Ο κακός μας ο καιρός

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
φωτό από την είσοδο του αεροδρομίου

View attachment 195718
πορτ και αίρπορτ...κα νο νι κα..
η σκεψη μου με τον ασβουλη παντως...νταξ' για ενα 24ωρο δεν τον φοβαμαι θα τα καταφερει .. 🐒
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
πορτ και αίρπορτ...κα νο νι κα..
η σκεψη μου με τον ασβουλη παντως...νταξ' για ενα 24ωρο δεν τον φοβαμαι θα τα καταφερει .. 🐒
σήμερα ήταν και η μέρα που τον παίρνει η μάνα μου σπίτι....αλλά έδωσα άκυρο...ούτε μαγαζί θα πάω το απόγευμα....
πουτέιν το σπίτι κ έτσι:smg::vinsent::laugh:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.155
Reaction score
93.265
μπροστά στο αεροδρόμιο
View attachment 195712
Έχετε υδροπλάνα να φανταστώ :biggrin:


μόλις με πήρε τηλ το γωγουλίνι....

10 χιλιόμετρα έξω από την πόλη...ήρθε η τροχαία και τους επιστρέφουν πίσω στο Σουφλί (60 χιλιόμετρα πίσω!)μαζί με τους άλλους δασκάλους!!
και η Εγνατία κλειστή !
υπάρχει ενδεχόμενο να διανυκτερεύσουν εκεί μου είπε!:headbang::mad:
Και το 'φαγες αμάσητο; :whistling::lol:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
θα γυρίσει απροειδοποίητα το γωγουλίνι....θα χτυπήσει κουδούνι και θα πάει ο ασβός να την ανοίξει με πεταμένη ζαρτιέρα στο κεφάλι και κραγιόν στα μάγουλα :cry: :lol:
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Λοιπόν...το γωγουλίνι επέστρεψε μόλις πριν από λίγο

και μου περιέγραψε την κατάσταση....
μου θύμισε Μάτι...αλλά χωρίς τα θύματα...
όπου για μια ακόμα φορά την μλκία την έκανε ένας ανεύθυνος μπάτσος της τροχαίας

δεν θα ασχοληθώ με το κομμάτι της μη ενημέρωσης για να φύγουν ή όχι....εγώ την είχα πάρει τηλέφωνο 40 λεπτά πριν ξεκινήσει να της πω ότι γίνεται χαμός από τα νερά...και αν έχουν ενημέρωση για το αν είναι ασφαλές να ξεκινήσουν....
Εγώ...που τα κοιτούσα στις ειδήσεις και στο fb από αναρτήσεις οδηγών

με το λοιπόν ξεκίνησαν κομβόι και περασαν 3 άκρως επικίνδυνους χειμάρρους...η μπροστινή της μάλιστα κάποια στιγμή έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου στην προσπάθεια της να περάσει ένα χείμαρρο...με αποτέλεσμα να πανικοβληθούν και οι υπόλοιπες στην ουρά
(για φρένα δεν το συζητάω με τόσο νερό)

τεσπα με τα λίγα με τα πολλά έφτασαν στο σημείο όπου ανέβασα το πρώτο βίντεο...ένα βενζινάδικο έξω από το αεροδρόμιο (10 χιλιόμετρα από την πόλη) και περίμεναν οδηγίες
κάποια στιγμή πάει στο βενζινάδικο ένα της τροχαίας για κατούρμα και τον πιάνει κουβέντα μία συνάδελφος για το τι γίνεται μπροστά και πότε θα περάσουν

ο μάγκας ο σαπιοκοιλιάς ο τροχαίος τους λέει κατηγορηματικά ότι από εδώ σήμερα δεν περνάτε...τσάμπα κάθεστε γυρίστε πίσω και πηγαίνετε από Εγνατία (χωρίς φυσικά να καλέσει τον ασύρματο να ενημερωθεί για το τι γίνεται πιο πάνω και το πόσο ασφαλές είναι):mad:
φυσικά και τον άκουσαν και ξανα ξεκίνησαν την ακόμα πιο επικίνδυνη διαδρομή....αφού τα νερά πλέον είχαν δημιουργήσει αλλους 2 νέους χειμάρρους σύνολο 5...

φτάνοντας λοιπόν στον κόμβο για να μπούνε Εγνατία...ανταμώνουν ένα όχημα της τροχαίας που τους λέει
- ποιος σας είπε να έρθετε από εδώ? ...η Εγνατία έκλεισε>:(

μετά και από αυτό αποφάσισαν να τραβήξουν επιστροφή για Σουφλί μια που στην παρέα είχαν και την υποδιευθύντρια του σχολείου που είχε κλειδιά....

