ΠΙΚ ΑΠ,τι είδαμε και τι ακουσαμε

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Θα ήθελα να ευχαριστήσω την Ηχοέκφραση και τους ανθρώπους της για μία ακόμη

φορά για την φιλοξενία. Ο Βαγγέλης Λαζάρου ήταν καταπληκτικός και πολύ προσιτός

χωρίς ίχνος "τουπέ" και απορώ πώς άντεξε τον χείμαρρο G.KAR...  :mrgreen:

Εγώ προσωπικά τουλάχιστον έμαθα αρκετά νέα πράγματα για το βινύλιο και μου

κινήσατε την περιέργεια να μάθω κι άλλα...


Για το σύστημα δεν θα σχολιάσω θετικά ή αρνητικά πως έπαιξε γιατί όλοι ξέρουμε πως

στο high-end ένα "λάθος" καλώδιο μπορεί να αλλοιώσει το τελικό αποτέλεσμα οπότε

δεν ξέρουμε εάν φταίει το καλώδιο, ηχείο ή ότι άλλο και αφετέρου γιατί η

ακρόαση δεν ήτανε το ζητούμενο της συνάντησης. Αυτό που μπορώ με βεβαιότητα να

πω είναι πως η μαγεία του βινυλίου ήτανε διάχυτη στον χώρο... :)


Η απουσία του Σπύρου Μπλάτσιου και του Νίκου Τσαρουχά (των Βορείων) με

στενοχώρησε βέβαια καθώς και του φίλου Αντώνη Χατζηκωνσταντή αλλά ελπίζω να

τους δω σε κάποια συνάντηση στο μέλλον σύντομα...



Γιώργο Αναμουρλίδη μην μασάς με το Linn. Εάν το έχει η Sonus Faber

για αναφοράς είναι ότι πρέπει  :wink:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Η απουσία του Σπύρου Μπλάτσιου και του Νίκου Τσαρουχά με στενοχώρησε (των Βορείων) βέβαια καθώς και του φίλου Αντώνη Χατζηκωνσταντή αλλά ελπίζω να τους δω σε κάποια συνάντηση στο μέλλον...
Ήταν συσσωρευμένη γκαντεμιά... άστα καλύτερα... :cry:


Ο Βαγγέλης Λαζάρου ήταν καταπληκτικός και πολύ προσιτός χωρίς ίχνος "τουπέ" και απορώ πώς άντεξε τον χείμαρρο G.KAR... :mrgreen:
Αυτά να ξέρεις ο κος καθηγητής g.kar, τα έκανε γιατί δεν ξέρει τι τον περιμένει....
Με το που τελειώσει το project που παρουσιάζει στην diy με τα μπέρια και τις λάμπες και το μαύρο μας το χάλι, ο εν λόγω κύριος θα μας το παρουσιάσει live στους ίδιους χώρους και φυσικά κατόπιν θα γίνουν και extreme κόντρες με άλλα DAC. Εκεί θα εκδικηθούμε αναλόγως :wink: :lol:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Με το που τελειώσει το project που παρουσιάζει στην diy με τα μπέρια και τις λάμπες και το μαύρο μας το χάλι, ο εν λόγω κύριος θα μας το παρουσιάσει live στους ίδιους χώρους και φυσικά κατόπιν θα γίνουν και extreme κόντρες με άλλα DAC. Εκεί θα εκδικηθούμε αναλόγως
Περιμενω πως και τι! :wink:
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Μιας και ενδιαφέρεστε όλοι να τελειώσει γρήγορα το project του μπέρι, δεν βάζετε και και καμιά ιδέα πως θα χωρέσει το τροφοδοτικό κτηνάκι του Bαγγέλη Λαζάρου μέσα στο μπέρι ?

Εκτός από τροφοδοτικό με power factor correction μήπως θέλετε να βάλουμε και καν' αράπη μέσ' στο μπέρι για να μας κάνει αέρα όταν ζεσταίνονται οι λάμπες ???

Υπομονή ... θα μπει και ο αράπης.
 


Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Νίκο μου δυστυχώς δεν είναι έτσι όπως τα λες. Στο Hi-Fi και ειδικότερα στο Hi-End σημαντικό ρόλο παίζει η εμφάνιση. Για πολλούς πρώτα η εμφάνιση και μετά ο ήχος.
Είναι αδύνατον να ξεπεράσουμε αυτό το κόμπλεξ. Περί κόμπλεξ πρόκειται και τίποτα άλλο.

Για παράδειγμα, κανείς μας δεν θα έδινε 10.000 Ευρώ για ένα κορυφαίο ηχητικά CD player σε συσκευασία κοινού CD player μαζικής παραγωγής.

Αν κάποιος διαφωνεί ας μας παραθέσει τα επιχειρήματά του.
 


Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
"Γιώργο Αναμουρλίδη μην μασάς με το Linn. Εάν το έχει η Sonus Faber

για αναφοράς είναι ότι πρέπει" :mrgreen: ,Χρήστος Νικήτας.

Χρηστάρα,αλλοίμονο,εαν στεναχωριόμουν για ένα πικάπ που ξεκίνησε την παραγωγή του το 1973, παράγετε ακόμη και σήμερα,και με τις σχετικές αναβαθμίσεις παίζει στις κατηγορίες Α,ή Β ανάλογα. :)

Αλλοι πρέπει να στεναχωριούνται... :lol: :wink: :mrgreen:
 

Μηνύματα
36
Reaction score
0
Psychogram tou Vangeli Lazarou

Πολύ χαίρουμε που ο Βαγγέλης αρχίζει ξανά να βγαίνει από το κουβούκλιο του, και γραφή ξανά, έχει πείρα, είναι καλός, και παρόλο που είναι τελείως ιδιόρρυθμος είναι γαμό τα παιδιά!


Πονάει για την μουσική, και αυτό είναι τo πιο σπουδαίο πράγμα που διαθέτη πάνω του, εκτος τις φοβερής δουλειάς του, χαίρομαι πολύ που βρέθηκε μαζί σας, και ας τo είδα σήμερα, τόσο μετά τo γεγονός, bravo σας παιδιά!
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Εγώ προτιμώ τους ιδιόρυθμους ανθρώπους από τους ιδιορυθμούς.

Εύχομαι ο Βαγγέλης να συνεχίζει να γράφει στο φόρουμ μας.
 

Μηνύματα
78
Reaction score
0
Δε καταλαβαίνω την έννοια " ιδιορυθμία" για το άτομό μου. Το "κουβούκλιο " μάλλον θα πρέπει να αναφέρεται στο λιγοστό χρόνο μου προφανώς. Δεν μπορώ να γράφω συνεχώς -αν και μου αρέσει πολύ- γιατί πρέπει να βγεί και δουλειά...
Δεν απαγόρευσα ποτέ στον οποιοδήποτε να έρθει σε επαφή μαζί μου, μάλιστα δε έδωσα το κινητό μου στο avsite και είπα ότι μπορείτε να επικοινωνείτε ακόμα και μετά τα μεσάνυχτα! Και τις Κυριακές. Εχω τις...ιδιορυθμίες μου.
 

Μηνύματα
36
Reaction score
0
Lazarou

Lazarou!

Tony EDW!!!!

And as for your intricate personality, if you cannot acknowledge it, then allow me who knows you for some years to say so, even jokingly!

And just the fact that we can call you after 12 at night, shows you are different!!!

And, it is in your favour to be different, because we are all sick of the same bull we hear from everyone day in and day out, so chill, and see you as what you are.


Bye the way call me, you have my number!

WIERD GUY!! :mrgreen:
 




Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
You can go in private if you wish so, but here sto Ellada we speak and write in Greek. Ellinika diladi.  

Gia tin ellada re gamoto  :oops:
Giorgo :wink: , για τον μεσιέ Tony όλα επιτρέπονται μιας και ως γνωστόν εκφράζεται καλύτερα in English. Εξάλλου πίστεψέ με δεν θέλεις να τον δεις να γράφει Ελληνικά. :mrgreen:  :mrgreen:  :lol:

- Προφανώς οι υπόλοιποι που απαντάνε στα αγγλικά κάνουνε συμπαράσταση :wink:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top