Οι συμβουλές του avsite σε μια φωτογραφία



D

Deleted member 35

Guest
Ντροπή σας ρεμαλια που μας κολαζετε βραδιάτικα. Αφορισμός και κατάσχεση των μηχανημάτων του διαβόλου.

Δεν ξέρω και δε με νοιάζει το πώς ακούγεται. Όμως βλέπετε σαν αιθέρια ύπαρξη. Ούτε καλώδια χύμα ούτε άτακτα ερριμενα. Μια χαρά καθημερινό δωμάτιο.
 



Μηνύματα
354
Reaction score
137
trinnov
genelec
svs

= πάρτε ενεργά - ο trinnov είναι μονόδρομος και οικονομικός - βάλτε πολλά sub

σε εικόνα και room treatment μας τα χαλάει

View attachment 223864 View attachment 223865
Πανέμορφα ειναι τα ηχεία, πίσω απο τη κουρτινα υπάρχει παράθυρο? αν οχι βάλε την τηλεόραση στο τοίχο, σου εξοικονομει τοσο χώρο όσο δε φαντάζεσαι + του οτι νομίζω το ύψος της τηλεόρασης ειναι λίγο χαμηλο για το κεφάλι, βέβαια αυτα ειναι θέμα πώς σε βολεύει. θα μπορουσες να βγάλεις το κεντρικό απο το ράφι και να το βάλεις ακριβώς απο πάνω. Νομίζω υπάρχουν και βάσεις απο το ταβάνι προς τα κάτω για την τηλεόραση. μετα πετάς και 2 στιλαράκια αριστερά δεξια απο τη βάση και βάζεις υψους...προτάσεις κάνω πορει να ειναι και κωλ4234s..... κατα προτίμηση λευκά.
Επίσης έχω την εντύπωση οτι πουλάνε βάσεις XBOX που γατζώνονται στο πάνω μέρος της τηλεόρασης τσεκαρε εξωτερικο, αν θέλεις να βάλεις το κεντρικο απο πάνω.



δεν έχω δοκιμάσει δε ξέρω πώς καθεται δε ξέρω τι κιλά αντέχει μη φύγει κανα ηχείο κάτω:o
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Πανέμορφα ειναι τα ηχεία, πίσω απο τη κουρτινα υπάρχει παράθυρο? αν οχι βάλε την τηλεόραση στο τοίχο, σου εξοικονομει τοσο χώρο όσο δε φαντάζεσαι + του οτι νομίζω το ύψος της τηλεόρασης ειναι λίγο χαμηλο για το κεφάλι, βέβαια αυτα ειναι θέμα πώς σε βολεύει. θα μπορουσες να βγάλεις το κεντρικό απο το ράφι και να το βάλεις ακριβώς απο πάνω. Νομίζω υπάρχουν και βάσεις απο το ταβάνι προς τα κάτω για την τηλεόραση. μετα πετάς και 2 στιλαράκια αριστερά δεξια απο τη βάση και βάζεις υψους...προτάσεις κάνω πορει να ειναι και κωλ4234s..... κατα προτίμηση λευκά.
Επίσης έχω την εντύπωση οτι πουλάνε βάσεις XBOX που γατζώνονται στο πάνω μέρος της τηλεόρασης τσεκαρε εξωτερικο, αν θέλεις να βάλεις το κεντρικο απο πάνω.

πες τα του ντε...γιατί εμάς δεν μας ακούει :laugh:
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Πανέμορφα ειναι τα ηχεία, πίσω απο τη κουρτινα υπάρχει παράθυρο? αν οχι βάλε την τηλεόραση στο τοίχο, σου εξοικονομει τοσο χώρο όσο δε φαντάζεσαι + του οτι νομίζω το ύψος της τηλεόρασης ειναι λίγο χαμηλο για το κεφάλι, βέβαια αυτα ειναι θέμα πώς σε βολεύει. θα μπορουσες να βγάλεις το κεντρικό απο το ράφι και να το βάλεις ακριβώς απο πάνω. Νομίζω υπάρχουν και βάσεις απο το ταβάνι προς τα κάτω για την τηλεόραση. μετα πετάς και 2 στιλαράκια αριστερά δεξια απο τη βάση και βάζεις υψους...προτάσεις κάνω πορει να ειναι και κωλ4234s..... κατα προτίμηση λευκά.
Επίσης έχω την εντύπωση οτι πουλάνε βάσεις XBOX που γατζώνονται στο πάνω μέρος της τηλεόρασης τσεκαρε εξωτερικο, αν θέλεις να βάλεις το κεντρικο απο πάνω.