τώρα στην επιστροφή φυσικά δεν ενημερώθηκαν από καμιά τροχαία ή την περιφέρεια...αλλά από γνωστούς και ντόπιους που κυκλοφορούσαν και τους είπαν ότι τα νερά έφυγαν....αυτοί τουλάχιστον ενδιαφέρθηκαν
η δικιά μου παράτησε το σουιφτάκι εκεί
επέλεξαν τα πιο μεγάλα-βαριά αυτοκίνητα χώθηκαν όλες μέσα και επέστρεψαν σαν να μην τρέχει τίποτα

αυτά
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.155
Reaction score
93.265
Λοιπόν...το γωγουλίνι επέστρεψε μόλις πριν από λίγο

και μου περιέγραψε την κατάσταση....
μου θύμισε Μάτι...αλλά χωρίς τα θύματα...
όπου για μια ακόμα φορά την μλκία την έκανε ένας ανεύθυνος μπάτσος της τροχαίας

δεν θα ασχοληθώ με το κομμάτι της μη ενημέρωσης για να φύγουν ή όχι....εγώ την είχα πάρει τηλέφωνο 40 λεπτά πριν ξεκινήσει να της πω ότι γίνεται χαμός από τα νερά...και αν έχουν ενημέρωση για το αν είναι ασφαλές να ξεκινήσουν....
Εγώ...που τα κοιτούσα στις ειδήσεις και στο fb από αναρτήσεις οδηγών

με το λοιπόν ξεκίνησαν κομβόι και περασαν 3 άκρως επικίνδυνους χειμάρρους...η μπροστινή της μάλιστα κάποια στιγμή έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου στην προσπάθεια της να περάσει ένα χείμαρρο...με αποτέλεσμα να πανικοβληθούν και οι υπόλοιπες στην ουρά
(για φρένα δεν το συζητάω με τόσο νερό)

τεσπα με τα λίγα με τα πολλά έφτασαν στο σημείο όπου ανέβασα το πρώτο βίντεο...ένα βενζινάδικο έξω από το αεροδρόμιο (10 χιλιόμετρα από την πόλη) και περίμεναν οδηγίες
κάποια στιγμή πάει στο βενζινάδικο ένα της τροχαίας για κατούρμα και τον πιάνει κουβέντα μία συνάδελφος για το τι γίνεται μπροστά και πότε θα περάσουν

ο μάγκας ο σαπιοκοιλιάς ο τροχαίος τους λέει κατηγορηματικά ότι από εδώ σήμερα δεν περνάτε...τσάμπα κάθεστε γυρίστε πίσω και πηγαίνετε από Εγνατία (χωρίς φυσικά να καλέσει τον ασύρματο να ενημερωθεί για το τι γίνεται πιο πάνω και το πόσο ασφαλές είναι):mad:
φυσικά και τον άκουσαν και ξανα ξεκίνησαν την ακόμα πιο επικίνδυνη διαδρομή....αφού τα νερά πλέον είχαν δημιουργήσει αλλους 2 νέους χειμάρρους σύνολο 5...

φτάνοντας λοιπόν στον κόμβο για να μπούνε Εγνατία...ανταμώνουν ένα όχημα της τροχαίας που τους λέει
- ποιος σας είπε να έρθετε από εδώ? ...η Εγνατία έκλεισε>:(

μετά και από αυτό αποφάσισαν να τραβήξουν επιστροφή για Σουφλί μια που στην παρέα είχαν και την υποδιευθύντρια του σχολείου που είχε κλειδιά....

τώρα στην επιστροφή φυσικά δεν ενημερώθηκαν από καμιά τροχαία ή την περιφέρεια...αλλά από γνωστούς και ντόπιους που κυκλοφορούσαν και τους είπαν ότι τα νερά έφυγαν....αυτοί τουλάχιστον ενδιαφέρθηκαν
η δικιά μου παράτησε το σουιφτάκι εκεί
επέλεξαν τα πιο μεγάλα-βαριά αυτοκίνητα χώθηκαν όλες μέσα και επέστρεψαν σαν να μην τρέχει τίποτα

αυτά
Πρόλαβες να ακυρώσεις τις πτάνες ή θα 'χουμε άλλα; :roflmao:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
μια φορα εχω πεσει σε πολυ νερο ομιχλη κτλ σε επαρχιακο δικτιο (επιστροφη απο παρνασσο οχι για σκι)... σταματας και περιμενεις να περασει η μπορα λιγο.. δεν ξαναβρήκα και ουτε προκεται να ξαναβγω εκτος δημου αθηναιζων. 🐒
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Ι αμ ντήιπλυ ντισσαππόιντεντ ουίδ δη αντικλαϊμάκτικ έντινγκ. Άι ουώντ μάι μάνυ μπακ. Νάου!
Τι φταίνε οι άλλοι για την ανθηρό ζωηρή φαντασία που διαθέτεις?:tongue:

Edit: Γιατί δεν γράφεις ένα βιβλίο....η γιατί δεν γυρίζεις μια ταινια τέλος πάντων....Το χεις!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Τι φταίνε οι άλλοι για την ανθηρό ζωηρή φαντασία που διαθέτεις?:tongue:

Edit: Γιατί δεν γράφεις ένα βιβλίο....η γιατί δεν γυρίζεις μια ταινια τέλος πάντων....Το χεις!
εξαιρετική ιδέα...για βιβλίο κ ταινία

ΖΙΖΙΚ
Η ζωή μου μια τσόντ@ :lol:
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.410
Reaction score
94.011
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.410
Reaction score
94.011

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
μια φορα εχω πεσει σε πολυ νερο ομιχλη κτλ σε επαρχιακο δικτιο (επιστροφη απο παρνασσο οχι για σκι)... σταματας και περιμενεις να περασει η μπορα λιγο.. δεν ξαναβρήκα και ουτε προκεται να ξαναβγω εκτος δημου αθηναιζων. 🐒
Γενναίος.
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.377


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.359
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top