Ομάδα υποτίτλων

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
66
Reaction score
3
Καλησπέρα σε όλους. Έχω μία μανία με τους υπότιτλους και θέλω να την μοιραστώ (καθώς και την χρονοβόρα και επίπονη δουλεία τους!). Δεν δημιουργώ υπότιτλους από το μηδέν αλλά ανακατασκευάζω δημιουργώντας είτε από extracted BD ελληνικούς είτε από ελληνικούς DVD σε ελληνικούς BD. Οι χρόνοι θα είναι πάντα είτε των αγγλικών αυθεντικών είτε των ελληνικών αυθεντικών, ώστε πάντα να υπάρχει τέλειος συγχρονισμός. Όσον αφορά την απόδοση, αυτή τυχαίνει επεξεργασίας από εμένα σε αρκετά σημεία.

Σκοπός μου είναι να φτιάξω μια ομάδα που να κάνουμε αυτή την δουλειά για τις αγαπημένες μας ταινίες. Όποιος/όποια επιθυμεί να με βοηθήσει θα μου ήταν ευχάριστο. Όσο πιο πολλοί τόσο λιγότερη και ξεκούραστη δουλειά. Ο στόχος μου είναι τα 10 άτομα. Δηλαδή 150 υπότιτλοι ανά άτομο (τους επεξεργάζονται σε 1 ώρα) βγάζει περίπου 1 ταινία την ώρα. Άρα η ταχύτητα των πολλών είναι τεράστια.

Οι ενδιαφέροντες να μου στείλουν το e-mail τους για να μπορέσω να επικοινωνήσω μαζί τους.
Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, ελεύθερα θα διευκρινήσω το οτιδήποτε.

Σας ευχαριστώ!
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Δηλαδή με το ζόρι να πάνε φυλακή οι ιδιοκτήτες του φορουμ.
 

Μηνύματα
66
Reaction score
3
Μονο εγώ θα πάω. Εφόσον από έναν χρήστη θα ανεβαίνουν (αν ανεβαίνουν). Αρχικά σκοπέυω για προσωπική χρήση (ομάδας δηλαδή). Επομένως κάνενας δεν έχει να φοβάται τίποτα.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.882
Μονο εγώ θα πάω. Εφόσον από έναν χρήστη θα ανεβαίνουν (αν ανεβαίνουν). Αρχικά σκοπέυω για προσωπική χρήση (ομάδας δηλαδή). Επομένως κάνενας δεν έχει να φοβάται τίποτα.
Όπως καταλαβαίνεις για κάτι τέτοιο η συνεννόηση των ενδιαφερόμενων μπορεί να γίνει μόνο με pm.

Οι ελληνικοί υπότιτλοι, όπως και οι ιστότοποι που τους φιλοξενούν, έχουν κριθεί παράνομοι και η πρόσβαση σ' αυτούς έχει (θεωρητικά τουλάχιστον) αποκλειστεί.

Όσο κι αν κάτι τέτοιο το θεωρώ -προσωπικά- βλακώδες, πρέπει να ενημερώσω ότι στο Avsite δεν μπορούν να μπουν link που να παραπέμπουν σε πρόσβαση ή κατέβασμα υποτίτλων.

Γι' αυτό και θα πρέπει δυστυχώς να κλειδώσω το θέμα.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.882
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top