Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
προχωρα ακαθεκτος, σε μικρες δοσεις και εγω γουσταρω...παλιοτερα του διναμε και καταλαβαινε. Απλα εγω γουσταρω πονο στα μπουζουκια, πονο και παρακμη, οχι πρωτοκλασατα ονοματα. Αντε παμε....

[YOUTUBE]_XeqWqNtQko[/YOUTUBE]
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Περιμένω τον Zizik στη γωνία, να γράψει :116:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Ο Γιάννης Πλούταρχος έκανε για μία ακόμα φορά τη διαφορά. Παραμένοντας κλασσικός και απλός ετοίμασε μέσα στη χρονιά που μας πέρασε ένα album γεμάτο επιτυχίες. To album έχει τίτλο “Προσωπικά δεδομένα” και περιλαμβάνει19 τραγούδια πολλά εκ των οποίων έγιναν επιτυχίες, τα αγαπήσαμε και τα τραγουδήσαμε πολύ τη χρονιά που πέρασε.
Ένα τραγούδι που ξεχώρισα από το album του είναι το “Απόψε αιμορραγώ” το οποίο ακούστηκε πάρα πολύ στο ραδιόφωνο αλλά και σε πολλά στέκια διασκέδασης. Είναι ένα κομμάτι που μιλάει για πόνο και χωρισμό και εκφράζει απόλυτα τις προδομένες και πληγωμένες καρδιές.

 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Παντως εγώ με τον Πλούταρχο θυμάμαι το 1ο του hit "Ενας Θεός",γούσταρα μια μπαργούμαν τότε και της το αφιέρωνα συνέχεια.
Την κατάφερα τελικά κι από τότε τον συμπάθησα!:137:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Παντως εγώ με τον Πλούταρχο θυμάμαι το 1ο του hit "Ενας Θεός",γούσταρα μια μπαργούμαν τότε και της το αφιέρωνα συνέχεια.
Την κατάφερα τελικά κι από τότε τον συμπάθησα!:137:
Μα είναι το καλύτερο παιδί ο Γιαννάρας, αλλά ποτέ μη κάνεις τό λάθος να είσαι καψούρης και να βάλεις να ακούσεις...τις έκοψες σε δέκα δεύτερα :116:

Το "Ενας Θεός" πολύ φλώρικο όμως μωρ' αδερφάκι μου :116: ήταν από τον πρώτο του δίσκου σε μουσική του μεγάλου Αλέκου Χρυσοβέργη !
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Ωχ...ξύπνησε η γυναίκα μου και θέλει να της βάλω Κότσιρα...γμ τη τύχη μου :101:
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Re: Απάντηση: Re: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Απίστευτη κομματάρα τραγούδησε ο Γιασεμής...για πολύ ουϊσκι...
ασε Νικ, πριν απο 3-4 χρονια που ηταν 2 σερι χειμωνες Θεσσαλονικη μας καταστρεψε...:447::447:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Μα είναι το καλύτερο παιδί ο Γιαννάρας, αλλά ποτέ μη κάνεις τό λάθος να είσαι καψούρης και να βάλεις να ακούσεις...τις έκοψες σε δέκα δεύτερα :116:

Το "Ενας Θεός" πολύ φλώρικο όμως μωρ' αδερφάκι μου :116: ήταν από τον πρώτο του δίσκου σε μουσική του μεγάλου Αλέκου Χρυσοβέργη !
Είμαστε παιδιά με ευαισθησίες και μας αρέσουν τα "φλώρικα" τι να κάνουμε!:137:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

ασε Νικ, πριν απο 3-4 χρονια που ηταν 2 σερι χειμωνες Θεσσαλονικη μας καταστρεψε...:447::447:
Τις είχα χτίσει τις "Νότες" εδώ στην Αθήνα, απίστευτη φωνάρα το παλληκάρι, απορώ πως δεν τον έχει τσακώσει καμιά καλή εταιρεία να τον προωθήσει, αν του γράψει μερικά τραγούδια ο Γονίδης θα εξαφανιστούν κάτι δευτεράντζες τύπου Πετρέλη...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Ωχ...ξύπνησε η γυναίκα μου και θέλει να της βάλω Κότσιρα...γμ τη τύχη μου :101:
Σε σκέπτομαι τώρα να είσαι αραχτός στο σαλόνι και να ακούς Κότσιρα!:405:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Είμαστε παιδιά με ευαισθησίες και μας αρέσουν τα "φλώρικα" τι να κάνουμε!:137:
Μάλλον δεν το έθεσα σωστά, ήταν πολύ light τραγούδι για την πορεία του Γιαννάρα...

