Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Πολύ σωστή χρήση δικάναλου. ❤❤❤
Ιδίως όταν βάζεις ηλεκτρική σκούπα. ❤❤❤
Και για το wc κάνει. ❤❤❤


Με μεγάλη μου χαρά θα τα διαγράψω, δεν έχω έρωτες με τα μέσα αποθήκευσης σα κατ' βλαμμένα βινυλιολάγνα γερόντια, και είμαι πάντα ανοιχτός σε νέες περιπέτειες, νέες προκλήσεις, νέες εξελίξεις στο χόμπι, παρότι δεν είμαι πλέον και τόσο.. "νέος" . 😎

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i o o o u u u
μαρή που θα μας πεις πως με δύο ηχεία δεν ακούμε μουσικούλα...

Ξου... :biggrin:

Όσο για το ''ανοιχτός σε νέες περιπέτειες'' πρόσεχε μην μας πλασσάρουν στο μέλλον κανένα immersive υπόθετο και δεν ξέρ'ς πως να μας το προτείνεις.. :roflmao:

(Πλάκα, πλάκα, θα το πάρω να γλυτώσω απ' τα καλώδια..:rofl:)

❤
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
μαρή που θα μας πεις πως με δύο ηχεία δεν ακούμε μουσικούλα
Βρε δε λέω αυτό, απλώς συμφωνώ 100% με τις μόνες περιπτώσεις που ο μπουτχιας θα προτιμούσε να ακούει δικάναλα από ότι πολυκαναλα. 😎
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
για εμένα οι επιστήμονες είναι άσχετοι.
Μα δεν χρειαζόμαστε επιστήμονες για να μάς πουν ότι το εναλλασσόμενο ρεύμα δεν έχει συγκεκριμένη φορά, το όνομά του το λέει,, όπως δεν τούς χρειαζόμαστε για να μάς πουν από πού ανατέλλει ο ήλιος.
Θα συμπληρώσω ότι για όλα αυτά τα μηχανήματα και για τα διάφορα φορμά που τσακώνεστε εδώ μέσα οι επιστήμονες φταίνε. Αν δεν υπήρχαν αυτοί τίποτα δεν θα είχε γίνει. Μια χαρά θα ζούσαμε μες τις σπηλιές με τις προβιές και τα ρόπαλα.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
από το στερεο σου ζήτησε βρε....όχι απ την κρεβατοκάμαρα :biggrin:
Μπορεί όμως να το έχει εγκατεστημένο σε...κρεβατοκάμαρα - όπως κάποιοι άλλοι ονόματα να μη λέμε. :biggrin:
Τσου

Όπως για τον Μάρκου οι κατασκευαστές είναι απατεώνες έτσι και για εμένα οι επιστήμονες είναι άσχετοι.
Σωστός φίλε για τα καλώδια και τα subs.
Κατανοώ το αλληλένδετο με τον...Μαρκήσιο Sansui De Coral νόημα του αφορισμού...Για να μη γίνονται όμως παρανοήσεις,άμα κάποιος ήθελε να εντοπίσει τρωτά στοιχεία στο επιστημονικό γίγνεσθαι αυτά θα μπορούσαν ενδεχομένως ν'αναζητηθούν σε θέματα ηθικής παρά σε θέματα γνώσης και αξιοπιστίας...

Είμαι βέβαιος ότι θα μπορούσε να βρεθεί επιστημονική ερμηνεία στις διαφορές που άκουγες...Παραδείγματος χάριν,τα εξεταζόμενα RCA interconnects διέθεταν θωράκιση ;;;

Πολύ σωστή χρήση δικάναλου. ❤❤❤
Ιδίως όταν βάζεις ηλεκτρική σκούπα. ❤❤❤
Και για το wc κάνει. ❤❤❤
...
Κάνει επίσης και για την ψησταριά στην αυλή...
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μπορεί όμως να το έχει εγκατεστημένο σε...κρεβατοκάμαρα - όπως κάποιοι άλλοι ονόματα να μη λέμε. :biggrin:

Κατανοώ το αλληλένδετο με τον...Μαρκήσιο Sansui De Coral νόημα του αφορισμού...Για να μη γίνονται όμως παρανοήσεις,άμα κάποιος ήθελε να εντοπίσει τρωτά στοιχεία στο επιστημονικό γίγνεσθαι αυτά θα μπορούσαν ενδεχομένως ν'αναζητηθούν σε θέματα ηθικής παρά σε θέματα γνώσης και αξιοπιστίας...

Είμαι βέβαιος ότι θα μπορούσε να βρεθεί επιστημονική ερμηνεία στις διαφορές που άκουγες...Παραδείγματος χάριν,τα εξεταζόμενα RCA interconnects διέθεταν θωράκιση ;;;


Κάνει επίσης και για την ψησταριά στην αυλή...
Τι λέει αυτός ο αιώνιος νεανίας ο Κώστας Ιαρ χα χα ? Εγω νόμιζα δεν έχεις πολυκάναλο. (δεν έχω δει φώτο).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Εγω νόμιζα δεν έχεις πολυκάναλο.
Έχει δώσει το φωτεινό παράδειγμα όλων όσων λέμε εδώ και καιρό.

Μικρούς, οικονομικούς δορυφόρους, σε κατάλληλη για αυτούς απόσταση ακρόασης, όμοιοι δορυφόροι και σε όμοιες αποστάσεις, και σοβαρά σαμπ, ακριβότερα του συνόλου των δορυφόρων. 😎

Διαχυτές ολοβερ.

Έτσι είναι το πρέπον, και το 5.1 που έστησε, το παρουσίασε.

