Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.026
Reaction score
20.572
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε See for Ίασις.

Αγαπητε, θα ειχε πραγματικο νοημα αυτο που ζητας, εαν αντιμετωπιζοταν οπως του αρμοζει. Μιας ομως και δεν ειναι υγιης η κουβεντα, καθε σχολιο θα πεσει στο κενο, οποτε το θεωρω απο την μερια μου χασιμο χρονου να ασχοληθω με τις εντυπωσεις.
Κώστα, διαφωνώ. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι θα είχε ενδιαφέρον, αλλά δεν πρόκειται να σε πιέσω περισσότερο.
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.684
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε See for Ίασις.

Κώστα, διαφωνώ. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι θα είχε ενδιαφέρον, αλλά δεν πρόκειται να σε πιέσω περισσότερο.
Και δυστυχώς γιά σένα δεν υπάρχει κανένα μέλος να επιβεβαιώσει το πως ακούγονται όλα αυτά σπίτι σου.
Εφ οσον τιθεται το ανωτερω στοιχειο ως αποδειξη αξιοπιστιας των αναφορων μου, καμια σημασια δεν εχουν αυτες.
Μονο τα μελη (και πιθανον καποια πιστοποιημενα εξ αυτων) μπορουν να εκφερουν αποψη, ακομα και για το ιδιο μου το συστημα.....!

Βρε που φτασαμε ??? - Σορυ βρε παιδια που δεν σας ζητησα την πιστοποιηση σας οταν το εστησα , δεν θα το ξανακανω, συγχωρεστε με....!!!
 


Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.684
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Καποιο κολλημα του avsite δημιουργησε διπλο ποστ - και μιας και δεν εχω δικαιωμα διαγραφης το διορθωσα με τελειες.
Αν αναφερεσαι αλλου, δεν μπορω να βοηθησω.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.953
Reaction score
55.066
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε See for Ίασις.

Καποιο κολλημα του avsite δημιουργησε διπλο ποστ - και μιας και δεν εχω δικαιωμα διαγραφης το διορθωσα με τελειες.
Αν αναφερεσαι αλλου, δεν μπορω να βοηθησω.
Εδώ μέχρι και ο...Πάπας παραιτήθηκε,κι εσύ δεν καταδέχεσαι να βοηθήσεις;
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.953
Reaction score
55.066
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε See for Ίασις.

Πες μου καθαρα βρε Bhutia τι ζητας, δεν καταλαβαινω.
Να μεταφέρεις τις εκτιμήσεις του περιβόητου μαέστρου...Εκτός και αν με τη δήλωση ότι απείχες από την ακρόαση,εννοούσες ότι βρισκόσουν σε τόπο τόσο μακρινό ώστε δεν υπήρξε άμεση γνωστοποίηση.
(Ελπίζω να μην ήταν ο μαέστρος...κοπανιστός:headbang: σαν τον αέρα)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.811
Reaction score
95.105
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Εδώ μέχρι και ο...Πάπας παραιτήθηκε,κι εσύ δεν καταδέχεσαι να βοηθήσεις;
Άλλο Πάπας, άλλο Παπάς! :whistling:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Να το χαλαρωσουμε λιγο το θεμα?

δυστυχως ακρη δεν βγαινει και αυτο γιατι τα γουστα διαφορετικα,η εμμονη σε καποια αλλα με τις αναλογες υπερβολικες αντιδρασεις ,η συμπαθεια η αναλογα η αντιπαθεια σε καποιους αντιπροσωπους παιζει και αυτην τον κακο της ρολο,η αναγκη καποιων να να αυτοπροβαλλονται και ας λενε και παπαριες ,η υπαρξη νεων τεχνολογιων και μηχανων που καποιους ζοριζει και με σθενος βρισκουν μεμπτα σημεια σε μονιμη βαση ...βλεπε metric-n cores-ψηφιακα πασης φυσεως .....,oι ξερολες που συχνα εκτιθενται ........
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Τωρα εσυ Βλασουκο μου το χαλαρωσες με αυτο που εγραψες?:roflmao:
Εισαι μεγαλη μαρκα βρε μπαγασακο....:roflmao:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Εγώ τελικά αυτό που βλέπω και αντιλαμβάνομαι είναι η δύναμη της συνήθειας.
Είναι αδύνατο να πείσεις οτι μία νέα "άποψη" στον ήχο είναι καλύτερη όταν ο μέσος χρήστης έχει μάθει να ακούει εδώ και πολλά χρόνια με συμβατικές τεχνολογίες.

