Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
IMG_20211025_165733.jpg

οπισθεν του σεταπιου :sneaky:
IMG_20211022_221003.jpg

εμπροσθεν του σεταπιου σημερα επιτελους τελος με της αιχμες :sneaky:
IMG_20211025_165709.jpg
IMG_20211025_165709.jpg

τωρα πως μπηκαν δυο φωτος δεν ξερω
Αυτα ειναι πολυμπριζα ιδιοκατασκευης Κοριαν , και οχι σαν τα χρεπια του χερ ντοκτορ :drinks: :gamer:
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Αυτα ειναι πολυμπριζα ιδιοκατασκευης Κοριαν , και οχι σαν τα χρεπια του χερ ντοκτορ :drinks: :gamer:
ξεχασα να αναφερω γιατι δυο πολυμπριζα το ενα για τα ψηφιακα το αλλο για αναλογικα, εννοειται με θκιατς γραμμη απο τον πινακα και θεμελιακη και πριβε :sneaky: γειωση αντισταση 09ομ ΝΑΙ χερ ντοκτορ ειμαι χαιεντας:drinks:
Για καλωδια ρευματος εξυπακουεται καλωδιο ΔΕΗ απ την κολωνα μεχρι το σεταπιον :sneaky:
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
ειμαι χαιεντας
Για την ακρίβεια προσπαθείς να ισορροπήσεις στην κορυφή ενός τετράεδρου όπου (εκτός της βάσεως) η μία πλευρά είναι "στουντιακές πρακτικές" ή άλλη "χαϊεντάδικες συνήθειες" και η τρίτη "δύναμη του ΡΑ"...
Φρόντισε να μη σου καρφωθεί τίποτα όπως θα πέφτεις στη μία από τις τρεις πλευρές :p :p :p
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
ΑΑΑΑ....... Σιγα σιγα, καζαν καζαν , στεπ μπαι στεπ:hi: οπως λεει και ο Θρακομακεδον:gamer:
Και ο ετερος εκ ανατολικης Θεσσαλιας :sneaky:
Μπράβο, μπράβο μεγιά και οι καινούργιοι πιο βαθείς διαχυτές, ωραία και τα πολύμπριζα και όλα.

Πότε λές να κάνεις μια προσπαθεια, να παραθέσεις το διάγραμμα με την κλίμακα που σου ζήτησε ο Μπούτια ? Εύκολο θα είναι για σένα, θα δείς.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Για την ακρίβεια προσπαθείς να ισορροπήσεις στην κορυφή ενός τετράεδρου όπου (εκτός της βάσεως) η μία πλευρά είναι "στουντιακές πρακτικές" ή άλλη "χαϊεντάδικες συνήθειες" και η τρίτη "δύναμη του ΡΑ"...
Φρόντισε να μη σου καρφωθεί τίποτα όπως θα πέφτεις στη μία από τις τρεις πλευρές

 



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Σταυρο: :sneaky: το ειδα και εγω δεν ξερω γιατι δεν πεζνε μπορει να μου εκανε βουντου ο κ. Μαρκου
Ναι ζήλεψε τα πολύμπριζα και την ¨καλή" γείωση 0.9 Ωμ :) (που είναι οι καλές εποχές που ήταν στην ΕΥΔΑΠ και είχαμε 0.1 Ωμ).
 



Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Ναι ζήλεψε τα πολύμπριζα και την ¨καλή" γείωση 0.9 Ωμ :) (που είναι οι καλές εποχές που ήταν στην ΕΥΔΑΠ και είχαμε 0.1 Ωμ).
Ναι ζήλεψα σίγουρα την καλή γείωση , μιάς και μου είναι εντελώς αδιάφορη .
Και η δικιά μου γείωση μιά χαρά πριβέ είναι.
Δεν ασχολούμαι φυσικά , διότι τα sansui, denon και ότι άλλο έχω πλην του JBL δεν φέρει γείωση .
Σιγά ρε μην είχαμε 0,1 ωμ γείωση με την ευδαπ. Τα θες και τα λες ή σου ξεφεύγουν?
Με την ευδαπ , τα μισά σπίτια και βάλε ήταν αγείωτα.
 




Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Για την ακρίβεια προσπαθείς να ισορροπήσεις στην κορυφή ενός τετράεδρου όπου (εκτός της βάσεως) η μία πλευρά είναι "στουντιακές πρακτικές" ή άλλη "χαϊεντάδικες συνήθειες" και η τρίτη "δύναμη του ΡΑ"...
Φρόντισε να μη σου καρφωθεί τίποτα όπως θα πέφτεις στη μία από τις τρεις πλευρές :p :p :p
Δε νομίζω να υπάρχει κίνδυνος. Μόλις τελειώσει μαζί του ο Μπούτια, θα του έχει μάθει μέχρι και να φτιάχνει IIR minimum phase φίλτρα απο το REW και να μην έχει ανάγκη και κανένα άλλο πρόγραμμα :)

1) Ο χώρος ήδη ενδύκνειται και είναι έτοιμος "στουντιακά" με καλό treatment, 2) τα ηχεία του θα τα κάνει να παίζουν, το κατα δύναμιν, σαν υψηλού επιπέδου Hi End (μόλις τελειώσει) και θα ικανοποιηθούν και οι "χαινενταδικές" συνήθειες - στόχοι και 3) θα διατηρηθεί και μάλιστα θα ενισχυθεί και η δύναμη του PA.

Απλώς να θυμηθούνε όταν πάρουν τις μετρήσεις να φύγουν απο εκεί το μικρό τραπεζάκι , το σκαμπό που είναι στο πεδίο εκπομπής των ηχειών και η πολυθρόνα να μην χρησιμοποιηθεί σαν "βαση" να μπεί το μικρόφωνο και αρπάξει ανακλάσεις που θα ενσωματωθούν σε κανά φίλτρο και μετά θα έχουμε περίεργα και πιθανόν κακά αποτελέσματα στην off axis ακτινοβολία των ηχείων, εάν και με τόσο διάχυση και πλάι ειδικά και αυτό θα το "γλυτώσει".

Ο καλύτερος θα γίνει ο Κος Χρήστος. (ξεκίνα καζάν καζάν, λάνγκσαμ λάνγκσμαν). :) Θα τρίβετε τα μάτια σας. (θα αναγκαστεί να πάρει και κανέναν πυροσβεστήρα εκει μέσα, μην τον ματιάσουνε φτού φτού).
 
Last edited:

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
τα ηχεία του θα τα κάνει να παίζουν, το κατα δύναμιν, σαν υψηλού επιπέδου Hi End (μόλις τελειώσει) και θα ικανοποιηθούν και οι "χαινενταδικές" συνήθειες - στόχοι και 3) θα διατηρηθεί και μάλιστα θα ενισχυθεί και η δύναμη του PA.

. :)
Nαι τέτοια λέγε του εσύ , να πάρουν κι άλλο τα μυαλά του αέρα και να μας λέει ότι έχει χαιεντοηχεία. :rofl:
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
1) Ο χώρος ήδη ενδύκνειται και είναι έτοιμος "στουντιακά" με καλό treatment, 2) τα ηχεία του θα τα κάνει να παίζουν, το κατα δύναμιν, σαν υψηλού επιπέδου Hi End (μόλις τελειώσει) και θα ικανοποιηθούν και οι "χαινενταδικές" συνήθειες - στόχοι και 3) θα διατηρηθεί και μάλιστα θα ενισχυθεί και η δύναμη του PA.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.294
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top