Ολοκληρωμένος ενισχυτής Yamaha A-S1000

Status
Not open for further replies.
A

AKARL

Guest
Ενισχυτής ΥΑΜΑΗΑ Α-S1000 ασημί, πρώτο χέρι, αγορασμένος το Σεπτέμβριο του 2014 πωλείται. Άριστη λειτουργική και εμφανισιακή κατάσταση (σαν μόλις να αποσφραγίστηκε). Υπάρχει πλήρης συσκευασία και όλα τα συνοδευτικά. Δεκτός κάθε έλεγχος και ακρόαση στο Ηράκλειο Κρήτης. Τιμή 700€ τελική και αδιαπραγμάτευτη. Ανταλλαγές δεν...

Κριτική αξιολόγηση από Δ. Σταματάκο εδώ:
http://avmentor.gr/reviews/yamaha_cd_s1000_a_s1000_0.htm

Η, μακράν, πληρέστερη κριτική από αυτές που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο (αν έγραφε κιόλας με τον γλαφυρό γλωσσικό πλούτο του ημετέρου Bhutia θα ήταν η απόλυτη απόλαυση!).
 

A

AKARL

Guest
Η αγγελία
upload_2017-12-13_12-35-7.jpeg
!

Κάνοντας κάπχοιους πειραματιζμούς διαπίστωσα ότι ταιργιάζει
με τα Κλίπς ΡΒ-81ΙΙ στο δεύτερο σετάπ μου.

Οπότε τον κρατώ μέχρις ότου (και αν και εφόσον) αποφασίσω να πάρω κανέναν τέτχοιον:




Ευχαριστώ για τη φιλοκσενία το αβσάϊτ και, ιδιαιτέρως, τους κ.κ.


Zizik
Smurfer

και


haris1308
Dirty Haris * Smurf's
expert assistant
 


A

AKARL

Guest
Η αγγελία ΞΕ
! :focus:

Black Friday Madness ... δγυό βδομάδες πριν (και μέχρι) τη Μάβρη Παρασκεβή ... μόνο για τα μέλη με πλήρη πρόζβαση και ενεργή παρουσία στο αβουσάϊτ ... προσοχή καλέ κορίτσχια μη ζμπρώχνεστε...













Τιμή: 1,1 αβουγουδού* με τα πάντα και τα κοάλα μέσα! :D

Η αναφερόμενη τιμή στην αγγελία ισχύει αποκλειστικά και μόνο για τα μέλη με πλήρη πρόζβαση και ενεργή παρουσία στο αβουσάϊτ μέχρι και τη Μάβρη Παρασκεβή 23/11/2018, μετά η αγγελία αποσύρεται. Εννοείται ότι το μέλος που ενδιαφέρεται για την αγορά του ενισχυτή θα πρέπει να γνωρίζει σε πόσα γιούροουζ αντιστοιχεί το 1,1 αβουγουδού... ;) :D



ΥΓ:
upload_2018-11-10_15-30-50.jpeg


 

C

chrispo

Guest
...κράτα τον και πούλα τα klipsch...μάλλον δεν τον έχεις ακούσει καλά τον ενισχυτή ....γιατί ¨παίζει ¨. (...a keeper ):angel:
 

A

AKARL

Guest
...κράτα τον και πούλα τα klipsch...μάλλον δεν τον έχεις ακούσει καλά τον ενισχυτή ....γιατί ¨παίζει ¨. (...a keeper ):angel:
Βρε μνιά χαρά παίζ ο Γιαμάχας και όχι μόνο με τα Κλίπζς. ;) :drinks:

Τον έχω "ακούσει" στον χώρο μου αβάδιστα με 5 δγιαφορετικά ζεβγάρια ηχεία (Χέρεσυ 3, Όπερα Κουίντα ΙΙ, Ρόϊς Στάτους 8.3, Γουόρφεντέηλ Ντάϊμοντ 250, ΡΒ-81 ΙΙ) και ναι, όντως, ζμπρώχνει γερά και πχοιοτικά (κσέρεις τώρα σώματα, χροιές, ΠΡΑΤ, κλουλουπού τα έχει με τσι οκάδες). :king:

Όμως, αποφάσισα να έχω ένα μόνο σετάπ στο σπίτι και όχι τρία. Οπότε ο συνδυαζμός Εμοτίβα ΠΤ-100 & Κραουνάκης ΧΛΣ-2002 μου προσφέρει βαρβάτη οδήγηση και εβελικσία για ενσωμάτωση υποβαθύφωνου κ.λπ. που δεν την έχει ο Γιαμάχας.

Τα, δε, ΡΒ-81ΙΙ είναι εκπληκτικά ηχειάκια βάσης για την κατηγορία τιμής τους (και όχι μόνο). Αν, στο μέλλον, τα αλλάκσω θα είναι για ένα ζέβγος ενεργών Πρεσόνους Σκέπτρε Σ-8 που έχει λυσσάκσει ο Αφτχιάς. Κάτι κσέρει ο Αφτχιάς.... :sneaky:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
Μόνο πότε θα πεθάνω...

Πλάκα πλάκα, όλα αυτά τα μηχανήματα, είναι εξαιρετικά. (για μουσείο).

200 χρόνια μετά, πιθανώς να έχουν την ίδια αξία. (για μουσείο).

Ποιος πάει στα μουσεία στις μέρες μας; Πφφφφφφφχχχχχχχχχ
 

A

AKARL

Guest
Μόνο πότε θα πεθάνω...

Πλάκα πλάκα, όλα αυτά τα μηχανήματα, είναι εξαιρετικά. (για μουσείο).

200 χρόνια μετά, πιθανώς να έχουν την ίδια αξία. (για μουσείο).

Ποιος πάει στα μουσεία στις μέρες μας; Πφφφφφφφχχχχχχχχχ
:roflmao::roflmao::roflmao:

Βρε γκαντεμόσαβρε, που πας σε γάμο και έβχεσαι "και του χρόνου", πως θα κάμω εγώ δουλειά επαέ πέρα;;;; :headbang:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
Αληθινό ξύλο ρίχνω στο τζάκι.

Τον έπιασες το συνειρμό, ε;
 


A

AKARL

Guest
Καλησπερα σας,
μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε εαν τα πλαϊνα ειναι απο αληθινο ξυλο ?
Ευχαριστω.
Αγαπητέ συμφορουμίτη, εβρίσκομαι εις την εφχάριστην θέσιν να σας διαβεβαιώσω ότι τα κσύλινα μάγουλα του Γιαμάχα είναι σαγμένα από ατόφχιο και αφθεντικό μασίφ κσύλο από δέντρα του δάσους. :dance2:

Ομιλούμε, δε, περί ενός μηχανήματος αρτιοτάτου τόσον από τεχνολογικής όσον και από αισθητικής πλεβράς το οποίον, όπως ορθότατα υποστηρίζει ο αγαπητός Δρ. Διαχύσιος, δεν θα ήτο παράταιρο εντός ενός ναού της καλαισθησίας όπως, λ.χ., ένα μουσείο! :king:
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.551
Reaction score
30.800
Παίδες μην επιχειρίσετε να πουλήσετε κάτι πχ σε Άραβα. Παίζει και να τον πληρώσετε κι απο πάνω. Φιλικα, ε;
 

A

AKARL

Guest
Παίδες μην επιχειρίσετε να πουλήσετε κάτι πχ σε Άραβα. Παίζει και να τον πληρώσετε κι απο πάνω. Φιλικα, ε;
Γιάντα μιλείς με γρίφους Βαρώνε; :idk: :confused:
 






Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.099
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top