Είναι πολύ δύσκολο, αν όχι αδύνατο, να πείσεις κάποιον που ακούει χρόνια "έτσι" να το γυρίσει στο "αλλιώς".

Στην τελική δέν είναι και κακό..
 


Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Πάρε τη Λογική σου και φύγε, κύριε!

Εδώ ασχολούμαστε με audio - το μόνο τεχνικό χόμπυ όπου δεν υπάρχει σαφής αντικειμενικός στόχος - σκοπός.
Και για να σε προλάβω: Δεν θέλουμε ρε φίλε με το ζόρι να έχουμε έναν σαφή στόχο - ούτε καν την υψηλή πιστότητά σας!!...

Αμάν πια!

Δε θέλουμε γιατί, αν ορίσουμε σαφώς τον στόχο, θα μπορούμε να κριθούμε όλοι ως λιγότερο ή περισσότερο αποτυχημένοι (ή επιτυχημένοι, αν προτιμάτε - πάντως ο στόχος είναι... out of reach) χομπίστες με βάση τον στόχο αυτό και όχι με βάση τα λεφτά που έχουμε σκάσει, τους ενισχυτές που έχουμε αλλάξει, τα χρόνια που έχουμε ασχοληθεί (π@π@ριστεί δηλαδή...) ή όποιο άλλο αυθαίρετο κριτήριο θέτει ο καθένας στον εγκέφαλό του.

Και - ΟΧΙ - δεν μας φτάνει να έχουμε την ελευθερία μας να κάνουμε ό,τι γουστάρουμε με το σύστημά μας. Θέλουμε να κάνουμε ό,τι γουστάρουμε αλλά αυτό να είναι - με μαγικό τρόπο - ΚΑΙ το απολύτως σωστό, με οποιοδήποτε υποκειμενικό ή αντικειμενικό κριτήριο.

Να στο πω πιο απλά:
Στο audio o καθένας μας ζει σε ένα δικό του παράλληλο σύμπαν όπου οι νόμοι των Μαθημ/κων, της Φυσικής και λοιπών επιστημών ευθυγραμμίζονται απόλυτα με της ψ... του τον χαβά!

Τι δεν καταλαβαίνεις και προσπαθείς συνεχώς να μας θυμίζεις ότι ζούμε όλοι στον ίδιο κόσμο;!
Δεν ζούμε στον ίδιο κόσμο πλέον! Αν ζούσαμε στον ίδιο κόσμο θα υπήρχαν νικητές και χαμένοι (και αυτό θα πλήγωνε τον ευαίσθητο ψυχισμό μας), οπότε εμείς την "κάναμε", βουτώντας ο καθένας στην πρώτη σκουλυκότρυπα που βρήκε!

Και να σου πω και κάτι; Εϊμαστε πολύ μπροστά....
Μόλις τα τελευταία χρόνια κάποιοι σύγχρονοι παιδαγωγοί κατάλαβαν την αξία μιας σχετική μέθοδου!
Διάβαζε να ξεστραβωθείς: στα παιχνίδια που παίζουν τα μικρά παιδάκια παιδικού και νηπιαγωγείου καλό είναι, λένε, να μην υπάρχουν νικητές και ηττημένοι. Πρέπει να είναι όλοι νικητές - γιατί αλλιώς στεναχωριούνται τα μωρά μας, στιγματίζονται, τους δημιουργούνται κόμπλεξ κλπ κλπ κι από εκεί και πέρα είναι κατηφόρα η ιστορία...!

