Ο Messi του car audio!!!

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Γράφω αυτό το ποστ για να βοηθήσω κάποιους πού θέλουν να βελτιώσουν τον ήχο του αυτοκινήτου τους κ ψάχνονται όπως ψαχνομουν κ εγώ πριν λίγο καιρό. Μετά από 3 μαστόρους, αλλαγή πηγής, ηχείων κ τοποθέτηση ενισχυτή,(σπασμένες κόπιτσες, χύμα κ μπερδεμένα καλώδια κ ρύθμιση του κω..υ,) ανέβηκα Αθήνα. Πού αλλού στον Νίκο CAR AUDIO TEST.!!! Βάλαμε ένα subακι κ ρύθμισε το σύστημα. Απλά respect!!! Ο άνθρωπος είναι σε άλλο επίπεδο.... Ο ήχος άλλαξε τελείως κ χαίρομαι πλέον να ακούω μουσική. κ δεν είναι λόγω του sub γιατί κ με το sub κλειστό ο ήχος είναι πολύ ανώτερος από πριν. Για να μην πολυλογω,κατά την γνώμη μου, αν θες ήχο πας στον Νίκο του λες τι θες, τι budget διαθέτεις κ σίγουρα θα πάρεις το καλύτερο για τα χρήματα σου. Ο Νίκος είναι μάστορας με αρχ...α, εξαιρετικός επαγγελματίας κ μου άφησε πολύ καλή εντύπωση κ για το ποιόν του σαν άνθρωπος, κάτι που έχει τη σημασία του, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Νίκο Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ !!! Θα τα ξαναπούμε ΣΊΓΟΥΡΑ. Το επόμενο θα το φτιάξεις εσύ από την αρχή.
Κ φωτογραφίες.σχεδιασμος κ υλοποίηση Κούτας από τον Νικο
IMG20221202233756.jpg
IMG20221202233744.jpg
 
Last edited:

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Έτσι όπως τα λες είναι αγαπητέ φίλε.
Έχω περάσει και γω από τον Νίκο και με κάτι ρεταλια από προηγούμενο σύστημα έκανε το Picasso να παίζει πολύ ωραία!

Βασικό αυτού του ανθρώπου είναι ότι εκτός από τις γνώσεις στη δουλειά του είναι πολύ νοικοκύρης στην εγκατάσταση και τέρμα προσεκτικός.

Respect και από εμένα!
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Δεν μας έγραψες τίποτα για το σύστημα.. Τουλαχ τι rca, τι καλώδια και ποια υλικά χρησιμοποίησε για την μόνωση και που έχει γίνει πόρτες, πορτμπαγκάζ ή έκανες όλο το αυτοκίνητο; Και 2 λογάκια για τα μεγάφωνα, ενισχυτές, επεξεργαστή-ρυθμίσεις του... ;
 

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Δεν μας έγραψες τίποτα για το σύστημα.. Τουλαχ τι rca, τι καλώδια και ποια υλικά χρησιμοποίησε για την μόνωση και που έχει γίνει πόρτες, πορτμπαγκάζ ή έκανες όλο το αυτοκίνητο; Και 2 λογάκια για τα μεγάφωνα, ενισχυτές, επεξεργαστή-ρυθμίσεις του... ;
Τα αναφέρω όλα σε προηγούμενα θέματα που έχω ανοίξει. Ο Νίκος έφτιαξε το sub κ ρύθμισε. Το sub είναι το gladen rs-x 10. rca κ καλώδια δεν ξέρω να σου πω. Πηγή pioneer mvh-200vbt, ενισχυτής audio system au 75.4, ηχεία μπροστά steg leo 650. Μόνωση έγινε από μένα στις εμπρός πόρτες με stp silver. Επεξεργαστής δεν υπάρχει. Αργότερα ίσως τοποθετηθεί dsp ή πηγή με ενσωματωμένο.
 

Μηνύματα
25
Reaction score
38
Υπάρχουν καλοί μαστόροι Αθήνα απλά θέλει ψάξιμο πολύ. Ε και μια τέτοια ρύθμιση δεν πρέπει να είναι κ τόοοοοοσο δύσκολη! ... 8-)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.554
Μηνύματα
2.864.237
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top