Ελα αγόρι μου εδώ σε έχω...

 
Last edited by a moderator:

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
ειπαμε να κρατησουμε ενα ( καρα-σκυλαδικο) επιπεδο.....

μη μου βαζετε Πλουταρχο και Κοτσιρα,

γιατι μετα θα σας ξενερωνω με Μαρμαρινου , Θωδη κλπ
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.508
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Ε moi αρεσει αυτο...:203::404::

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Σε σκέπτομαι τώρα να είσαι αραχτός στο σαλόνι και να ακούς Κότσιρα!:405:
Μ' αρέσει ο κΙαρατάς όμως έχει φωνάρα από τους λίγους έντεχνους που μου αρέσουν γιατί είναι καλό παλληκάρι και δεν προκαλεί, ούτε είναι και δήθεν...Να ήσουν εδώ να ακούσεις το CD πως παίζει απίστευτα...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Οχι ρε συ Νίκο,δεν το πήρα στραβά,αλήθεια μου αρέσουν τα ευαίσθητα τραγούδια,είμαστε ρομαντικοί…γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε?που λέει και ο φίλος μου ο Μητσοτάκης!:138:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Ε moi αρεσει αυτο...:203::404::

Πςςςςςςςςςςς κομματάρα !!!!!!!!!!!! Ο Μακρόπουλος ξεκίνησε καλά, αλλά έχει καβαλήσει ένα καλάμι δέκα μέτρα...και με χαλάει ο τρόπος του, αν τον δείτε σε πίστα θα καταλάβετε τι εννοώ !
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Ανέστη Μαντά έχεις?εξαιρετικός τραγουδιστής που όμως δεν έκανε την ανάλογη δισκογραφική καριέρα!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Σφύριξα κι έληξες, μας τραγούδησε ο Πάνος Κιάμος σε ένα τραγούδι που αγαπήθηκε αμέσως από τους ραδιοφωνικούς παραγωγούς και βρέθηκε στην κορυφή. Ο δίσκος του, “ΘΑ ΖΗΣΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ” περιλαμβάνει 16 τραγούδια, ερμηνευμένα με την χαρακτηριστική φωνή του Πάνου Κιάμου ο οποίος δηλώνει παρών στη διασκέδαση, στοχεύοντας κατευθείαν στο συναίσθημα και τη ζωή! Με ένα album γεμάτο δυνατές ερμηνείες και ωραίους στίχους, ο Πάνος Κιάμος μας άφησε για ακόμα μια φορά τις καλύτερες εντυπώσεις! Αυθεντικός και άμεσος ο λαϊκός ερμηνευτής μας παρέσυρε για ακόμη μια φορά στο ρυθμό του, με όλα του τα τραγούδια αλλά και με αυτό με τίτλο “Σφύριξα κι έληξες”. Έναν τίτλο – “ατάκα” κατά την άποψη μου, που ειπώθηκε και αφιερώθηκε επανειλημμένα!

Εμένα μου αρέσει πολύ ο Κιάμος, τρελλένομαι έχω όλα τα δισκάκια του, τον πάω με χίλια, έχει φωνάρα και είναι σεμνός καλλιτέχνης.Από τους καλύτερους λαϊκους τραγουδιστές που έβγαλε ποτέ η Θεσσαλονίκη στο Πάνθεον μαζί με Καρρά και Τερζή...

Βάλε βάλε κι άλλο δηλητήριο, βάλε να γλυτώσω της αγάπης το μαρτύριο...
Στους κατεστραμένους θέλω να καταταγώ !


 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Νταλκάδες, μπουζούκια, ουίσκια και γαρδένιες...

Ανέστη Μαντά έχεις?εξαιρετικός τραγουδιστής που όμως δεν έκανε την ανάλογη δισκογραφική καριέρα!

ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!! Ο ΑΝΕΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ !

Τέτοια φωνάρα...χαμένος πήγε σαν τον Πάζη !

 
Last edited by a moderator:


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.724
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top