμενο κατευθειαν να εισαι αρχηγος.
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Μακαρι να μπορουσε αλλα δεν γινεται
Οπως και να εχει, σε 50 εκ, για ποια διαχυση μιλαμε?
Μονο να γεμισεις απορροφηση μπορεις, για να παιξει... κατι.
Ενταξει, οτι και να κανεις αμα του βαλεις Πανουσάκο, Πανουσάκο θα παιξει.;)
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Με τέτοια απόσταση από τον τοίχο, η καλύτερη δυνατή λύση είναι κουτί με καρδιοειδη λοβό, εφόσον δε μπορείς εντοιχισμένο.

Το ξεχνάς το δίπολο. Εντελώς.

Το δίπολο θέλει μίνιμουμ 1,3 μ από τον τοίχο, και ιδανικά το διπλάσιο.

Στο 1,3 που λέω, θέλει από πίσω 40-50cm υλικά. Δηλαδή το ντουβαρι θα απέχει 1,7-1,8μ από το ηχείο. Αυτό είναι το απολύτως μίνιμουμ. Ειδάλλως δεν.

Για τσίπουρα είστε, τα δίπολα σας μάραναν..
 
Last edited:



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Δημητρη πισω τοιχο εννοω πισω απο τα ηχεια
Μην ψεύδεσαι, είναι αμαρτία. Θα πας στην Κόλαση κι εκεί θα σε περιμένω..
με την μουσικη που ακουω εγω δεν υπαρχει περιπτωση να παω στην κολαση
αδικα θα με περιμενης .Αν βεβαια η κολαση εχει τετοια θεματα μπορει να περναω για κανα καφε:beach::lol::prankster:🐰
 
Last edited:



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
εσυ εισαι νεο παιδι, αν εννοουμε απ εκει που καθομαστε σουιτ σποτ λεγεται στα ελληνικα ΟΚ
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μπροστά τοίχος ειναι αυτός που βλέπουμε. Δηλαδη ο πίσω απο τα ηχεία τοίχος.

Πίσω τοίχος είναι αυτός που δεν βλέπουμε. Δηλαδη ο πίσω απο μας. Δηλαδη αυτός που βλέπουν τα ηχεία, ο μπροστα απο τα ηχεία τοίχος.

(Μπερδευτικό πολύ)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Μπροστά τοίχος ειναι αυτός που βλέπουμε. Δηλαδη ο πίσω απο τα ηχεία τοίχος.
Όλοι οι τοίχοι έτσι είναι.
Πίσω από ηχεία.

Μπερδεύεσαι Ντοκ.

:party:

Γι'αυτό οι τοίχοι πρέπει να κρύβουν ηχεία μέσα τους, ή αλλιώς, τα ηχεία να μπουν στους τοίχους μέσα και (σημαντικό) να μη φαίνονται κιόλας.

Σε όλους τους τοίχους, και στο ταβάνι, και λογικά και στο δάπεδο, το κατωκάναλο το σωστό έτσι θέλει.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top