Ξεχώρισα....

V

VIDEOMIX

Guest
Χθές βράδυ, είδα την κοινωνική ταινία "Στα πλοκάμια της Πορνείας", "HUMAN TRAFFICKING".
Μια ταινία πραγματικά δυνατή και με νόημα. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Η διάρκειά της ειναι 3 ώρες, όμως δεν την βαριέσαι επ ουδενί.

 

V

VIDEOMIX

Guest
Επίσης υπέροχο ήταν το μεταφυσικό και συναισθηματικό "ΤΗΕ FIVE PEOPLE YOU MEET ΙΝ HEAVEN" με τον πατέρα της Τζένιφερ Λόπεζ, γνωστό απο το Ανακόντα, Jon Voight.
Το έργο ξεκινάει με τον θάνατό του απο ατύχημα και ενω ήτο ήδη σε προχωρημένη σχετικά ηλικία και μετά ξετυλίγεται η ζωή του, τα λάθη του και του δίδωνται απαντήσεις για πολλά θέματα που άλλα νόμιζε όσο ζούσε οτι συνέβησαν. Πολύ καλή ταινία, την συνιστώ. 8)
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Το "Five people you meet in heaven" το είδα κι εγώ, και γεγονός είναι ότι μέχρι τη μέση με εντυπωσίασε πολύ. Το δεύτερο κομμάτι μου φάνηκε ότι ήταν λίγο "ξεχειλωμένο", ότι αυτό που είχε να πει η ταινία το είχε πει. Ίσως αν ήταν λίγο μικρότερη σε διάρκεια (ξεπερνάει τις 2 ώρες) να ήταν ακόμα καλύτερη.
Με την παραπάνω επιφύλαξη, τη συνιστώ, παρομοίως.
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Επίσης υπέροχο ήταν το μεταφυσικό και συναισθηματικό "ΤΗΕ FIVE PEOPLE YOU MEET ΙΝ HEAVEN" με τον πατέρα της Τζένιφερ Λόπεζ, γνωστό απο το Ανακόντα, Jon Voight.

Θανο ο Jon Voight ειναι ο πατερας της Angelina Jolie Voight
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Χα κάναμε λαθάκι μου φαίνεται.Ο Γιον Βόιτ δεν είναι πατέρας της Τζένιφερ Λόπεζ αλλά της Αντζελίνα Τζολί...;)
 



V

VIDEOMIX

Guest
Της μπερδεύω αυτές τις 2 κοπέλες. Εκεί που της κυττάω τέτοιου είδους γυναίκες βλέπετε.... μοιάζουν!
 


Μηνύματα
61
Reaction score
1
Πρόσφατα είδα τη σειρά Twin Peaks του David Lynch και μου άρεσε πάρα πολύ. Η υπόθεση έχει ως εξής: Ένας κάτοικος του Τwin Peaks ανακαλύπτει στις εκβολές του ποταμού της περιοχής, το πτώμα της 17χρονης Λώρα Πάλμερ. Ντετέκτιβ του FBI καλείται να εξιχνιάσει την υπόθεση. Οι κάτοικοι όμως του Twin Peaks κρύβουν πολλά μυστικά...
Δυστυχώς σε DVD έχει κυκλοφορήσει μόνο το season 1, από τα συνολικά 2 seasons, όποτε το τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου δεν είναι και το τελευταίο της σειράς.

Το DVD box set υπάρχει στο videorama
http://www.videorama.gr/details.asp?ProductID=36538&tab=5
 


Μηνύματα
108
Reaction score
0
Χα κάναμε λαθάκι μου φαίνεται.Ο Γιον Βόιτ δεν είναι πατέρας της Τζένιφερ Λόπεζ αλλά της Αντζελίνα Τζολί...;)
Και σιγουρα δεν εγινε απο το Ανακοντα γνωστος αλλα απο το τραινο της μεγαλης φυγης <runaway train>. Μην τον υποτιμαμε ετσι!
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Και σιγουρα δεν εγινε απο το Ανακοντα γνωστος αλλα απο το τραινο της μεγαλης φυγης <runaway train>. Μην τον υποτιμαμε ετσι!
...ή από το midnight cowboy, ανάλογα πόσων χρονών είσαι :lol:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top