Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Ακολουθησα οτι μου υποδειξατε στα προ προηγουμενα ποστ:hi:
Αλλα εχω δρομο ακομα, λιγο να μετακινω τα ηχεια αλλαζουν τα παντα ουαου;)
Η μετρηση ειναι χωρις καμμια διορθωση και εκτος το BEHRINGER DEQ 24/96
Υπολογιστης,behringer u-phoria umg 404hd , yamaha mg10 κονσολα
Και το περιεργο των περιεργων τελικος ενισχυτης NAD 916 MULTI CHANNEL AMLIFIER!!!
Γεφυρωμενος πεζουν μονο τα δυο καναλια 100w
Επιτελους βρηκα μεταφραση στα ελληνικα το REW τωρα θα δει τι θα παθει ο χερ ντοκτορ που θα μορφωθω, τωρα παω στην πρωτη δημοτικου, θα καθησω δυο χρονια στην ταξη να τα μαθω καλα:hi::drinks:ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΕΙ ΤΟ ΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 160 HZ δεν αλλαζει το υποβαθυφωνο εχει εισοδο, εξοδο 40- 160 δεν μπορω να κανω τιποτα απολυτος σε οτι αφορα το κροσσαρισμα
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Το γραφημα που ανηρτησα τα ηχεια απεχουν απο τους πλαγιους τοιχους 10 εκ απο της ξυλινες αιχμες των 20 εκ και απο τον πισω τοιχο με της τρουπες- βιβλιοθηκη 70 εκ
Εχω κανει και μετρηση μονο τα υποβαθηφωνα να την αναρτησω;;
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Last edited:





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
View attachment 230708
Το σεταπιον του γενικου γραμματεα της ΕΒΙ Ιωαννινων ;) ;):gamer:
Να μας δείξεις και από αυτό λήψεις...Η οθονίτσα πάντως δεν παίζεται...Home Cinema με...κυάλια ή τηλεσκόπιο,λέμε...:):roflmao:

...
Και το περιεργο των περιεργων τελικος ενισχυτης NAD 916 MULTI CHANNEL AMLIFIER!!!
Γεφυρωμενος πεζουν μονο τα δυο καναλια 100w
Επιτελους βρηκα μεταφραση στα ελληνικα το REW τωρα θα δει τι θα παθει ο χερ ντοκτορ που θα μορφωθω, τωρα παω στην πρωτη δημοτικου, θα καθησω δυο χρονια στην ταξη να τα μαθω καλα:hi::drinks:ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΕΙ ΤΟ ΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 160 HZ δεν αλλαζει το υποβαθυφωνο εχει εισοδο, εξοδο 40- 160 δεν μπορω να κανω τιποτα απολυτος σε οτι αφορα το κροσσαρισμα
Εδώ είναι που την παθαίνεις ολίγον τι...Πρώτα θα έπρεπε να έχεις αποκτήσει πολυκαναλικό...προ.:sneaky:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Μπα δεν είναι σινεματζήδες αυτοί :p για να διαλέγει μουσικές καλή είναι!
Δεν υπαρχει σινεματζης στην ΕΒΙ Ιωαννινων αν εμφανιστει κανεις θα διαγραφη παραυτα :lol:
Ειμαστε χαιενταδες βεριταμλ:gamer:
 
Last edited:


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131

Christos Dafopoulos

πριν από 2 έτη
" Το ζεϊμπέκικο είναι κλειστός χορός, με οδύνη κι εσωτερικότητα. Δεν απευθύνεται στους άλλους. Ο χορευτής δεν επικοινωνεί με το περιβάλλον. Περιστρέφεται γύρω από τον εαυτό του, τον οποίο τοποθετεί στο κέντρο του κόσμου. Για πάρτη του καίγεται, για πάρτη του πονάει και δεν επιζητεί οίκτο από τους γύρω. Τα ψαλίδια, τα τινάγματα, οι ισορροπίες στο ένα πόδι είναι για τα πανηγύρια. Το πολύ να χτυπήσει το δάπεδο με το χέρι 'ν' ανοίξει η γη να μπει'. Και, όσο χορεύει, τόσο μαυρίζει. Πότε μ' ανοιχτά τα μπράτσα μεταρσιώνεται σε αϊτό που επιπίπτει κατά παντός υπεύθυνου για τα πάθη του και πότε σκύβει τσακισμένος σε ικεσία προς τη μοίρα και το θείο.". (Από το κείμενο του Διονύση Χαριτόπουλου "Ο μοναχικός θρήνος" που περιέχεται στο βιβλίο του "Ημών των Ιδίων", σελίδες 13 και 14, "Ελληνικά Γράμματα", 2003.)
Εμφάνιση λιγότερων
 