δεν έχω δοκιμάσει δε ξέρω πώς καθεται δε ξέρω τι κιλά αντέχει μη φύγει κανα ηχείο κάτω:o
Να σου στείλω το profil του χρήστη στο ΦΒ να του τα πεις.... :p:roflmao::biggrin:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.688
Δεν υπήρχε άλλο σημείο για τα surround παρά μόνο εκεί που μπήκαν.

FB_IMG_1616853243196.jpg


Προφανώς τους αρέσει αυτή η διαρρύθμιση ή αυτή βολεύει.

Εγώ θα έπαιρνα 2 μαύρα 8341 δεξιά και αριστερά από την οθόνη για κεντρικό, ή πάνω μαύρο κεντρικό ή μαύρα Heights LR.

Αλλιώς
images (2)_154538212868045.jpeg
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.688
πουθενά, φάντομ κεντρικό και ας "σκούζει" το μισό avsite :p
Έχει να παίξει φάντομ με τις mini led που θα πάει σύννεφο.
Κάπου διάβασα ότι και η IMAX στις πολύ μεγάλες οθόνες 2 κεντρικά βάζει.
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Δεν υπήρχε άλλο σημείο για τα surround παρά μόνο εκεί που μπήκαν.

View attachment 223943

Προφανώς τους αρέσει αυτή η διαρρύθμιση ή αυτή βολεύει.

Εγώ θα έπαιρνα 2 μαύρα 8341 δεξιά και αριστερά από την οθόνη για κεντρικό, ή πάνω μαύρο κεντρικό ή μαύρα Heights LR.

Αλλιώς
View attachment 223944
θα μπορούσε να βάλει πίσω μια πιο μικρή σειρά της genelec με κάνα μηχανισμό....αλλά τεσπα....
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Δεν σχολιαζω καν την τοποθέτηση γιατί θα φανώ εμπαθής.... Ας πω μόνο ότι "όλα τα είχε η Μαργιορη ο τρινοβ της έλειπε".
διαφωνώ....

από την στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα για σωστή τοποθέτηση....όλο το βάρος της αναπαραγωγής πάει στο software
άρα θέλεις το καλύτερο
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ίσως με μικρή μετατροπή του επίπλου να μπορει να σηκωθεί η τηλεόραση τόσο όσο να μπει και το κεντρικό έναν “όροφο” πάνω από εκεί που βρίσκεται τώρα.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
διαφωνώ....

από την στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα για σωστή τοποθέτηση....όλο το βάρος της αναπαραγωγής πάει στο software
άρα θέλεις το καλύτερο
Τι εννοείς δεν υπάρχει δυνατότητα; Για να πάρει τρινοβ 15κ υπήρχε δυνατότητα αλλά για να στήσει τα ηχεία σωστά όχι;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.688
O ιδιοκτήτης είναι Ολλανδός και είναι Head στο R&D της https://www.tymphany.com/.

Το σύστημα βρίσκεται σε ένα μικρό νοικιάρικο διαμέρισμα στην Shenzhen/ Κίνα.

Τα Genelecs είναι τα 8351, ο Trinnov ο 32αρης και η σύνδεση ψηφιακή.

Το παλικάρι "δείχνει" να ξέρει τι του γίνεται.

Τα ομοαξονικά και τα "μαγικά" του Trinnov έχουν δώσει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα για τα δεδομένα του χώρου, λέει.
Ο ήχος από το κεντρικό (αν και δεν είναι σωστά τοποθετημένο), νομίζεις ότι έρχεται από την οθόνη, λέει.

Για τους Trinnovιους
FB_IMG_1632218287940.jpg
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top