Και συνολικό κόστος, πολύ προσιτό. Είναι ο ιδανικός τρόπος να ξεκινήσετε όλοι. Ακολουθήστε απλώς τα βήματά του. 😎


Πολύ εύκολα και ανά πάσα στιγμή μπορεί να προσθέσει κανάλια ύψους, ώστε να το κάνει φουλ ιμερσιβ. Εκεί θα χρειαστεί κάποιο σοβαρό av pro, και δύσκολα να συμβιβαστεί με κάποιον "οικονομικό", όταν ξέρει αυτά που ξέρει.. 😜
 
Last edited:






Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Δεν χρειάζεται τρινοβ σε ηχειακο σεταπ που όλο μαζί δεν πλησιάζει την τιμή του τρινοβ.. Και jbl έχει, και αρκαμ, ανθεμ, κλπ
Βρε συ ο Bhutia , έστησε ενα πολυκάναλο για εκπαιδευτικούς σκοπούς και δεν του άρεσε και το ξέστησε. :D

Μάλλον εννοεί ότι ακούει απο ακουστικά.

Τεσπά, εαν κάνω λάθος .....οιιιιιιμέ, πάει και ο Bhutia η τελευταία ελπίδα των δικάναλων, εσυ τον χάλασες, είμαι σίγουρος. :D
Define rock. :roflmao:
Αυτό είναι αυγό, δεν είναι πέτρα. Αμα θες το συζητάμε. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Βρε συ ο Bhutia , έστησε ενα πολυκάναλο για εκπαιδευτικούς σκοπούς και δεν του άρεσε και το ξέστησε. :D

Μάλλον εννοεί ότι ακούει απο ακουστικά.

Τεσπά, εαν κάνω λάθος .....οιιιιιιμέ, πάει και ο Bhutia η τελευταία ελπίδα των δικάναλων, εσυ τον χάλασες, είμαι σίγουρος. :D

Αυτό είναι αυγό, δεν είναι πέτρα. Αμα θες το συζητάμε. :D
Το πολυκαναλικό υπάρχει μονίμως στημένο και σε dedicated κτίσμα παρακαλώ...Άμα ποτέ φτάσει σε status Atmos και Auro 3D μπορεί να γίνει αναλυτική παρουσίαση...Αλήθεια είναι ότι στις περισσότερες περιπτώσεις εξακολουθώ δικαναλικές ακροάσεις χωρίς υψηλή συγκέντρωση ή παραμονή σε MLP...Έχε υπόψιν ότι δεν έχω επίσης παρουσιάσει λυχνιακό setup με τα μικρά SET μονομπλόκ που είναι διαθέσιμα...:wink:
 





Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Το πολυκαναλικό υπάρχει μονίμως στημένο και σε dedicated κτίσμα παρακαλώ...Άμα ποτέ φτάσει σε status Atmos και Auro 3D μπορεί να γίνει αναλυτική παρουσίαση...Αλήθεια είναι ότι στις περισσότερες περιπτώσεις εξακολουθώ δικαναλικές ακροάσεις χωρίς υψηλή συγκέντρωση ή παραμονή σε MLP...Έχε υπόψιν ότι δεν έχω επίσης παρουσιάσει λυχνιακό setup με τα μικρά SET μονομπλόκ που είναι διαθέσιμα...:wink:
Ξέρεις ότι η παραμονή στην MLP είναι ο μόνος πραγματικά επιστημονικά ορθός τρόπος ακροάσης ε ? Άσε τα "μαγειρέματα" .
Το πολυκάναλο δεν χρειάζεται και τόσο την προσήλωση αυτή, οπότε κανονικά αυτό θα ήταν το ιδανικό για να ακούς και να μαγειρεύεις χα χα. Δεν είναι τυχαίο που όσοι έχουν αυτό κάνουν. Συνέχεια μπακράουντ μιούζικ ακούνε. Κάνε την MLP στην κουζίνα, είμαι σίγουρος ότι θα γίνεται. . Επίσης η διαδικασία - βίωμα του δικάναλου είναι πιο προσωπική απο το πολυκάναλο (φαντάζομαι) και απαιτεί άλλη συγκέντρωση και μοναχικότητα. Για να μην μιλήσω για τις μουσικές. Εγω εαν άκουγα πάντως μόνο τέτοιες μουσικές, δε θα έδινα πάνω απο 1000 ευρώ όλα μέσα. Βαισκά θα έπαιρνα ένα Πανασόνικ 250 300 ευρώ (όλα σε ενα) απο το Μίντια Μάρκτ, παίζει τέλεια μην πω πιο καλά.

Για τα άλλα τα γενικά, τι να πω ? Βλέπεις αναγκάζομαι να εφαρμόζω και κάποιες "βρώμικες" τακτικές πολέμου χα χα. Μόνος μου είμαι χωρίς βοηθεια. Τι να κάνω ? Μεγάλη ευχαρίστηση να κάνει πάντως κάποιος χιούμορ και πειράγματα στους πολυκάναλους, αποδεικνύεται μεγαλύτερη και απο τους Χαι Φαι δικάναλους (τους παλιούς που λέτε) , καθώς έχουν εξελιχθεί και υιοθετήσει πολύ πιο σοβαρούς και ανελαστικούς μορφικούς χαρακτήρες (ή τους ειχαν πάντα και απλώς μεταμορφώθηκε η κατάσταση, σε άλλες καταστάσεις ύλης χα χα).

Να, ζητάω καμιά φορά βοήθεια απο εσένα να φανείς τουλάχιστον κάπως δίκαιος, αλλά μου λές κάτι για κλάσεις Α , 400 βάτ και με απογοητεύεις χα χα.

Κόρνες μη στήνεις δεν είναι για εσένα. Θα τις αδικήσουν τα "αποτελέσματα" της έρευνας σου. Άσε που δεν θα είναι κόρνες. :D
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top