Πέρι συνδεσμολογίας

Μηνύματα
8
Reaction score
9
Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τη σύνδεση ενός egualizer (technics sh-ge70) και του ενισχυτή ( Technics SU-A900 Mk2 ). Στο σύνθεση υπάρχει ραδιόφωνο και cd δεν υπάρχει κασσετόφωνο. Στο equalizer μπορώ απο το line in να συνδέσω μόνο μια συσκευή (ή το cd ή το ραδιόφωνο) και να στείλω μετά από το line out στον ενισχυτή στην αντίστοιχη είσοδο (cd or tuner). Το ερώτημα μου είναι με ποιό τρόπο μπορώ να συνδέσω και το cd και το ραδιόφωνο να περνούν πρώτα απο το equalizer και μετά να πηγαίνουν στον ενισχυτή.
 

det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τη σύνδεση ενός egualizer (technics sh-ge70) και του ενισχυτή ( Technics SU-A900 Mk2 ). Στο σύνθεση υπάρχει ραδιόφωνο και cd δεν υπάρχει κασσετόφωνο. Στο equalizer μπορώ απο το line in να συνδέσω μόνο μια συσκευή (ή το cd ή το ραδιόφωνο) και να στείλω μετά από το line out στον ενισχυτή στην αντίστοιχη είσοδο (cd or tuner). Το ερώτημα μου είναι με ποιό τρόπο μπορώ να συνδέσω και το cd και το ραδιόφωνο να περνούν πρώτα απο το equalizer και μετά να πηγαίνουν στον ενισχυτή.

Στο EQ η εισοδος του πρέπει να συνδεθει σε μια οποιαδηποτε ΤΑPE OUT του ενισχυτή.
Όλες οι πηγές σου CD, TUNER κλπ θα πρέπει να ενωθούν στον ενισχυτή σου για ευκολία.

Συνεπώς η TAPE OUT θα παίζει όποια πηγή θα έχεις επιλέξει να ακούσεις δλδ CD, Ράδιο κλπ
Το σήμα θα περνά από το ΕQ και η ΕΞΟΔΟΣ του ΕQ μπορεί να συνδεθει στην TAPE IN του ενισχυτη σου

Σε επιλογή ΤΑPE MONITOR το σήμα θα περνάει από το ΕQ διαφορετικά έρχεται απευθείας απο τις πηγές χωρίς το ΕQ.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.202
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top