Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Οι δε αποκλίσεις από τη γραμμικότητα ελέω αντιστάσεων στην εκάστοτε συστοιχία μπορεί να διαφοροποιούνταν ακόμα και μεταξύ τεμαχίων στην ίδια παρτίδα παραγωγής...

Οι πιθανές διχογνωμίες πάνω στη σημασία των R2R υλοποιήσεων στη σύγχρονη εποχή θα μπορούσαν να καταλυθούν στην επίγνωση ότι τα αναπαραγόμενα μουσικά έργα στη συντριπτική τους πλειοψηφία θα έχουν περάσει μέσα από Sigma Delta μετατροπείς κατά τα στάδια παραγωγής..
Εκτός ότι δεν έχουν περάσει όλα απο ΔΣ ... και τα σύγχρονα που περνάνε δεν σημαίνει ότι με την αναπαραγωγή τους απο R2R δεν μπορεί κάτι να διασωθεί σε κάποιο βαθμό .... αλλά και επιεδή σε ξέρω ότι δεν το πιστεύεις αυτό (είχε ξανασυζητηθεί κάπου εαν θυμάσαι) .... γιατί όχι να "δημιουργηθεί" .... εγω δεν έχω πρόβλημα με αυτό καθώς σου έχω πει τη γνώμη μου ότι πρόκεται για ιλουσιον. Αυτά περί πλησιάσματος στην πραγματικότητα , όσοι τα λένε και τα πιστεύουν απο κατσκευαστές μέχρι χρήστες , είναι λάθος. Επίσης δεν πιστεύω όπως σου έχω πεί στην εξάλειψη όλων των "παραμορφώσεων" και ότι αυτό θα οδηγούσε σε καλύτερο ιλούσιον. Αυτό το έχω διαπιστώσει ακουστικά. Κια όπως σου έχω ξαναπεί , το πείραμα αυτό το έχουν κάνει οι κατασκευαστές εδω και πολλές δεκαετίες με χάλια αποτελέσματα και τα γνωρίζουν άσχετα τι λένε.
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Εκτός ότι δεν έχουν περάσει όλα απο ΔΣ ... και τα σύγχρονα που περνάνε δεν σημαίνει ότι με την αναπαραγωγή τους απο R2R δεν μπορεί κάτι να διασωθεί σε κάποιο βαθμό .... αλλά και επιεδή σε ξέρω ότι δεν το πιστεύεις αυτό (είχε ξανασυζητηθεί κάπου εαν θυμάσαι) .... γιατί όχι να "δημιουργηθεί" .... εγω δεν έχω πρόβλημα με αυτό καθώς σου έχω πει τη γνώμη μου ότι πρόκεται για ιλουσιον. Αυτά περί πλησιάσματος στην πραγματικότητα , όσοι τα λένε και τα πιστεύουν απο κατσκευαστές μέχρι χρήστες , είναι λάθος. Επίσης δεν πιστεύω όπως σου έχω πεί στην εξάλειψη όλων των "παραμορφώσεων" και ότι αυτό θα οδηγούσε σε καλύτερο ιλούσιον. Αυτό το έχω διαπιστώσει ακουστικά. Κια όπως σου έχω ξαναπεί , το πείραμα αυτό το έχουν κάνει οι κατασκευαστές εδω και πολλές δεκαετίες με χάλια αποτελέσματα και τα γνωρίζουν άσχετα τι λένε.
Επειδή η πολλών ετών ενασχόληση μας κάνει να ξεχνάμε και τα πιο βασικά των πραγμάτων (εαν τα ξέραμε ποτέ κάποιοι) να έχεις υπόψιν σου ότι δεν μπορεί κάποιος να επαφιέται σε , επικαλείται ή να εφαρμόζει αντικειμενικά κριτήρια σε ένα σύστημα που αντικειμενικά (και ο ίδιος) έχει παραδεχθεί και όντως έτσι είναι και θεωρείται .... μη αντικειμενικό. Μπορεί μόνο σε ένα βαθμό να δοκιμάζει κάποια πράγματα πειραματικά και να τα επαληθεύει ακουστικά.

Ούτε λογικά, φιλοσοφικά και άρα και επιστημονικά, μπορεί να επικαλούμαστε εν μέρη αλήθειες και να τις εισάγουμε σε ένα εκ των πραγμάτων και εκ παραδοχής μας ψευτικό ιλουσιον σύστημα (που ακόμα και τι καθιστά τι ... και με ποιούς συσχετιαμους δεν ξέρουμε κάν). Ιδίως όταν ένας παράγοντας και μόνο φτάνει για να επηρρεάσει ή και να ακυρώσει άλλους δέκα ;) , επιστημονικά (και πειραματικά) σου μιλάω καθαρά, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω και να μην νομίζεις ότι είναι φιλοσοφία, όπως άλλοι χα χα.
 
Last edited:



Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
View attachment 272401
Προσπαθώντας να εξερευνήσουν το rew.... το μεγάλο ανέκδοτο του 2022 😂😛😅 στον χώρο του γενικού γραμματέα Βασίλη.... ο Μαέστρος...... 🎤🎤🎤🥒🥒🥒
Πςςςςς, μετά λέτε για τον κ. Χρήστο, δείτε πως παρατηρεί τις βουνοκορφές. :smoke:

Ωραίο σετάπιο, κάνε μας μία παρουσίαση. Κάτω αριστερά πάντως έχει Τσακιρίδη για το ρεύμα.
 

Μηνύματα
97
Reaction score
56
Το σύστημα θα το αναλύσει ο Μαέστρος αργότερα.... τώρα μας κάνει μάθημα περί σεταποίων.... τα οποία προσπαθεί να μας πείσει ότι γνωρίζει..... ποτίζοντας μας με κρασάκι 😂😂😅
 







Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Ωχ, δεν το βλέπω καλό το γράφημα. :D

Kulturhaus Musik, δεν είναι και Φεράιν. :D

Συρόμενη είναι αυτή πίσω απο τη θεση ακρόασης ;
Εσύ περίμενε την σειρά σου για πιστοποίηση. Πάρε αριθμό προτεραιότητας.
 





Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Εγώ δίνω ανά κανάλι να ξέρεις.
✅
Σωστός γιατί αυτά τα dsp εφαρμόζουν διαφορετικό Eq σε αριστερό και δεξί ηχείο, πλαταίνοντας την σκηνή ψεύτικα. So much για την "αλήθεια" και "ακρίβεια" της αναπαραγωγής. :D Ότι κάνουν οι μιξεράδες δηλαδή, new mix χα χα
Μάλλον δεν είστε παρατηρητικοί. Δείτε καλά τη φωτογραφία...κάτι σας ξεφεύγει.. τι στο καλό, πριν έβλεπαν καμία ταινια;
Ο Κος Χρήστος πάντως είναι σαν καθηγητής Πανεπιστημίου στην φωτό.

Για το άσπρο βύσμα αριστερά λές ; Μπορεί να είναι και Thunderbolt σκληρός με μουσική.
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Για το άσπρο βύσμα αριστερά λές ; Μπορεί να είναι και Thunderbolt σκληρός με μουσική.
Πάντως HDMI δεν είναι απο εκεί (είναι δεξιά).(έαν έχει αυτό το μοντέλο που νομίζω δεν έχει καταργηθηκε το hdmi)
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.211
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top