Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου





christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
τι μας δειχνει αυτο το γραφημα μρε συμφορουμητες;; ειμαι περιεργος να μαθω :sneaky:
δεν ξερω για αυτο ρωταω τους Μαστορες:)
capturet στην ιγγλετερα λεει ;)
 
Last edited:





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
REW - υποενότητα Impulse - πατάς το εικονίδιο Limits και στο παραθυράκι που εμφανίζεται βάζεις τις τιμές όπως φαίνονται :
1635095277841.png


Πατώντας την εντολή Apply Settings ενδεχομένως να προκύψει παράσταση όπως η παρακάτω :
1635095457780.png


Η συγκέντρωση στη δεξιά πλευρά οφείλεται εδώ στο επιλεγμένο βήμα υποδιαιρέσεων επί του οριζόντιου άξονα...Σε ανάλογη περίπτωση θα πρέπει να γίνουν περαιτέρω ενέργειες...Πατάς το εικονίδιο φακού κάτω τέρμα δεξιά εντός του πλαισίου για να σου επεκτείνει μεγεθύνοντας την παράσταση προς την αριστερή μεριά :
1635096157051.png


Τέλος για πλήρες κεντράρισμα ώστε να φτάσει γύρω στα 40 msec ο οριζόντιος άξονας,μπορείς να πατήσεις το εικονίδιο Scrollbars και να μετακινήσεις με τα βελάκια στα άκρα όσο θα χρειάζεται τη μπάρα που θα εμφανιστεί στο κάτω οριζόντιο τμήμα:
1635096373418.png


Με την ολοκλήρωση του κεντραρίσματος,ξαναπατάμε Scrollbars,ώστε να κλειδωθεί σε αυτή τη θέση η παράσταση διώχνοντας τη μπάρα.Τότε θα μπορείς με τους μικρούς φακούς μεγέθυνσης-σμίκρυνσης κάτω δεξιά να εκτείνεις τον άξονα του χρόνου σε επιθυμητές θετικές τιμές για το εκάστοτε χρονικό περιθώριο.

Κάνε το και δείξε την παράσταση...
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Περιμένοντας πως και πως να το κάνεις,μπορώ να εξομολογηθώ και μια μικρή ΄΄αμαρτία΄΄ από μέρους μου...Η τελική οθόνη στην παράσταση του REW γίνεται να εμφανιστεί και σε ένα μονάχα βήμα,επιλέγοντας κατευθείαν στο πλαίσιο που ανοίγει από το εικονίδιο Limits τιμές -0,002 στο χωρίο Left s και 0,040 στο χωρίο Right s...Ήθελα όμως να εξοικειωθείς οπωσδήποτε με τη χρήση των φακών μεγέθυνσης-σμίκρυνσης και των Scrollbars ,κατά τρόπον ώστε να γίνεται άμεσα έκταση και σύμπτυξη στην κλίμακα εφόσον θα ήταν ζητούμενο...
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Κε Χρήστο, χαίρομαι πολύ που βλέπω τον Μπούτια να σε βοηθάει. Μην κολλάς στα Αγγλικά (λέξεις) ... ο Μπούτια θα ξέρει πότε να σου εξηγάει τη βαθιά σημασία - ανάλυση τους στο μέλλον, όταν πρέπει και όποτε χρειάζεται. Και εσύ να τον ρωτάς .... άσχετα με το τι σχολιάζουμε εμείς. Εαν κάποιος σχολιάσει κάτι που θα σε μπερδεύει, εσύ θα περιμένεις τον Μπούτια να ¨ξεκαθαρίζει" το τοπίο και μετά θα ρωτάς πάλι αυτόν.

Capturet είναι μάλλον captured (αιχμαλώτισε και αποτύπωσε σε διάγραμμα).
Limits είναι τα όρια (πάνω κάτω) που θέτεις σε mseconds για να σου δείξει εστιασμένα το γράφημα.
Apply settings σημαίνει ότι δίνεις εντολή να εφαρμoστούν -κλειδώσουν, οι εντολές σου (στη συγκεκριμένη πeρίπτωση τα όρια 0.1 εως - 0.4 δευτερόλεπτα).

Καλή συνέχεια.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Μα ειμαι μαθητης του Μεσιε Μπουτια :hi:
Τωρα τελειωσα της ξυλινες αιχμες 20 ποντους
Και μετα μελετη στα γραφομενα του Μεσιε Μπουτια :) :drinks:
Ελπιζω να τα κατανοησω θα εχω και βοηθεια εκ Θεσσαλιας ΚΑΙ Θρακομακεδονιας;):sneaky:
 
Last edited:

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Μα ειμαι μαθητης του Μεσιε Μπουτια :hi:
Τωρα τελειωσα της ξυλινες αιχμες 20 ποντους
Και μετα μελετη στα γραφομενα του Μεσιε Μπουτια :) :drinks:
Ελπιζω να τα κατανοησω θα εχω και βοηθεια εκ Θεσσαλιας ΚΑΙ Θρακομακεδονιας;):sneaky:
Ωραία.
 

P

panag 505

Guest
Bernard Haintik: χαρακτηρίζει ως Rolls Royce το σύστημα του αποτελούμενο (σε μεγεθυντικό φακό) από Quad, αλήθεια τα δικά σου ακόμα με μεγεθυντικό φακό τα βλέπεις;

247958141_10158741820183095_844302021351573097_n.png
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...
Capturet είναι μάλλον captured (αιχμαλώτισε και αποτύπωσε σε διάγραμμα).
Limits είναι τα όρια (πάνω κάτω) που θέτεις σε mseconds για να σου δείξει εστιασμένα το γράφημα.
Apply settings σημαίνει ότι δίνεις εντολή να εφαρμoστούν -κλειδώσουν, οι εντολές σου (στη συγκεκριμένη πeρίπτωση τα όρια 0.1 εως - 0.4 δευτερόλεπτα).

Καλή συνέχεια.
Του αναφέρω τις ονομασίες στα Αγγλικά επειδή έτσι εμφανίζονται στα αντίστοιχα χωρία του REW...Σημειωτέον ότι με όσα αναφέρθηκαν θα έπρεπε να είχε ήδη δημοσιεύσει παράσταση Κρουστικής υπό δόκιμη κλίμακα...

Επόμενο βήμα...Στην παράσταση Κρουστικής στο κάτω από τον κύριο πίνακα λευκό περιθώριο όπου δείχνει τις διαθέσιμες εναλλακτικές καμπύλες να έχει τσεκαρισμένα μονάχα το πρώτο τετραγωνάκι που βρίσκεται άνω αριστερά και το τελευταίο ευρισκόμενο κάτω δεξιά όπως φαίνεται στην επόμενη απεικόνιση:
1635175283261.png


Υπό μεγέθυνση το κάτω πλαίσιο :
1635175369707.png
 
Last edited:


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
ΑΑΑΑ....... Σιγα σιγα, καζαν καζαν , στεπ μπαι στεπ:hi: οπως λεει και ο Θρακομακεδον:gamer:
Και ο ετερος εκ ανατολικης Θεσσαλιας :sneaky:
Αρκεί να μην κάνεις την παράθεση δόκιμης κλίμακας...καζάν ντιπί.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top