Ο ηλεκτρονικός πάπυρος της Samsung!

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
[IMGl]http://img2.pict.com/cc/cd/94/c4015b7afc12bf39129bdd240a/RcfsR/pap.jpg[/IMGl]
Ο ηλεκτρονικός πάπυρος της Samsung!

Ενα μικρό και εύχρηστο e-book παρουσίασε πρόσφατα ο κορεατικός κολοσσός Samsung.

Πρόκειται για το Ρapyrus, ένα ηλεκτρονικό βιβλιαράκι με διαστάσεις 14,7 εκ. Χ 21 εκ., δηλαδή λίγο μεγαλύτερο από το Κindle 2. Ο φουτουριστικός «πάπυρος» αφής είναι εξοπλισμένος με μια γραφίδα για ευκολότερο χειρισμό και ενσωματωμένη μνήμη χωρητικότητας 512 ΜΒ. Πέρα από τη δυνατότητα ανάγνωσης των αγαπημένων του βιβλίων, ο χρήστης θα έχει ακόμη τη δυνατότητα να κρατήσει σημειώσεις, να δει τι ώρα είναι σε διάφορα μέρη του πλανήτη και να διαχειριστεί τις επαφές του, ως άλλο ηλεκτρονικό Filofax.

Σύμφωνα με την κατασκευάστρια, η πρώτη χώρα που θα δοκιμάσει τα προσόντα του ηλεκτρονικού παπύρου θα είναι φυσικά η Κορέα μέσα στον Ιούνιο, όπου η συσκευή μάλιστα θα διατεθεί σε ποικιλία χρωμάτων. Για την ώρα η τιμή του νέου e-book φημολογείται ότι θα κυμαίνεται περί τα 220 ευρώ.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απάντηση: Ο ηλεκτρονικός πάπυρος της Samsung!

Εντυπωσιακό. Αρχίζει το ψάξιμο.
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Σας βολεύουν τα ebooks? Εμένα ακόμα και στην οθόνη μου την σπάει να τα διαβάζω.Πόσο μάλλον και σε τόσο μικρή οθόνη.Προτιμώ hardcopy (ναι το ξέρω το hardcopy κοστίζει κατιτίς περισσότερο)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.021
Μηνύματα
2.885.660
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top