Ο κακός μας ο καιρός




TGD

Μηνύματα
7.119
Reaction score
7.164
Μόλις γύρισα με τα παιδιά από το σχολείο. Ήταν κλειστό! Εν τω μεταξύ στον Βόλο ο,τι χιόνι έριξε χθες έχει λιώσει. Φυσικά στο βουνό είναι λογικό ναην ανοίξουν τα δημοτικά, αλλά μέσα στο κέντρο;
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
View attachment 280193

5 πόντους τους έχει.
Για να δούμε και το 2ο κύμα σήμερα.
Πάντως στις 8 ξαναήλθε μήνυμα από το 112.
Η σύζυγος που έχει ιδιαίτερη σχέση με τον ύπνο και θέλει απόλυτη ησυχία, είχε ειδοποιήσει να μην υπάρξει κανένας ήχος μέχρι τις 8:30 που και καλά αρχίζει η τηλεκπαίδευση. Στις 7:20 ήρθε μήνυμα 112 με σειρήνες και κραυγές στο τηλέφωνο του γιου στο μέσα δωμάτιο. :roflmao: Πετάχτηκε βρίζοντας και πήγε να το κλείσει. Επέστρεψε (βρίζοντας) και μετά ένα τέταρτο ήρθε το μήνυμα στο δικό της τηλέφωνο (άλλος πάροχος). :roflmao:

Ακόμα δεν μιλιέται.
 

ika

News
Μηνύματα
13.941
Reaction score
12.943
Εμένα το Σάββατο το βράδυ και χθες ήλθαν τα κραβγάζοντα.
Σήμερα ή ήταν μουγκό, ή πρόλαβα και και το διάβασα πριν αρχίσει...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Μα βρε παιδί μου, για αυτό υπάρχει και το airplane mode. 😋

Πριν πάμε για ύπνο μπαίνουν σε airplane mode, και βγαίνουν αφού ξυπνήσουμε. Όσοι πρέπει να μας βρούν έχουν το σταθερό, οι υπόλοιποι κλάιν, so simple. 🙂
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Έτσι δεν έχει νόημα το μήνυμα από το 112.
Μπορεί να πρέπει να ειδοποιηθούμε άμεσα.
Για τις καιρικές συνθήκες μου είναι άχρηστο. Ότι καιρό και να κάνει προσωπικά εκεί που θέλω να πάω θα πάω. Δεν με ενδιέφερε τι καιρό έχει με τη μηχανή, θα με νοιάξει με το αμάξι; Ούτε με απασχολεί αν βάλω-βγάλω τις αλυσίδες 2-3 φορές μέχρι να φτάσω, αν χρειαστεί. Δεν καταλαβαίνω από τέτοια. Σε άλλους τα λέω και κουράζονται μόνο που με ακούνε.
Η άλλη χρήση του είναι στην φωτιά. Ήρθαν μηνύματα όταν είχαμε φωτιά στα 200 μέτρα από το σπίτι. Και αστυνομία είχαμε και ασφάλεια. Κανείς δεν έφυγε από το γειτονία. Βουτήξαμε τα αλυσοπρίονα και κάναμε ότι έπρεπε.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.219
Reaction score
11.497
Eιχε πλακα:p

 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
μονοφασική Honda βενζίνης
Τώρα που το θυμήθηκα. Σε inverter που έχουν καλύτερη έξοδο για τα ηλεκτρονικά, στις Honda να υπολογίζεις ΚW και χιλιάρικο €. Αν πάρεις την μεγάλη στα 3,5ΚW παίρνει μπροστά και οπό το κινητό από απόσταση (Bluetooth), και βλέπεις και στάθμη καυσίμου στο app.
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.386
Reaction score
74.637
Δεν σχεδίαζα να δώσω τόσα αν και η ντηζελιά μου με τόσα περίπου θα υπολογιστεί σε εργασίες που θα μου κάνει ο μάστορης.
Μα με τα BT και τις στάθμες απο μακριά λυγίζω λίγο. :biggrin:


Κατά τ' άλλα, περάσαμε τα 25 εκατοστά κορίτσα και ρίχνει πατσαβουράκια... :frown:

20230206_105307.jpg


20230206_105357.jpg



Χθες το βράδυ μου έφτιαξε το Ντολμαδάκι βελουτέλα σουπίτσα και ξέχασα να σας τη δείξω με τις κάλτσες της απλωμένες δίπλα. :roflmao:

20230205_165126.jpg


Στη μία άνοιξα τέρμα την μπαλκονόπορτα να μπει λίγη δροσιά γιατί θα λιποθυμούσα απ' τη ζέστη της υπόγας. :laugh:
 



Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.325
Reaction score
30.435
Μα βρε παιδί μου, για αυτό υπάρχει και το airplane mode. 😋

Πριν πάμε για ύπνο μπαίνουν σε airplane mode, και βγαίνουν αφού ξυπνήσουμε. Όσοι πρέπει να μας βρούν έχουν το σταθερό, οι υπόλοιποι κλάιν, so simple. 🙂
κανόνισε να ξυπνήσεις και να μην υπάρχε ιη μισή πόλη

 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.325
Reaction score
30.435
Αυτό με τις αλυσίδες αφορά φαντάζομαι τους νομούς που έχει προειδοποιητικό, όχι εμάς που είναι πιο στεγνά και από την έρημο Ατακάμα.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
* 2-3 ημερες χιονι καθε χρονο, εξτρα αργιες, μια χαρα, η Αθηνα δεν μπορει να λειτουργησει με χιονι.

* Νεο Ψυχικο το ειχε στρωμενο στις 9 το πρωι, τωρα λιωνει το πιο πολυ.
Αυτό με τις αλυσίδες αφορά φαντάζομαι τους νομούς που έχει προειδοποιητικό, όχι εμάς που είναι πιο στεγνά και από την έρημο Ατακάμα.
Νομιζω οτι ισχυει απο 1/10-31/3 καθε χρονο. Υπαρχει σχετικο ΦΕΚ.

 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.864.397
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top