Οταν υπάρχουν λεφτά, χώρος και έλλειψη ...παντόφλας!

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Φυσικά αυτός ο ήχος θέλει και αντίστοιχη εικόνα...
Εκεί λοιπόν παίζει σε άλλο γήπεδο. Τι JVC, τι SONY και δε σε σώνει...

:eek::eek::eek:

View attachment 227375

Barco Prometheus III

Ομολογώ οτι πρώτη φορά το έβλεπα αυτό (τι περίεργο!). Ήξερα μόνο τον παλιό Προμηθέα, αυτόν που του 'τρωγε το σκώτ ο Δίας.

Μια αναφορά που βρήκα : https://audioconnection.com.au/products/barco-prometheus-iii-projector

Καλός φαίνεται, Laser native 4K, 3τσιπος DLP. Δε κυκλοφορεί πολύ όμως :biggrin:.

Στη δε οθόνη έκλαψα. 4 μέτρα, ότι κάδρο θέλεις κλπ
Τιμή δε βρήκα και δε θέλω να μάθω.
Βίντεο :


Displaytechnologies
Ακουστική περιποίηση χώρου από κατασκευής, εντοιχιζόμενα ηχεία, ενεργά, πολλά, Trinnov μαέστρος. @costas EAR ακούει;;; Δε τα έβαλε ίδια όμως ο τσίπης :mad::mad:.
Α, και ηχοπερατή για σωστό κεντρικό που ενδιαφέρει άλλα μέλη εδώ, όλοι χαρούμενοι!

Για όποιoν ενδιαφέρεται να δει το γιαπί και την πρόοδο του έργου :

Meridian Theater
Πες του να δει τον Christie Eclipse. ;) :roflmao:
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.258
ΟΚ, ψιλοφαντάζομαι τον τρόπο, αλλά και πάλι δε ψήνομαι.

Εκτιμώ ιδιαίτερα την μεριντιαν, και οι εν λόγω λύσεις έχουν υψηλοτατο waf, και είναι συμφωνες και με τη δική μου αισθητική (εντοιχισμένα).

Είναι όμως πολλά τα λεφτά, και λείπουν μερικά στοιχεία που επίσης θα με ενδιέφεραν, όπως η ομοαξονική αρχιτεκτονική.

Γι'αυτό, αν είχα το μπάτζετ (κυρίως για το χώρο, ώστε να πραγματοποιηθεί άριστα ο εντοιχισμος) και το αναγκαίο μέγεθος του χώρου, η δική μου επιλογή θα ήταν εντοιχισμένα me Geithain "δορυφοράκια" παντού, με 18-ιντσο γουφερ το κάθε "δορυφορακι" και με την απλή καμπίνα (χωρίς καρδιοειδη κατασκευή) διότι στα εντοιχισμένα δεν χρειάζεται καθόλου, οπότε ο κάθε δορυφόρος θα κόστιζε λίγο κάτω από 4 χιλιάρικα.

Αυτό σημαίνει πως ένα σεταπ 9.Χ.6 με 15 δορυφόρους με 18-ιντσο γουφερ έκαστος, θα κόστιζε συνολικά περί τα 60 χιλιάρικα.

Και πάω στοίχημα πως και χωρίς σαμπ, θα μπορούσε να σε σκοτώσει ένα τέτοιο σεταπ στις στάθμες. Αλλά οκ, βάλε και 8 σαμπ, τόσα λεφτά έχεις. 😂😜🤣
16ιντσο δεν έχουν τα 901κ ?
 


Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.258
Aν είχε 18ιντσο θα ήμουν από τους πρώτους που θα έπαιρνα.
Μαζί με θόλο στο μιντ βέβαια.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.737
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top