Η αλήθεια είναι ότι δε συμφωνούν όλοι οι ειδικοί - κάποιοί λένε πώς σε τέτοια παιχνίδια δεν προσπαθείς, δε βελτιώνεσαι και κάτι τέτοια.
Τέλος πάντων, μικρή σημασία έχουν οι διαφωνίες των ειδικών καθώς βλέπω να λύνεται το θέμα σύντομα... Αρκεί να τους δείξει κάποιος τους χαϊεντάδες: Δεν μπορεί να μην υπάρξει ομόφωνη αποδοχή της προσέγγισης αυτής αν δουν πόσο δημοφιλή και ευεργετικά για τον ψυχισμό είναι τα παιχνίδια αυτά σε νήπια 30-40-50 και 60 ετών.
Να παρουμε ένα άλλο χομπι, για να δουμε αν ισχυουν διαφορετικα πραγματα, στον χωρο της μοτοσυκλετας για παραδειγμα....

Εκει λοιπον που στροφαρει ο Γιαννης (ο Μαρκου ντε!), με το VTR του, πηγαινοντας μαλιοκουβαρα (ετσι νομιζει τουλαχιστον…) για Επιδαυρο ένα ανοιξιατικο σαββατιατικο πρωινο….τα πουλακια κελαηδουν, τα ψαρακια κολυμπουν…η φυση οργιαζει γενικως…βρουμ!!!!!!!!!!!!!......τον περναει από την εξωτερικη της στροφης, ένα τσογλανι με +50 χιλιομετρα στο κοντερ……με τι??????? με παπι κατοσταρι το κωλοπαιδο……:roflmao:

.....θα συνεχισω αργοτερα.......εχω λυθει στα γελια.....sorry!
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Και επίσης δεν είναι κακό εάν στην τελική δεν σου αρέσει ρε αδελφέ!
 


Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ένα θα πω...

Έλυσα το μυστηριακό μυστήριο του μυστηριώδους μαέστρου...
 




Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.684
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Εξακολουθω να λεω οτι απο την μια δεν εχει κανενα νοημα η περιγραφη των γεγονοτων (διοτι θα κριθει υποκειμενικη - στην ουσια ειναι βεβαια), απο την αλλη οτι και να γραφει θα αποτελεσει μοχλο δυσμενων σχολιων - και αναξιοπιστιας.

Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον να γραψω τιποτα επ αυτου, θεωρηστε οτι ηταν λαθος μου που ανεφερα αυτη την ακροαση.

Υ.Γ
Απειχα απο την ακροαση κυριοι, σημαινει οτι ημουν σε αλλο δωματιο κατα την διαρκεια της - ειναι κατανοητο τωρα, η να πω και σε ποιο δωματιο ημουν?
Σχολια της ταξης, ενυπωσιασμος, δεν εγινε κ.λ.π θα προτιμησω να μην τα σχολιασω.

Υ.Γ 2
Ας καταλαβουμε επιτελους οτι καθενας εχει το δικαιωμα να δωσει οσα χρηματα γουσταρει και να αγορασει οτι του αρεσει για να ακουει οσο λαθος νομιζει.Βεβαια δεν ξερετε οτι εγω τα παιρνω τζαμπα.. :laugh:

Υ.Γ 3
Αυτα τα περι σχολων και νεου ηχου, ειναι παραμυθια της χαλυμας, ο ηχος ειναι ενας και καθε μηχανημα που σεβεται τον εαυτο του οφειλει να τον αναπαραγει.

Υ.Γ 4
Αντωνη ποτε θα ερθεις να πιστοποιησεις το συστημα μου?
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.249
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top