Last edited:


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
απο το Βιβλίο “Μύθος Ρεμπέτικος-Μάρκος Βαμβακάρης” του Γ. Χριστοφυλάκη

" Ενίοτε χόρευε. Τα γιουρούκικα .Αυτά τα γιουρούκικα τα εχορεύανε οι Γιουρούκοι. Σε τεµέκ µέσα. Ο ένας πίσω από τον άλλονα,ως σαρανταποδαρούσα. Ο πρωτοχορευτής στην έξαρση του πάθους
εκράδαινε µάχαιραν. Χαράκωνε την κοιλίαν του και έβγαζε τ’ άντερα και τα κράτηγε στα χέρια. Έτσι τέλειωνε τον χορό. Μετά ρεβότανε και σε τέσσερις µέρες γινότανε περδίκι ξανά. Το «Μάνα µου µε σκοτώαανε» είναι άσος γιουρούκικο."

Οι Γιουρούκοι είναι νομαδική φυλή εξισλαμισμένη (κτηνοτρόφοι) που είχε εξαπλωθεί στα ευρύτερα Βαλκάνια απο την νοτιοανατολική τουρκία και έφτανε μέχρι Μακεδονία και Ήπειρο.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μπα δεν είναι σινεματζήδες αυτοί :p για να διαλέγει μουσικές καλή είναι!
Ούτε κι εγώ είμαι,αλλά δεν θα έβγαζα ποτέ φόρα-παρτίδα στην κορυφή του ικριώματος με τις αβανταδόρικές συσκευές ένα... ΄΄δείγμα΄΄ από μόνιτορ οθόνη...:tongue:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
απο το Βιβλίο “Μύθος Ρεμπέτικος-Μάρκος Βαμβακάρης” του Γ. Χριστοφυλάκη

" Ενίοτε χόρευε. Τα γιουρούκικα .Αυτά τα γιουρούκικα τα εχορεύανε οι Γιουρούκοι. Σε τεµέκ µέσα. Ο ένας πίσω από τον άλλονα,ως σαρανταποδαρούσα. Ο πρωτοχορευτής στην έξαρση του πάθους
εκράδαινε µάχαιραν. Χαράκωνε την κοιλίαν του και έβγαζε τ’ άντερα και τα κράτηγε στα χέρια. Έτσι τέλειωνε τον χορό. Μετά ρεβότανε και σε τέσσερις µέρες γινότανε περδίκι ξανά. Το «Μάνα µου µε σκοτώαανε» είναι άσος γιουρούκικο."

Οι Γιουρούκοι είναι νομαδική φυλή εξισλαμισμένη (κτηνοτρόφοι) που είχε εξαπλωθεί στα ευρύτερα Βαλκάνια απο την νοτιοανατολική τουρκία και έφτανε μέχρι Μακεδονία και Ήπειρο.
Εδιτ : Επιστημονικά αδύνατο το θεωρώ αυτό χα χα .... να μας πουνε οι δοκτορες.
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
εγώ μανέστρο θα βάλω ένα θκομ :p που αν και μας άρεσε ιδιαίτερα όταν το γράφαμε... τελικά μάλλον δεν άρεσε γενικά :p

Ωραίο, μπράβο. Τώρα είδα και το πόστ σου του 2020 (εγω δεν είχα καν αρχίσει να μπαίνω στο σαιτ). Η άλλη εκδοχή (μη dance) πιο καλή. Όλα ωραία, η Αριάδνη λίγο ακόμη και θα πιάσει την Q Lazzarus χα χα.




Αφιερωμένο (έχω μια υποψία ότι θα σου αρέσει) : ;)

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top