Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Τρομερής ποιότητας και τεχνολογίας (και τιμής) ηχομπαρες κυκλοφορούν πλέον από πολλές σοβαρές εταιρείες.

Για το κοινόχρηστο σαλόνι μου, θα είναι η επόμενη αγορά μου. ;)

Προφανώς, θα υποστηρίζει σύγχρονα πολυκαναλα φορμά. 8-)
χαχαχα θα αντέξεις χωρίς dirac ή κυκλοφόρησαν και τέτοιες;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.593
χαχαχα θα αντέξεις χωρίς dirac ή κυκλοφόρησαν και τέτοιες;
Αν δε διαθέτει ενσωματωμένο κι αξιόλογο σύστημα ισοστάθμισης, δεν έχει θέση στο χώρο μου. ;)

Επίσης, οφείλει να έχει ενσωματωμένες δυνατότητες στριμιγγκ υπηρεσιών, και φυσικά να συνεργάζεται με το κινητό μου. ;)

Τέλος, η ασύρματη συνεργασία με σαμπ, θα είναι αναγκαία συνθήκη.;)
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Τρομερής ποιότητας και τεχνολογίας (και τιμής) ηχομπαρες κυκλοφορούν πλέον από πολλές σοβαρές εταιρείες.

Για το κοινόχρηστο σαλόνι μου, θα είναι η επόμενη αγορά μου. ;)

Προφανώς, θα υποστηρίζει σύγχρονα πολυκαναλα φορμά. 8-)
Ωραία.... Πολύ ωραία πραγματικά.... Ας υποθέσουμε Κώστα ότι κάποιος φίλος δεν έχει την δυνατότητα να τοποθετήσει στο σαλόνι του ένα πολυκαναλο σύστημα, όσο και αν το θέλει... Για τους γνωστούς λόγους εκτός του οικονομικού ..... Ποια ειναι η πρόταση της αγοράς αυτή την στιγμή...;
Τι μπορεί να κάνει αυτός που θέλει να ακούει πολυκαναλα αλλά το σαλόνι του εκτός από μικρο είναι και "κοινόχρηστο";
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.551
Reaction score
30.800
Ωραία.... Πολύ ωραία πραγματικά.... Ας υποθέσουμε Κώστα ότι κάποιος φίλος δεν έχει την δυνατότητα να τοποθετήσει στο σαλόνι του ένα πολυκαναλο σύστημα, όσο και αν το θέλει... Για τους γνωστούς λόγους εκτός του οικονομικού ..... Ποια ειναι η πρόταση της αγοράς αυτή την στιγμή...;
Τι μπορεί να κάνει αυτός που θέλει να ακούει πολυκαναλα αλλά το σαλόνι του εκτός από μικρο είναι και "κοινόχρηστο";
Σεπούκου;
 










Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Εξαιρετικό σύνολο.
Σε καλή τιμή για αυτό που είναι.
Το σύνολο το γνωρίζω... Το έχω δει και από κοντά.... Δεν το έχω ακούσει.... Απλα είχα την εντύπωση ότι είναι για να βλέπεις-ακούς ταινίες.......... :redface:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.013
(Δεν ξέρω γιατί) έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στην εταιρεία αυτή και στην αδελφή της, αναρωτιέμαι όμως, έχει πλήρη υποστήριξη στην Ελλάδα?
Ειναι εξαιρετική. Τη γουστάρω πολύ και αν ποτέ θα έπαιρνα παθητικά πολύ πιθανόν να ήταν αυτή. Μέλος ΑES εδώ και χρόνια.
Αν δεν κάνω λάθος ήταν η πρώτη που έβαλε ισοστάθμιση στα Sub της και μετά και στα ηχεία της στα μεγάλα μοντέλα (AES βλέπεις). Είχα ακούσει τα Studio 100 και μου έφυγε η μαγκιά. Όταν τα είχε ο Βασίλης από την Ηχοδομη στη έκθεση με Anthem όλοι έψαχναν να βρουν που είναι τα subs, ενώ δεν είχε. Δεν κάνω πλάκα. Και η μοναδική που ξέρω που εδώ και πολλά χρόνια λέει, ακόμα και σε διαφημιστικά της ότι δεν υπάρχουν ηχεία για ήδη μουσικής. Το καλό ηχείο πρέπει να τα παίζει όλα.

Έχω το Paradigm SUB Ultracube 10.
Eχω ένα θέμα με ένα από τα passive radiators και περιμένω να μου απαντήσει η AACE. Κατά τα άλλα πολύ ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Ωραία.... Πολύ ωραία πραγματικά.... Ας υποθέσουμε Κώστα ότι κάποιος φίλος δεν έχει την δυνατότητα να τοποθετήσει στο σαλόνι του ένα πολυκαναλο σύστημα, όσο και αν το θέλει... Για τους γνωστούς λόγους εκτός του οικονομικού ..... Ποια ειναι η πρόταση της αγοράς αυτή την στιγμή...;
Τι μπορεί να κάνει αυτός που θέλει να ακούει πολυκαναλα αλλά το σαλόνι του εκτός από μικρο είναι και "κοινόχρηστο";
Για τι budget μιλάμε και για πόσα κυβικά μέτρα χώρο; Στους περιορισμούς υπάγεται και η απόσταση ακρόασης; Η δεξιά με τη αριστερή πλευρά είναι συμμετρικές; Υπάρχει δυνατότητα για ηχητική φροντίδα και αν ναι πιο είναι το budget για αυτή;
Η απάντηση εξαρτάται από τα παραπάνω που δεν είναι καθόλου υποθετικά.
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Για τι budget μιλάμε και για πόσα κυβικά μέτρα χώρο; Στους περιορισμούς υπάγεται και η απόσταση ακρόασης; Η δεξιά με τη αριστερή πλευρά είναι συμμετρικές; Υπάρχει δυνατότητα για ηχητική φροντίδα και αν ναι πιο είναι το budget για αυτή;
Η απάντηση εξαρτάται από τα παραπάνω που δεν είναι καθόλου υποθετικά.
Ναι.... Δεν έβαλα οικονομικό περιορισμό επίτηδες.... Ας πούμε ένα μικρό σαλόνι.... Πολύ μικρότερο από τα 31 τμ που διαθέτει ο Κώστας γι αυτή την δουλειά.... Ένας χώρος 4x5 π.χ..... Με μικρές δυνατοτητες παρέμβασης για την ακουστική του φροντίδα.... Όσες παρεμβάσεις μπορεί να κάνει κάποιος και για το δικαναλο που έχει....
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top